Szybka aktualizacja krzesła biurkowego DIY

Czy masz stare krzesło biurowe, zużyte i po prostu nie wykonujące swojej pracy? Czy kiedykolwiek chciałeś zrobić krzesło biurowe DIY? W tym poradniku dowiesz się, jak przekształcić stare obrotowe krzesło biurowe w biurko. Nie uwierzysz, jakie to naprawdę proste!

Kroki, jak przekształcić stare krzesło obrotowe w biurko:

Krok pierwszy: Usuń siedzisko starego krzesła. Robisz to, odkręcając wszystkie śruby mocujące go na miejscu i usuwając wszelkie śruby, wsporniki lub inne przeszkody spod siedzenia. Pamiętaj, aby zdjąć wszystkie elementy przed przejściem do kroku drugiego!

Szybka aktualizacja krzesła biurkowego DIY

Krok drugi: Zmierz szerokość swojego biurka, aby wiedzieć, jak szeroki ma być nowy fotel.

Krok trzeci: Wytnij kawałek drewna o tej samej szerokości, co twój pulpit, z około calem z każdej strony, aby uzyskać pokój do poruszania się. Możesz przyciąć go na dowolną wysokość, ale upewnij się, że jest co najmniej dwa cale wyższy niż potrzebujesz, ponieważ z przodu i z tyłu będzie warga.

Krok czwarty: Zeszlifuj każdą stronę kawałka drewna, aby była ładna i gładka, a następnie zmierz, jak wysoki ma być ten kawałek po ukończeniu. Wytnij dwa kawałki tej wysokości z jednej deski za pomocą wyrzynarki lub piły ręcznej.

Krok piąty: skręć te dwa elementy razem, aby utworzyć oparcie nowego krzesła biurkowego. Na pewno przykręć je za pomocą co najmniej dwóch śrub z każdej strony, ale dodaj więcej, jeśli wydaje się, że są zbyt chwiejne lub luźne.

Krok szósty: Wywierć małe otwory po bokach kawałka drewna, gdzie chcesz go połączyć za pomocą kołka, a następnie przykręć.

Krok siódmy: Znajdź środek pręta i wywierć otwór, a następnie wkręć śrubę przez oba elementy, aby je bezpiecznie zamocować.

Krok ósmy: Wykonanie wcięcia za pomocą szlifierki taśmowej lub ręcznie, tak aby było wycięte z jednej strony każdej nogi, sprawi, że krzesło będzie mogło się obracać.

Krok dziewiąty: Aby wykonać wcięcie, najpierw zmierz, jak głębokie ma być i jak szerokie na każdej nodze. Wybierz, jak duże ma być wycięcie, używając szlifierki taśmowej lub wyrzynarki (w zależności od materiału, który tniesz).

Krok dziesiąty: Możesz teraz przykręcić siedzisko do każdej nogi, a następnie przykręcić jedno z nowych kółek.

Krok jedenasty: Wszystko, co pozostało do zrobienia, jak widać w kroku dwunastym poniżej, to wywiercić otwór w środku oparcia krzesła, tak jak chciałbyś, żeby wisiał przed przymocowaniem go śrubami.

Na koniec przymocuj linki bungee z tyłu, tak jak chcesz, aby wisiały, zanim przymocujesz je śrubami. Teraz możesz cieszyć się swoim nowym krzesłem i o ile łatwiej będzie Ci się z niego wstać!

Jak odnawiasz stare krzesło biurowe?

Krok 1. Najpierw musisz rozebrać stare krzesło biurowe. Ostrożnie usuń wszystkie śruby lub śruby, które trzymają ramiona i sposób, w jaki są one połączone na podłodze. Jeśli na miejscu znajdują się zszywki, użyj do tego narzędzia do usuwania zszywek. Możesz też po prostu odciąć wszystko za pomocą nożyc do drutu, jeśli zajdzie taka potrzeba

Krok 2. Następnym krokiem jest szlifowanie wszystkich nowych elementów mebli, w tym obu stron każdego elementu.

Krok 3. Aby uzyskać dodatkowy efekt koloru, pomaluj je przed montażem! Wybrałem biały, ponieważ łatwo go utrzymać w czystości, ale możesz wybrać dowolny kolor farby, który lubisz najbardziej. Ostatnią rzeczą, jaka pozostała, jest montaż, który w tym momencie powinien być całkiem prosty: złóż jedną stronę, a następnie odwróć ją i załóż drugą.

Krok 4. Na koniec wkręć wszystkie stopy i gotowe! Cały proces powinien zająć około godziny i będzie idealnym projektem dla każdego początkującego stolarza, który chce wiedzieć, jak zmienić krzesło przy biurku.

Jak zrobić narzutę na krzesło komputerowe?

Jeśli robisz narzutę na krzesło komputerowe, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zmierzyć, jak szeroka i długa musi być. Musisz upewnić się, że pokrowiec nie wykracza poza przód, ile jest miejsca na tylnej części siedzenia lub krawędzi podłokietników.

Po zmierzeniu, jak duży powinien być, odetnij nadmiar materiału nożyczkami. Następnie połóż jedną stronę na raz na przezroczystej folii plastikowej i użyj szpilek z górnej warstwy, aby nie były widoczne po zakończeniu szycia.

Szyj tak blisko siebie, jak to możliwe, bez zachodzenia na siebie szwów, aby pozbyć się tych nieestetycznych wybrzuszeń, jednocześnie utrzymując rzeczy wystarczająco ciasno, gdzie nic nie może się prześlizgnąć.

Następnie będziesz chciał przyszyć linię prostą wzdłuż tyłu, tak aby była równa, a po zakończeniu krawędzie powinny zachodzić na około cal lub dwa na przedniej stronie siedzenia.

Możesz teraz użyć przezroczystej gumki, aby wykończyć krawędź, aby utrzymać tkaninę wystarczająco napiętą, gdzie nic nie wyślizguje się spod niej, ale także wystarczająco luźną, aby w razie potrzeby można ją było łatwo usunąć.

Następnie przypnij długość każdego podłokietnika, upewniając się, że po zszyciu nie ma żadnych zmarszczek, ponieważ może to stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa podczas siedzenia lub wchodzenia na krzesło z podłokietnikami opadłymi na biurko.

Zakończ szycie po obu stronach i odetnij nadmiar materiału przed wyjęciem szpilek, a następnie złóż to, co pozostało i zszyj krawędź, aby uzyskać jak wykończony podłokietnik.