Sposoby regulacji pokrętła obrotowego krzesła biurowego

Jak wiesz, w tym artykule porozmawiamy o tym, jak wyregulować obrotowe pokrętło krzesła biurowego. Jak wyregulować obrotowe pokrętło krzesła biurowego to najważniejsza część wszystkich krzeseł, które służą do pracy.

Można go wyregulować, obracając go, ale jeśli chcesz dokładniejszej regulacji, użyj palców lub śrubokręta i przekręć go, aż poczujesz się komfortowo.

Sposoby regulacji pokrętła obrotowego krzesła biurowego

Sposoby regulacji pokrętła obrotowego krzesła biurowego

Krok 1. Najpierw należy poluzować pokrętło, obracając je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie możesz palcami obrócić śrubokręt i odkręcić śrubę na krześle przed podniesieniem osłony podłokietników krzesła biurowego.

Krok 2. Następnie będziesz mógł zobaczyć kilka śrub, które przytrzymują płytkę regulatora (lub płytkę siedziska). Będziesz musiał usunąć śruby i poluzować śruby na górze płyty.

Krok 3. Następnie możesz podnieść lub obniżyć podłokietniki, przesuwając je w górę lub w dół palcami. Na koniec dokręć wszystkie śruby, wkręcając je z powrotem w płytkę regulatora (lub płytkę siedziska) za pomocą śrubokręta.

Jak wyregulować mechanizm wysokości krzesła biurowego

Niektóre krzesła biurowe mają mechanizm wysokości, który można regulować, naciskając dźwignię, przesuwając ją w górę i w dół do żądanej wysokości. Jak wyregulować obrotowe pokrętło krzesła biurowego?

Obrotowe krzesła biurowe zwykle mają dwie dźwignie lub zestaw śrub, które należy poluzować przed regulacją którejkolwiek z nich.

Najpierw obróć śrubokręt palcami w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż odkręcisz płytę siedziska od podłokietników. Następnie odkręć obie śruby znajdujące się pod pokrywą, aby płyty regulacyjne (lub siedzenia) na górze ramion poruszały się swobodnie.

Na koniec, po dokręceniu śrub z powrotem na miejsce, naciśnij dźwignię lub odpowiednio przesuń dowolną płytę w górę/w dół palcami, aby uzyskać odpowiedni poziom wysokości.

Jak naprawić mechanizm przechylania krzesła biurowego

Krok 1. Mechanizm przechylania jest jedną z najważniejszych części krzesła biurowego. Jeśli ten mechanizm się zepsuje, może być trudno pracować bez bólu pleców lub po prostu czuć się niekomfortowo. Skąd wiesz, kiedy naprawić zepsutą plandekę?

Krok 2. Jeśli jakakolwiek część siedziska jest luźna i chwieje się, istnieje szansa, że ​​coś się poluzowało. Wymień śruby na nowe i dokręć je.

Krok 3. Jeśli nie możesz przechylić się do tyłu z powodu nacisku na dolną część pleców, istnieje szansa, że ​​coś pod siedzeniem jest złamane lub wykrzywione. Usuń śruby od spodu, aby zdjąć platformę i sprawdź, czy coś wymaga naprawy.

Co robi pokrętło Tilt Tension?

Często pokrętło regulacji nachylenia znajduje się na ramie krzesła. Ta dźwignia reguluje łatwość bujania się lub odchylania w obrotowym krześle biurowym. Jeśli chcesz się odchylić, ale okaże się, że wymaga to zbyt dużego wysiłku, zaciśnij trochę i spróbuj ponownie, aż uzyskasz wystarczający opór do pochylania się, ale nie tak trudny, że jest męczący.

Pokrętło regulacji nachylenia odpowiada za kontrolowanie ruchu kołysania lub odchylania w obrotowym krześle biurowym. Jeśli nie odchylasz się wystarczająco do tyłu, zaciśnij trochę i spróbuj ponownie, aż uzyskasz wystarczający opór, bez konieczności używania zbyt dużego wysiłku podczas próby odchylenia się do tyłu.

Istnieją dwa pokrętła, które kontrolują wysokość Twojego obrotowego krzesła biurowego. Pierwsze pokrętło służy do regulacji wysokości lub dołu, na którym chcesz usiąść w stosunku do powierzchni roboczej i podłokietników, podczas gdy drugie reguluje, gdzie te dwa punkty przecinają się ze sobą.

Te dwie regulacje można wykonywać niezależnie od siebie, dzięki czemu można zmienić stosunek wysokości siedziska do podłokietników bez zmiany wysokości lub niskiej pozycji.

Istnieją dwa rodzaje regulacji, które można wykonać dla obrotowego pokrętła krzesła biurowego, jedna dotyczy komfortu i stabilności, a druga ma na celu upewnienie się, że nie spadniesz, jeśli zdarzy ci się wstać z krzesłem nadal w ruchu.

Jeśli zazwyczaj pracujesz przy biurku lub stole, gdzie plecy są ustawione prostopadle do ziemi i patrzysz prosto w dół, może to być niewygodne dla szyi i ramion, jeśli nie ma wystarczającego podparcia z obu stron podłokietników, gdy przecinają się z jednym inne. W takim przypadku pomocna będzie regulacja wysokości podłokietników w celu podparcia ramion.

Jak wyregulować mechanizm kontroli pochylenia krzesła biurowego

Mechanizm regulacji pochylenia fotela biurowego to pokrętło, za pomocą którego można regulować kąt nachylenia oparcia i siedziska. Jak wyregulować mechanizm kontroli pochylenia krzesła biurowego, zwykle wymaga to dwóch rąk: jedna ręka powinna trzymać podłokietnik, podczas gdy druga ręka obraca go w kierunku przeciwnym lub zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aż poczujesz się komfortowo w swojej pozycji.

Jeśli chcesz mieć więcej niż 12 stopni, użyj obu ramion w obrocie, więc obracaj je o 45 stopni za każdym razem. Musisz upewnić się, że ta regulacja nie jest zbyt duża, ponieważ niektórzy ludzie mogą czuć się niekomfortowo po takim dostosowaniu.