Turkusowa sofa Jakie ściany w kolorze: 2 najbardziej stylowe kolory

Jeśli byłaś ciekawa turkusowej sofy w jakim kolorze ścian, mamy dla Ciebie dwie propozycje kolorystyczne. Są szare i beżowe, a w tym artykule omówimy również, jak można ozdobić turkusowymi meblami. Więc jeśli odkładasz myśl o zdobyciu turkusowej kanapy, to znak, aby to zrobić!

Często właściciele domów unikają kupowania kanap o niekonwencjonalnych kolorach. Jeśli nie jest czarny lub brązowy, unikają go, myśląc, że trudno będzie go ułożyć. Czas jednak wyjść z tego przekonania i zaskoczyć się świeżym wyglądem salonu!

Turkusowa sofa Jakie ściany w kolorze: 2 najbardziej stylowe kolory

Jaki kolor ścian pasuje do turkusowej sofy?

Szary

Na szarych ścianach najlepiej sprawdzi się turkusowa sofa. Podobnie jak szarość wśród kolorowych ścian, które pasują do czerwonej sofy, dobrze kontrastuje z jasnymi, turkusowymi meblami. Wybierając kolor ściany na turkusową kanapę, kluczem jest, aby pamiętać, że chcesz pomóc jej wyskoczyć, nie wyglądając na tandetną.

Salony będą świetnie wyglądać z szarymi ścianami i turkusową sofą, ponieważ zestawienie sprawdzi się niezależnie od oświetlenia w dzień i w nocy. Salon ma być żywy, a jednocześnie przytulny, a światła odbijające się w odcieniach turkusu i szarości zapewnią tę atmosferę. A jeśli chcesz otrzymać dodatkową wskazówkę, wybierz kolor podłogi z tej samej rodziny kolorów co szary, aby dopełnić ten wygląd.

Beżowy

Beżowe ściany w połączeniu z turkusową sofą są idealne dla tych, którzy chcą, aby salon wyglądał na większy i jaśniejszy. Bawisz się również kontrastami w tej kombinacji kolorów, ponieważ turkusowy to chłodny kolor, a beżowy dodaje ciepła. Kremowe i inne neutralne odcienie powinny również dobrze działać, jeśli chcesz, aby inne przedmioty stały się centralnym punktem salonu.

Zaletą beżowych ścian z meblami w kolorze turkusowym jest to, że można udekorować je innymi jasnymi kolorami w okolicy, nie powodując bałaganu. Idealnymi dekoracjami dla tej kombinacji kolorów są pastelowe poduszki na kanapie lub obrazy na ścianie, które zawierają zielenie. Możesz także dodać trochę życia w okolicy za pomocą żółci i innych ciepłych tonów.

Jaki kolor pasuje do mebli w kolorze turkusowym?

Kolory, które będą dobrze komponować się z meblami w kolorze turkusowym to biel, krem, róż, brąz, złoto, a nawet granat. Możesz zbudować kolorystykę z pięcioma z tych opcji i użyć jej do wyboru innych dekoracji i akcentów do wykorzystania w pokoju z turkusową sofą. Dobrze uzupełnią kolor turkusowy, a pomieszczenie można udekorować według własnych upodobań.

Jeśli chcesz, aby turkusowa kanapa wyglądała jaśniej, użyj bieli i innych jasnych kolorów. Wręcz przeciwnie, ciemniejsze odcienie, takie jak szary, sprawią, że kolor turkusowy będzie wyglądał na ciemniejszy. Inne kolory, których użyjesz, będą decydować, czy chcesz, aby turkusowa sofa stała się głośna, czy wyciszona.

Jaki kolor farby pasuje do mebli w kolorze turkusowym?

Różowy

Różowy i inne podobne odcienie, takie jak koral i kwarc, będą dobrze komponować się z meblami w kolorze turkusowym. Jeśli chcesz, aby turkusowy kolor bardziej się wyróżniał, wybierz neutralne różowe odcienie farby.

Czerwony

Używanie czerwonej farby może być ryzykowne, szczególnie w salonie. Jednak szkarłatna czerwień i bordowa czerwień będą pięknie współgrać z meblami w kolorze turkusowym, co widać w kalkulatorze koła kolorów.

Żółty

Ciepłe żółcie i podobne delikatne odcienie wydobędą z turkusowych mebli to, co najlepsze. Jeśli użyjesz żółtej farby, możesz również wprowadzić do pokoju drewno.

Pomarańczowy

Pomarańczowa farba ścienna zapewni ciekawy kontrast z meblami w kolorze turkusowym. Możesz go również użyć do akcentów wokół kanapy.

Niebieski

Dostępne są różne odcienie niebieskiego, które ładnie uzupełnią turkusowe sofy. Możesz użyć ciemniejszych odcieni niebieskiej farby na ścianach i jaśniejszych, aby dodać trochę świeżości atmosferze.

Jak stylizować turkusową sofę?

Zasada 60-30-10

Możesz wystylizować turkusową sofę, korzystając ze znanej zasady 60-30-10 do dekoracji wnętrz. Wybierz trzy kolory, w których 60% jest dominującym odcieniem, takim jak neutralny kolor ściany, 30% jako odważniejszy kolor lub turkusowa kanapa, a 10% jako kolor akcentujący, który może być Twoim złotem i granatem do dekoracji.

Kolory dopełniające

Uzupełniająca kolorystyka to pomocna technika dekorowania mebli w kolorze turkusowym. Znajdź odcień turkusowy, który masz w kole kolorów, a kolor przeciwny do niego będzie twoim drugorzędnym kolorem w przestrzeni. Użyj uzupełniającego koloru, aby skontrastować z turkusowymi meblami i dodaj mnóstwo neutralnych kolorów, takich jak beż i krem, aby wszystko zrównoważyć.

Ciepło i chłodno

Turkusowy jest pomiędzy ciepłym błękitem a chłodną zielenią, co czyni go uniwersalnym do stylizacji i dekoracji. Możesz wybrać bardziej ciepłe kolory, jeśli chcesz, aby przestrzeń wyglądała jaśniej i optymistycznie. Z drugiej strony wybierz chłodniejsze odcienie, jeśli chcesz, aby Twój salon wyglądał bardziej relaksująco.

Wniosek

Jeśli chcesz się dobrze bawić przy dekorowaniu, czas spróbować cyraneczki. W tym artykule o turkusowej sofie jaki kolor ścian odkryliśmy, że szare i beżowe to najlepsze opcje. Możesz nawet użyć różowego, czerwonego, żółtego, pomarańczowego i niebieskiego do malowania, jeśli masz turkusową kanapę.

Przy tak wielu opcjach to tylko udowadnia, że ​​sofy w kolorze turkusowym nie są tak onieśmielające w stylu i w salonie. Mamy nadzieję, że pomogliśmy w rozbudzeniu nowych pomysłów, więc daj nam znać w komentarzach, jak przebiega Twój projekt dekoracji!