Szybki i łatwy sposób na usunięcie krętlika z fotela

Mój fotel zaczął piszczeć i wiedziałem, że nadszedł czas, aby zdjąć obrotowe fotela. Nie miałem pojęcia, jak to zrobić, więc zrobiłem kilka badań, jak najlepiej pozbyć się tego denerwującego hałasu.

Oto, jak w kilku prostych krokach zmienić swoje krzesło obrotowe w krzesło nieobrotowe!

Szybki i łatwy sposób na usunięcie krętlika z fotela

Sposoby usunięcia krętlika z fotela

#1. Odwróć fotel do góry nogami i zlokalizuj krętlik. Będzie to plastikowy lub metalowy element, który przesuwa się w górę iw dół u twoich stóp, gdy go obracasz. Usuń wszelkie śruby mocujące, a następnie użyj śrubokręta, aby podważyć wszelkie pozostałe kawałki twardej pianki z wnętrza poduszki krzesła, aby nie uszkodzić samego krzesła.

#2. Odkręć śruby mocujące go do ramy siedziska, a następnie zdejmij wszelkie pozostałe kawałki tkaniny, z których atakuje obrotowe urządzenie, dzięki czemu możesz ustawić na jego miejscu nieobrotowy punkt mocowania. Na tym etapie będziesz potrzebować spawania metalu lub śrub i nakrętek, ale nie martw się! To nie jest takie trudne, jak się wydaje.

#3. Przechyl fotel z powrotem na nogi i ustaw żądaną wysokość, regulując dźwignię, która kontroluje, jak daleko lub nisko opuszczają się podnóżki, gdy na nich usiądziesz. Kontynuuj, aż będziesz zadowolony z tego, jak długo dźwignie są wyciągnięte do końca. Następnie dodaj kilka nowych otworów na zawiasy po obu stronach jednego końca każdej nogi, aby móc przymocować metal do fotela.

#4. Wywierć otwór w środku każdego zawiasu, który pasuje do jednej strony, jak daleko wysunąłeś dźwignię, na jak długo powinna stać, gdy na niej siedzisz, a następnie wywierć inny otwór o takim samym rozmiarze na tej samej wysokości na obu końcach elementu metalowego, w którym wcześniej jest przymocowany do punktu mocowania krętlika.

#5. Najpierw przymocuj zawiasy, a następnie połóż między nimi trochę kleju, aby nie zsunęły się po puszczeniu, co się stanie, jeśli nie wykonasz tego kroku. Następnie umieść nakrętki na śrubach wystarczająco długich, aby sięgnąć przez te nowe otwory w pobliżu obu końców, gdzie spotkają się z tymi wywierconymi w metalowych elementach przed przymocowaniem śrubokrętem.

Jak naprawić mechanizm rozkładania?

Mechanizm rozkładany to sposób rozkładania krzesła. Część, która porusza się, gdy siedzisz na krześle lub naciskasz, aby się cofnęła. Jeśli masz problemy z mechanizmami krzeseł, istnieje wiele sposobów na ich naprawienie, w zależności od tego, jak zostały skonstruowane i jaki rodzaj kawałka się zepsuł.

Jednym ze sposobów naprawienia skrzypiących dźwigni i podnóżków jest wyczyszczenie mechanizmu i wymiana brakujących lub uszkodzonych części. Innym sposobem byłoby usunięcie wszystkich starych mechanizmów i zainstalowanie nowych.

Rozkładany fotel z krętlikiem można łatwo zamocować, wykręcając jedną śrubę z każdego podnóżka, całkowicie zdejmij tę część (potrzebne będą do tego szczypce) i zastąp ją nieobrotowym podnóżkiem.

Jak usunąć zablokowaną podstawę z krzesła?

Sprawdź, jak zamontowana jest podstawa. Jeśli jest przykręcony, możesz użyć klucza nasadowego, aby odkręcić i wyjąć śrubę. W przeciwnym razie, jeśli ma któryś z tych plastikowych zakładek, które zatrzaskują się w otworach, jak wiele krzeseł ustawianych w stos, upewnij się, że są przesunięte na jedną stronę, zanim je wyciągniesz, aby ich nie złamać.

Jak usunąć obrotową podstawę z krzesła biurowego?

Rozkładany fotel z krętlikiem można łatwo zamocować, wykręcając jedną śrubę z każdego podnóżka, całkowicie zdejmij tę część (potrzebne będą do tego szczypce) i zastąp ją nieobrotowym podnóżkiem.

Jeśli jesteś w trakcie zdejmowania krętlika fotela, oto jak to zrobić:

Krok 1. Upewnij się, że podstawa ma śrubę, a nie tylko plastikowe zakładki. Jeśli nie ma śruby, ta technika nie zadziała dla Ciebie.

Krok 2. Odkręć śruby kluczem nasadowym lub szczypcami.

Krok 3. Pociągnij podnóżki do rozkładania na jedną stronę, zanim je wyciągniesz, aby ich nie złamać.

Krok 4. Usuń wszystkie pozostałe śruby i podkładki ze starej podstawy obrotowej i odłóż je na bok.

Krok 5. Chwyć metalową rurkę, pociętą na dwa kawałki równej długości, która będzie pasować do wewnętrznej strony nogi fotela. Zaczep każdy element na śrubie po obu stronach i dokręć je szczypcami.

Krok 6. Załóż siedzisko na ramę, umieść jeden podnóżek na miejscu i użyj go jako dźwigni, aby wyrównać ustawienie drugiego podnóżka.)

Krok 7. Przełóż obie śruby, dokręć je kluczem i wymień podnóżki tak, aby były skierowane na zewnątrz.

Krok 8. Umieść obrotową podstawę na górze nowych metalowych nóżek rurowych, a następnie przełóż śruby od dołu i ponownie dokręć wszystko.

Jak naprawić podnóżek rozkładany, który się nie zamyka?

Niektóre fotele mają podnóżek, który się nie zamyka, jak to naprawić?

Zamocuj zawiasy tak, aby były mocno dokręcone i włóż między nie trochę kleju. Następnie umieść nakrętki na śrubach wystarczająco długich, aby sięgnąć przez te nowe otwory w pobliżu obu końców, gdzie spotkają się z tymi wywierconymi w metalowych elementach przed przymocowaniem śrubokrętem.

Jak usunąć tył starego krzesła z jego ramy?

Tak to się robi: najpierw odkręć rękoma lub szczypcami wszelkie śruby trzymające tkaninę lub drewno, ściągając wszystko poza tym, co pozostaje na każdym końcu po zakończeniu.

Następnie wywierć trzy otwory o takiej samej wielkości równomiernie rozmieszczone wzdłuż jednej strony elementu nadal połączonego z ramą i powtórz z drugiej strony. Następnie z nakrętkami na miejscu wraz ze śrubami, wkręć je mocno w te otwory na obu końcach, gdzie spotykają się z tymi, które wywierciłeś przed dokręceniem śrubokrętem.