Regulacja dźwigni wysokości krzesła obrotowego: co to jest i jak działa

Dźwignia regulacji wysokości krzesła obrotowego to mały mechanizm, który mocuje się do podstawy biurka lub stołu.

Pozwala zmienić wysokość lub wysokość krzesła, bez konieczności pochylania się i ręcznego robienia tego! W tym poście na blogu dowiesz się, jak działają te mechanizmy.

Regulacja dźwigni wysokości krzesła obrotowego: co to jest i jak działa

Jak działa regulacja dźwigni wysokości krzesła obrotowego

Typowy regulator wysokości krzesła obrotowego będzie miał pokrętło, które obraca się, aby osiągnąć pożądaną wysokość. Im wyżej skręcisz, tym bliżej Twoje siedzenie znajdzie się w pozycji pionowej

Niektóre regulatory wysokości krzeseł obrotowych są wyposażone w dźwignie do regulacji odległości do tyłu lub do przodu od Ciebie. Pozwala to na wyższe osoby, które potrzebują krzesła dalej, lub niższe osoby, które lubią swoje krzesło bliżej nich.

Niektóre krzesła obrotowe mają gałkę, którą przekręcasz w celu odchylenia oparcia siedzenia i jak daleko od pozycji pionowej

Jak wyregulować wysokość krzesła obrotowego?

Istnieją trzy popularne sposoby regulacji wysokości krzesła obrotowego:

Typowe krzesło obrotowe będzie miało pokrętło, które obraca się, aby osiągnąć pożądaną wysokość. Im wyżej się skręcisz, tym bliżej twoje siedzenie znajdzie się w pozycji pionowej.

Niektóre krzesła obrotowe są wyposażone w dźwignie do regulacji odległości do tyłu lub do przodu od Ciebie. Pozwala to na wyższe osoby, które potrzebują krzesła dalej, lub niższe osoby, które lubią swoje krzesło w pobliżu)

Krzesła obrotowe można również regulować za pomocą dźwigni regulacyjnej po jednej stronie, w pobliżu miejsca, w którym poruszają się stopy. W tym obszarze mogą znajdować się dwie gałki – jedna, która reguluje, jak wysoko i jak nisko; drugi, który albo przechyla się do przodu i do tyłu, w zależności od tego, jak chcesz pochylić plecy.

Dźwignie regulacji wysokości krzesła działają poprzez zamianę ruchu obrotowego na ruch liniowy – na przykład do podnoszenia lub opuszczania krzesła można użyć pokrętła, aby osoby o różnym wzroście mogły wygodnie siedzieć)

Inne dźwignie są podnoszone z jednej strony i opuszczane z drugiej, dzięki czemu nie mają tak dużego zakresu regulacji, ale zapewniają szybsze zmiany; jest to przydatne podczas siadania z pozycji pionowej)

Chociaż możliwe jest obracanie krzeseł za pomocą ręcznego mechanizmu korbowego, który pozwoli na regulację nawet podczas wstawania, tego typu krzesła są częściej spotykane w szpitalach, gdzie mogą być pielęgniarki, które mogą ich potrzebować w mgnieniu oka).

Mechanizm korby ręcznej:

Dźwignia jest umieszczona po jednej stronie podnóżka, a jej podniesienie przesuwa nogę do przodu, a opuszczanie przesuwa nogę do tyłu.

Mechanizm korby ręcznej może być używany do krzeseł bez dźwigni, po prostu obracając w celu podniesienia lub opuszczenia każdej sekcji osobno)

Mechanizm dźwigni:

Standardowy fotel (z nieobrotową podstawą) również może mieć podnoszone w ten sposób siedzisko; jednak dla tego typu krzeseł dostępne są inne opcje, które mogą zapewnić łatwiejszą regulację).

Siedzenia szpitalne: jak działa siedzisko szpitalne — pielęgniarki potrzebują szybkiego dostępu do nowych wyżyn, aby móc z łatwością obsługiwać pacjentów.

Jak dostosować wysokość fotela do gier?

Fotele gamingowe można regulować na różne sposoby. Niektóre można regulować niezależnie pod kątem wysokości oparcia, głębokości siedziska i pozycji podłokietnika, a także kąta nachylenia krzesła (bujaka). Inne wyposażone są w dźwignie po obu stronach, które umożliwiają podnoszenie lub opuszczanie całej jednostki jedną ręką.

Jak wyregulować krzesło biurowe?

Jednym ze sposobów jest sprawdzenie, jak wysoko siedzi plecy – jak bardzo pochyla się do przodu; jak głęboko Twoja poduszka siedziska schodzi w uformowany kształt; ile miejsca jest między tobą a powierzchnią biurka za tobą, co decyduje o tym, jak daleko twoje nogi muszą sięgnąć, gdy siedzisz prosto.

Kilka zmiennych dyktuje to dostosowanie. Regulacje mogą również obejmować regulacje odchylania lub pochylania, które pochodzą z punktów obrotu u podstawy krzesła lub ile ciężaru kładziesz na podłokietniki.

Jak zwiększyć wysokość drewnianego krzesła?

Jednym ze sposobów jest użycie prostej dźwigni, często zwanej regulatorem wysokości krzesełka lub określania wysokości.

Skąd mam wiedzieć, czy moje krzesło biurowe wymaga regulacji?

Możesz potrzebować regulacji, gdy twoje ciało nie może się zrelaksować i czuć się komfortowo w środowisku pracy, napinając mięśnie z powodu złych nawyków siedzenia z biegiem czasu, takich jak garbienie się, zbytnie odchylanie się do tyłu w poduszce siedzenia podczas pisania lub czytania na papierze zamiast urządzenia elektronicznego, które dostosowuje dla postawy; zasypianie przy biurku, ponieważ nie ma wystarczająco dużo miejsca między tobą a tym, co jest za tobą, co powinno dać wystarczająco dużo miejsca, aby utrzymać dobre krążenie przez cały dzień (dotyczy to również tego, ile ciężaru spoczywa na podłokietnikach).

Siedząc na krześle obrotowym o niewłaściwej wysokości, możesz odczuwać pewien dyskomfort.

Co to jest regulator wysokości krzesła obrotowego?

Obrotowy regulator wysokości krzesła, znany również jako „regulowana podkładka do siedzenia” lub „sprężyna pneumatyczna”, może być zainstalowany na dowolnym obrotowym krześle biurowym w stylu biurowym, aby zapewnić elastyczność w zakresie wysokości i wysokości siedzenia; tak, że nie jest ustawiony tylko na jednej wysokości, ale na różnych wysokościach w zasięgu do dynamicznego użytkowania.

Zapewnia również stabilność boczną, zapobiegając przesuwaniu się z boku na bok podczas siedzenia, co przydaje się, odkąd zacząłem odczuwać ból kolana po całym dniu siedzenia (znowu dotyczy to nawet jeśli wybrano stojące biurka).