Sztuka robienia espresso: krótki przewodnik po krętliku

Wiele osób wie, czym jest espresso, ale co oznacza słowo „obrotowe”? Obrotówka umożliwia łatwe nabieranie mielonej kawy bez rozlewania. W tym artykule dowiesz się, jak używać pokrętła do każdego rodzaju ekspresu do kawy.

Kroki tworzenia krętlików do Espresso Scoop

Wiele osób wie, czym jest espresso, ale co oznacza słowo „obrotowe”? Obrotówka umożliwia łatwe nabieranie mielonej kawy bez rozlewania. W tym artykule dowiesz się, jak używać pokrętła do każdego rodzaju ekspresu do kawy.

Sztuka robienia espresso: krótki przewodnik po krętliku

#1. Mielenie: Chcesz, aby mielenie było grube i równe.

#2. Łyżka: Podnieś rączkę szufelki, aby umieścić kilka miarek mielonej kawy w obrotowej podstawie. Wciśnij go delikatnie, aby nie wylać, a następnie zwolnij, gdy w środku będzie wystarczająco dużo.

#3. Włóż obrotową podstawę do ekspresu do kawy: Trzymając uchwyt podstawy obrotowej do góry, wsuń ją do uchwytu ekspresu.

#4. Załaduj portafilter: Chcesz załadować portafiler wystarczającą ilością kawy na to, co robisz (zwykle około 18g). Mając skalę i poziom pod lewą ręką, zgarnij trochę mniej niż to, co wypełni portafiltr.

#5. Poziom: Delikatnie postukaj w górną część kawy, aby ją wyrównać, a następnie delikatnie potrząśnij od prawej do lewej, aby to, co było w twojej łyżce, równomiernie spadło do kolby.

#6. Przekręć górny uchwyt zgodnie z ruchem wskazówek zegara: jedną ręką na górze obrotowej podstawy

7. Ustaw maszynę na pojedynczy strzał: Włącz maszynę i ustaw ją, aby zrobić pojedynczy strzał espresso (zwykle to, co chcesz).

#8. Naciśnij przycisk Start: Po wykonaniu wszystkich tych czynności naciśnij przycisk Start na urządzeniu, aż wypluje porcję espresso na portafiltr.

#9. Wyrzuć krętlik: zdejmij górny uchwyt, a następnie wyrzuć to, co zostało w podstawie, aby wyczyścić to, co zostało użyte do espresso, aby kawa nie rozlała się na inne shoty.

Co to jest Espresso Scoop?

Espresso to skoncentrowany, bogaty napój kawowy o konsystencji, którą wielu uważa za „czarną kawę”. Samo określenie espresso odnosi się zarówno do napoju, jak i odpowiadającej mu metody.

Espresso składa się z bardzo drobno zmielonych ciemno palonych ziaren kawy z domieszką prawie wrzącej wody, co daje nie więcej niż jedną lub dwie porcje espresso na raz.

Słowo „espresso” pochodzi od tego, co dawniej nazywano przerwą na kawę lub co po włosku (oryginalne) oznaczało szybko i intensywnie: espresso, co oznacza mocną kawę parzoną. Współczesny termin ersatz oznacza podróbkę i pochodzi od niemieckiego Esspresso, które dosłownie oznacza to, co określa się mianem „szybko parzonej kawy”.

Najlepsze espresso ma tak zwaną cremę i wyraźny, czerwonawo-brązowy kolor. Korpus espresso może mieć różną grubość, od wodnisto cienkiej (tzw. parzenie) lub konsystencji uważanej za idealną: gęstą, ale nie syropowatą.

Korzyści z picia Espresso Scoop

Poniżej wymieniono korzyści płynące z przyjmowania miarki do espresso:

#1. Poprawia funkcje poznawcze. Espresso ma tak zwany efekt psychoaktywny, który może pomóc poprawić nastrój i czujność, a także ułatwić koncentrację osobom cierpiącym na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z łagodnym deficytem uwagi (ADHD).

#2. Zmniejszono tak zwaną reakcję na stres. Espresso może pomóc w zmniejszeniu tak zwanej „reakcji na stres” lub adaptacyjnych reakcji fizjologicznych, które są wywoływane przez tak zwany przewlekły stres psychospołeczny i emocjonalny, taki jak depresja i lęk.

Kofeina zawarta w espresso stymuluje wydzielanie kortyzolu z nadnerczy, co pomaga podnieść tak zwany poziom cukru we krwi.

#3. Kofeina hamuje również tak zwane receptory adenozyny, które stymulują tak zwane receptory beta-adrenergiczne i uwalnianie adrenaliny w odpowiedzi na stany psychosomatyczne, takie jak stres lub depresja.

Jak chronić krętlik

Krętlik należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, aby tak zwany „słodki punkt” nie ochłodził się lub nie ogrzał.

Może również zabrudzić się przez tak zwane oleje i tłuszcze, które pozostają na tak zwanych ziarnach kawy. Najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, byłoby coś, co nazywa się „łobuzem” lub czymś, co nazywa się „skrobakiem”.

Krętlik należy umyć tak zwaną gorącą wodą i mydłem, dokładnie wyszorować tak zwanymi szczotkami, a następnie spłukać. Można go również gotować przez trzydzieści minut w tak zwanej wodzie.

Aby uniknąć tego, co nazwano „zgnieceniem” ziaren kawy, nie należy jej mielić przed czymś, co zostało opisane jako zaparzanie.

Jak przechowywać krętlik

Jest to znane jako wygodne przechowywanie tego, co nazwano obrotowym, w tak zwanej „puszce po kawie” lub w tym, co określano jako „szafka”.

Ziarna kawy powinny być przechowywane w hermetycznych pojemnikach. Najlepszy sposób na ich przechowywanie nie byłby narażony