Sprawdzone sposoby czyszczenia zagłówków rozkładanych

Jak często należy czyścić zagłówki foteli rozkładanych? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak często meble są używane. Dla osób, które codziennie korzystają z foteli rozkładanych, dobrym pomysłem może być ich czyszczenie co miesiąc.

Jeśli jednak nie są używane zbyt często, to raz w roku wystarczy. W tym poście na blogu omówimy, jak prawidłowo czyścić zagłówek fotela i jak często należy to robić, aby Twoje meble wyglądały jak nowe!

Sprawdzone sposoby czyszczenia zagłówków rozkładanych

Kroki czyszczenia zagłówka fotela

Krok 1. Rozepnij materiał na zagłówku lub użyj rozpruwacza do szwów, aby go otworzyć.

Krok 2. Usuń wszelkie kłaczki, sierść zwierząt, kulki kłaczków i inne zanieczyszczenia, które mogą ukrywać się w szczelinach zagłówka fotela za pomocą odkurzacza. Zajmie to trochę czasu, więc upewnij się, że masz dużo miejsca na odkurzanie.

Krok 3. Użyj wilgotnej szmatki i niewielkiej ilości mydła do naczyń, aby wytrzeć powierzchnię okrężnymi ruchami, jeśli na zagłówku jest widoczny brud lub brud. Należy również zwrócić szczególną uwagę na sposób mocowania u podstawy, aby nie zarysować niczego podczas wycierania brudu lub brudu.

Krok 4. Użyj suchej szmatki i nasadki do tapicerki, aby odkurzyć resztę zagłówka, aby był całkowicie czysty!

Jak odkurzać zagłówek rozkładany

Istnieje wiele sposobów na odkurzanie zagłówków foteli rozkładanych, dlatego ważne jest, aby pamiętać o kilku kluczowych kwestiach dotyczących sposobu ich czyszczenia.

Usuń wszelkie kłaczki, sierść zwierząt, kłębki kłaczków i inne zanieczyszczenia, które mogą chować się w szczelinach zagłówka rozkładanego fotela, za pomocą nasadki do odkurzacza.

Weź suchą ściereczkę i wylej na nią niewielką ilość mydła do naczyń. Wytrzyj zagłówek kolistymi ruchami, jeśli na powierzchni jest widoczny brud lub brud.

Należy również zwrócić szczególną uwagę na sposób mocowania fotela u podstawy, aby nie porysować niczego podczas wycierania brudu lub brudu.

Weź suchą ściereczkę i ponownie wylej na nią płyn do naczyń, wytrzyj zagłówek kolistymi ruchami, jeśli na powierzchni jest widoczny brud lub brud, aby nie porysować niczego podczas czyszczenia brudu lub brudu.

Pamiętaj, aby skupić się również na mocowaniu fotela u podstawy – zapobiegnie to zarysowaniu czegokolwiek.

Po zakończeniu zamknij zagłówek rozkładanego fotela, a następnie użyj wałka do usuwania kłaczków, aby usunąć wszelkie inne zabrudzenia lub zabrudzenia, które mogły zostać pominięte podczas tego procesu. Jeśli na ściereczce znajduje się nadmierna ilość mydła, należy ją spłukać przed wykonaniem powyższych czynności.

Jak zapobiegać zużyciu na fotelu

Krok 1. Jednym ze sposobów zapobiegania nadmiernemu zużyciu fotela jest użycie pokrowca. Zakup i zainstalowanie trwałego pokrowca z tkaniny lub skóry może pomóc ograniczyć częstotliwość czyszczenia zagłówka, a także stopień jego zabrudzenia podczas czyszczenia, jak często jest używany.

Krok 2. Umieść koc na krześle przed siadaniem.

Krok 3. Gdy siedzisz, podciągnij koc do ramion i owiń go, jeśli to możliwe. Zdejmij pokrowiec natychmiast po wstaniu z pozycji siedzącej.

Krok 4. Podczas zdejmowania pokrowca uważaj, aby nie naciskać ani nie pocierać żadnej części zagłówka, która była ostatnio czyszczona; spowoduje to ścieranie się brudu i innych zanieczyszczeń na nowo oczyszczonych obszarach.

Krok 5. Odłącz wszelkie zdejmowane części i umieść je w miejscu niewidocznym z tego, jak często są używane.

Krok 6. Umieść zagłówek na dwóch poduszkach lub poduszkach, które są co najmniej o połowę niższe, ale nie wyższe niż normalnie, zgodnie z częstotliwością ich używania.

Krok 7. Przetrzyj zagłówek, jak często był czyszczony, jak czyścić zagłówki rozkładanych foteli.

Krok 8. Czyszcząc zagłówek z mikrofibry, używaj ilości płynu za każdym razem, gdy go myjesz i płuczesz; jeśli nałoży się zbyt dużo, pojawi się nadmiar brudu, którego nie można usunąć.

Jak smarować zagłówek fotela

Kluczem do czyszczenia zagłówków foteli jest smarowanie. Chociaż czyszczenie fotela nie jest trudne, trudną częścią może być to, jak obejść wszystkie zakamarki tapicerki bez jej uszkodzenia lub zabrudzenia; wymaga to pewnego rodzaju mydła, które pozwoli ci dostać się do tych zakamarków.