Różnica między krętlikiem beczkowym a krętlikiem dźwigowym

Krętlik lufy jest tym, co można znaleźć na wędce. Pozwala to na kręcenie się linki w jednym kierunku, ale nie odwrotnie. Krętlik dźwigowy jest tym, co zwykle można zobaczyć na placu budowy.

Różnica między krętlikami Barrel Swivel i Crane polega na tym, że mają różne zastosowania i są wykonane inaczej do tych konkretnych celów. W tym artykule wyjaśnimy, co robi każdy rodzaj krętlika i jak go używać!

Różnica między krętlikiem beczkowym a krętlikiem dźwigowym

Zastosowania krętlika lufy

Obrotnica lufy jest tym, co można znaleźć na wędce. Pozwala to na kręcenie się linki w jednym kierunku, ale nie odwrotnie. Powodem takiego ustawienia jest ułatwienie holu, ponieważ wędzisko ma tylko jedną stronę, z którą można pracować! Krętliki Barrel Swivels są również używane w pasach karabinowych, aby bezpiecznie trzymać broń na ciele.

Zastosowania obrotowe dźwigu

Krętlik dźwigowy jest częściej spotykany na placach budowy, a to, co robi, to łączenie dwóch lin, które są przymocowane do ciężkich przedmiotów (takich jak dźwigi). Celem tego typu krętlików jest zapobieganie temu, co nazywamy „skręcaniem”, gdzie linki biegną w przeciwnych kierunkach.

Jeśli na przykład masz dźwig, który obejmuje dwie kondygnacje, jest to konieczne, ponieważ jeśli jedna linia przechodzi nad, a druga pod, co dzieje się z twoim obiektem?

Co to jest krętlik lufy z agrafką?

Zatrzaski bezpieczeństwa znajdują się na końcu pasa do karabinu. To one chronią twoją broń przed twoim ciałem i unieruchamiają ją podczas strzelania, ale mają też inny cel: bezpieczeństwo. Obrotnica lufy z zatrzaskiem jest tym, co jest używane w pasie karabinowym, aby bezpiecznie trzymać broń na ciele.

Różnica między tym rodzajem krętlika a krętlikami używanymi w obsłudze dźwigu polega na tym, co dzieje się z trzymanym przedmiotem: karabińczyki służą do trzymania broni, a krętliki lufowe z agrafką służą do podnoszenia.

Różnicę między krętlikiem lufy a krętlikiem dźwigu widać, jeśli chodzi o to, co robi twoja linia gazowa po każdym strzale. Dzięki obrotowi lufy linka gazowa jest tym, czego używasz, aby zapobiec odrzutowi karabinu; z krętlikami dźwigu zapewni to, że twój przedmiot nie odleci do tyłu, gdy ciężar tego, co trzymasz, zacznie się oddalać.

Jak silne są krętliki wędkarskie?

Krętliki wędkarskie mogą się złamać. W przeciwieństwie do tego, co mogłoby się wydawać, wędkarze używają krętlika do łączenia różnych rodzajów sprzętu, aby nie zaplątały się w siebie i łatwiej było je rozebrać po zakończeniu pracy.

Krętliki wędkarskie zazwyczaj mają dwie pętle i to, co często nazywa się krętlikiem beczkowym. Z drugiej strony żuraw rybacki jest tym, co można znaleźć wisząc na łodzi lub doku i to jest to, czego używają profesjonaliści do podnoszenia ciężkich ładunków

Dobrą zasadą dotyczącą krętlików wędkarskich jest to, że powinny być w stanie wytrzymać dziewięćdziesiąt funtów nacisku przed pęknięciem.

Czy podczas łowienia okoni należy używać krętlika?

Przy podejmowaniu decyzji między tym, co jest lepsze do krętlików wędkarskich, a czym są krętliki do dźwigów, odpowiedź będzie zależeć od tego, co chcesz zrobić. Jeśli potrzebujesz związać ze sobą dwie linki, które mają na nich trochę ciężaru, krętlik beczkowy sprawdzi się dobrze, a jeśli potrzebujesz czegoś lżejszego i bardziej wytrzymałego niż krętlik do dźwigu.

Czy powinienem używać krętlika z przyrządem?

Powinieneś użyć krętlika z jigiem, ponieważ to, co łączysz, będzie pod pewnym napięciem i ważne jest, aby połączenie się nie zsunęło. Najlepszym rodzajem krętlików do tego są krętliki beczkowe, ale jeśli zamiast tego potrzebujesz czegoś bardziej wytrzymałego, kup sobie krętliki do dźwigów.