Przewodnik po aranżacji fotela dwuosobowego i krzesła obrotowego w swoim pokoju

Wiele osób nie wie, jak rozmieścić meble w pokoju. To zrozumiałe – istnieje tak wiele różnych kombinacji mebli, z których można korzystać, a nikt nie chce spędzać godzin na zmienianiu przestrzeni życiowej.

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli masz dwuosobowe krzesło i krzesła obrotowe, możesz stworzyć aranżację, która będzie pasować do każdego pomieszczenia. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na ten temat!

Przewodnik po aranżacji fotela dwuosobowego i krzesła obrotowego w swoim pokoju

Sposoby aranżacji sofy i krzesła obrotowego w pokoju

#1. Ustaw dwuosobową kanapę i krzesła obrotowe w rogu pokoju. Może się to wydawać dziwne, ale może działać dobrze, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, aby oba meble można było umieścić przy dwóch ścianach bez dotykania się. Jeśli nie, najlepszym rozwiązaniem jest prawdopodobnie inny układ z tej listy.

#2. Ustaw fotel dwuosobowy i krzesła obrotowe na środku pokoju. Będzie to działać najlepiej, jeśli masz dywan lub dywan, na którym możesz je położyć, ale można to zrobić również bez niego. Jeśli jedyną inną opcją jest podłoga, to ustawienie prawdopodobnie nie zadziała, ponieważ wokół obu mebli musi być wystarczająco dużo miejsca, aby były w stanie łatwo poruszać się między nimi podczas siedzenia.

#3. Ustaw krzesło dwuosobowe i krzesła obrotowe obok siebie, przodem do ściany (lub okna). W zależności od tego, jak duża może być Twoja przestrzeń życiowa, ta aranżacja jest często zaskakująco przytulna, ponieważ dwie osoby siedzące na tego typu meblach mogą być ze sobą blisko siebie; jeśli jednak szukasz większej przestrzeni między dwoma siedziskami, rozważ umieszczenie ich w kształcie litery „L”.

#4. Jeśli Twój salon jest mniejszy i nie ma w nim wygodnej podłogi, nie panikuj! Nadal możesz stworzyć obszar, w którym oba rodzaje mebli będą dobrze działać, używając pudełek lub poduszek, aby podnieść jeden koniec z ziemi, tak aby znalazł się na poziomie wysokości drugiego elementu.

Umieść te podniesione przedmioty razem, aby utworzyć kształt litery L, jeśli chcesz, jak poprzednio; jednak tym razem będą zwrócone do siebie, zamiast przylegać do ściany. Jest to nie tylko skuteczne, ale także niedrogie, ponieważ nie są potrzebne żadne nowe zakupy (choć upewnij się, że każde używane pudełko wydaje się wystarczająco mocne).

#5. Niezależnie od tego, co zdecydujesz się zrobić, upewnij się, że między meblami i ścianami jest wystarczająco dużo miejsca.

#6. Aby fotelik nie zapadał się zbyt głęboko w ziemię, użyj pudełek lub poduszek jako bufora pod jednym końcem. Jeśli od czasu do czasu siedzisz w tym miejscu, dodaj dodatkowe poduszki dla większego komfortu.

7. Ustaw krzesła naprzeciwko siebie, a nie przy ścianie, ale upewnij się, że nadal mogą wygodnie stawić czoła gościom, nie blokując ich innym meblem lub przeszkodą, taką jak nogi od stołu, które z kolei znajdują się blisko ściany.

Zapewnij wystarczającą ilość miejsca wokół wszystkich elementów, aby nikt nie był zamknięty w boksie, gdy inni muszą wstać ze swojego miejsca.

Jak daleko powinna znajdować się sofa od ściany?

#1. Zaplanuj co najmniej dwie stopy przestrzeni między fotelikiem a ścianą. Powinno się to również zrobić w przypadku siedzenia przed innymi meblami, takimi jak telewizor lub kominek, z dodatkową nogą potrzebną, jeśli meble znajdują się w pobliżu tych przedmiotów.

# Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić sofę tam, gdzie chcesz, ze względu na przeszkody po jednej stronie (np. stół), przesuń ją w stronę tej przeszkody, aby ludzie nadal mogli chodzić z tyłu bez poczucia ograniczenia lub niewygody.

Jakie są wskazówki dotyczące aranżacji krzeseł?

Nie ma żadnych twardych i szybkich zasad dotyczących liczby miejsc na osobę, ale upewnij się, że każdy ma odpowiednią przestrzeń od siebie, zapewniając im własne krzesło: oddzielne fotele najlepiej sprawdzają się dla par, podczas gdy wygodne krzesło na osobę jest lepsze dla grupy.

Gdzie mam postawić kanapę dwuosobową i krzesła obrotowe?

Pierwszą rzeczą do zrobienia podczas aranżacji mebli w pokoju jest usunięcie ich z drogi, aby można było zobaczyć, gdzie wszystko musi się znaleźć: odkurz lub zmieść wszelkie zanieczyszczenia z podłogi, a następnie odsuń wszystkie elementy od ścian i drzwi, jak a także inne przeszkody, takie jak stosy bałaganu.

Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić sofę tam, gdzie chcesz, ze względu na przeszkody po jednej stronie (np. stół), przesuń ją w stronę tej przeszkody, aby ludzie nadal mogli chodzić z tyłu bez poczucia ograniczenia lub niewygody. Gdy to zrobisz, wybierz odpowiednie miejsce na umieszczenie fotelika i krzesła obrotowego.

Czy meble powinny dotykać ściany?

Meble nie powinny dotykać ścian, ponieważ zajmują cenną powierzchnię podłogi. Jeśli masz duży pokój, najlepiej ustawić meble w odległości co najmniej dwóch stóp od ściany, aby ludzie mogli chodzić z tyłu bez poczucia ograniczenia lub ciasnoty.

Regularne układanie mebli pozwoli również uniknąć kurzu i poprawi cyrkulację w Twoim domu!