Przewodnik po fotelach obrotowych i szybowcach

Czy masz w domu małą osobę, która po prostu uwielbia rock? Jeśli tak, to co powiesz na zbudowanie im własnego obrotowego fotela szybowcowego? Jest to łatwe i niedrogie.

Wystarczy kilka podstawowych narzędzi, odpowiednie plany i popołudnie. W tym artykule wyjaśnimy, jak zrobić obrotowe krzesło szybowcowe, z instrukcjami krok po kroku, jak je zbudować.

Przewodnik po fotelach obrotowych i szybowcach

Kroki, jak zbudować obrotowe krzesło szybowcowe

Krok 1. Znajdź wygodne krzesło, które będzie miało rozmiar dla dziecka. Zmierz wysokość i szerokość, jaką chcesz mieć. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu pomiarowi możesz znaleźć plany w Internecie lub w czasopismach, zmierzyć poduszkę do siedzenia (upewnij się, że jest około cala mniejsza niż twoje pomiary) i stamtąd budować.

Krok 2. Następnie musisz sprawdzić, ile miejsca znajduje się między górną częścią poduszki siedziska a dołem. Jeśli jest mniejszy niż cal, upewnij się, że twoje pomiary są dokładne przed cięciem jakiegokolwiek drewna, ponieważ jeśli nie są, na podłodze może być więcej trocin niż na krześle!

Krok 3. Mając na uwadze te dwa pomiary, możesz sprawdzić, ile drewna musisz kupić. Jeśli szerokość poduszki do siedzenia jest mniejsza niż cal, wystarczy na krzesło, ale jeśli jest więcej, może to być od czterech cali lub więcej.

Krok 4. Po wykonaniu tych pomiarów upewnij się, że są one w porządku (wysokość siedziska, głębokość siedziska), a następnie zanieś pomiary do lokalnego sklepu z narzędziami, aby sprawdzić, ile drewna będziesz potrzebować.

Krok 5. Gdy to wszystko zostanie zrobione, nadszedł czas na cięcie i montaż! Najważniejszą rzeczą jest to, aby wszystko było jak najbardziej wyrównane, więc zmierz dwa razy przed jednokrotnym cięciem.

Krok 6. Teraz do montażu: zacznij od zamontowania dwóch końcówek do centralnego elementu, upewniając się, że są one zabezpieczone śrubami.

Krok 7. Gdy już to zrobisz, czas na twoje miejsce! Usiądź na krześle i upewnij się, że jest przestrzeń pomiędzy miejscem, w którym chcesz umieścić poduszkę do siedzenia, o ile większą wysokość lub głębokość potrzebujesz; następnie umieść piankę lub materiał obiciowy na głębokość i szerokość.

Krok 8. Teraz przejdź do podłokietników: umieść jedną rękę pomiędzy dwoma końcowymi elementami, tak jak na wyimaginowanym krześle, a następnie zmierz, jak długo lub jak daleko od siebie powinny znajdować się obie strony obok tego ramienia, aby po ich umieszczeniu razem są zrównane z obiema stronami; to da ci, jak szeroko wyciąć kawałki podłokietnika.

Krok 9. Następnie zmierz długość każdej strony i odległość między nimi; ten pomiar określa długość podłokietników.

Gdy to zrobisz, załaduj kilka śrub i wiertło, aby trwale je zamocować!

Jak zapobiec obracaniu się krzesła?

Jeśli chcesz, aby krzesło się nie obracało, wystarczy włożyć śrubę lub gwóźdź w siedzisko krzesła. Spowoduje to zatrzymanie ruchu podczas siedzenia na krześle tego typu.

Możliwe jest również, że jeśli budujesz skrzydło obrotowe z zabudowanymi podłokietnikami, możesz chcieć zrobić to samo.

Jeśli nie, prawdopodobnie w ten sposób Twoje krzesło będzie się kręcić podczas użytkowania.

Jak szerokie powinny być podłokietniki?

Szerokość podłokietników będzie zależeć od tego, ile miejsca jest między miejscem, w którym spotykają się ich nogi, a jak daleko muszą być rozstawione.

Będziesz chciał, aby były wystarczająco szerokie, aby ich biodra mogły wygodnie zmieścić się między podłokietnikami.

Jak długo powinny być obrotowe krzesła szybowcowe?

Będzie to zależeć od tego, ile masz wzrostu i jakiej wysokości potrzebujesz, ale gdzieś w zakresie, w którym wynosi 31 cali lub mniej, jest to powszechne.

Jeśli jesteś wyższy, możesz również wybrać coś nieco wyższego. Pamiętaj, jak wysokie musi być krzesło, zanim kupisz do niego jakiekolwiek materiały!

Na co powinienem zwrócić uwagę podczas budowania?

Zawsze będą jakieś problemy, które pojawią się podczas montażu projektu.

Ale skąd wiesz, czy warto kontynuować?

Poszukaj rzeczy, takich jak niejasne instrukcje, problemy z ich przestrzeganiem i/lub brakujące elementy.

Jak działają krzesła obrotowe?

Krzesło obrotowe to rodzaj krzesła, które ma kółka na dole, dzięki czemu można je przenosić bez konieczności wstawania.

Ludzie często używają ich zamiast krzesła biurowego, ponieważ są wygodniejsze i łatwiej dostosować ruch podczas siedzenia.

Jakie są korzyści z używania krzesła obrotowego?

Dzięki tym fotelom odbieranie telefonu lub wstawanie na świeżą kawę jest szybkie i łatwe.

Są również dobre, ponieważ możesz się odwrócić, aby porozmawiać z kimś, zamiast poświęcać czas na podchodzenie i prowadzenie tej rozmowy twarzą w twarz.