Przewodnik krok po kroku dotyczący mocowania kółek obrotowych do krzesła biurowego

Kółka obrotowe to świetny sposób na przenoszenie krzesła biurowego bez użycia rąk. Ułatwiają obrót w miejscu, a jeśli masz ergonomiczne krzesło biurowe, mogą być nieocenione, gdy chcesz wstać w ciągu dnia pracy.

Ale jak mocuje się kółka obrotowe? Odpowiedź nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać! W tym poście na blogu omówimy krok po kroku, jak mocować kółka obrotowe i podpowiemy, jak najlepiej z nich korzystać.

Przewodnik krok po kroku dotyczący mocowania kółek obrotowych do krzesła biurowego

Kroki mocowania obrotowych kółek do krzesła biurowego

Krok 1. Zdejmij podstawę krzesła z istniejących kółek. (Niektóre krzesła mają jeden zestaw kółek, inne mogą mieć cztery.) Śruby mocujące je do dolnego panelu to zwykle główki Phillipa i można je usunąć za pomocą śrubokręta lub klucza imbusowego.

Krok 2. Rozplanuj swoje kółko obrotowe i upewnij się, że wiesz, jak je zamocować w zależności od liczby posiadanych kółek.

Krok 3. W przypadku mocowania do krzesła z jednym kółkiem, umieść kółko obrotowe w podstawie oryginalnego kółka i zabezpiecz je na miejscu. Do tego kroku może być potrzebny klucz imbusowy lub śrubokręt. Jeśli używasz dwóch kółek, powtórz ten proces, aż wszystkie cztery kółka zostaną przymocowane do krzesła.

Krok 4. Jeśli używasz czterech kółek, umieść je równomiernie wokół podstawy krzesła biurowego i przymocuj je, wkręcając je na miejsce śrubokrętem krzyżakowym lub kluczem imbusowym. Upewnij się, że są dobrze dopasowane do gniazd przed całkowitym dokręceniem.

Krok 5. Zamontuj siedzisko z powrotem na krześle, a następnie przykręć je za pomocą śrubokręta krzyżakowego lub klucza imbusowego.

Krok 6. Wsuń siedzisko na nowe kółka, aby sprawdzić, jak się czują, zanim dokręcisz wszystko razem.

Krok 7. Mocno dokręć wszystkie śruby za pomocą klucza imbusowego, aż nie będzie już luzu, ale nie dokręcaj tak mocno, aby śruby się zerwały.

Uwaga

Jeśli planujesz regularnie przenosić krzesło z pokoju do pokoju, najlepiej nie używać tych kółek z wykładziną, ponieważ są one na ogół zbyt ciężkie i porysują lub rozrywają podłogę.

Najtańszym sposobem zakupu kółek samonastawnych są zestawy po cztery w lokalnym sklepie z narzędziami.

Powinieneś być w stanie znaleźć zestaw czterech kółek za mniej niż 15 USD i są one dostarczane ze wszystkimi niezbędnymi śrubami i podkładkami.

Czym są kółka na krześle?

Kółka to małe urządzenia na kółkach, które mocuje się do podstawy krzesła. Pozwala to na większą mobilność w porównaniu z tradycyjnymi krzesłami na czterech nogach, które można przesuwać tylko w jednym kierunku na raz. Kółka zmniejszają również obciążenie pleców, odciążając nieco i ułatwiając obracanie lub przesuwanie bez podnoszenia pełnego ciężaru krzesła, tak jak podczas ręcznego obracania.

Jak sprawić, by kółka mojego krzesła biurowego toczyły się lepiej?

W miarę zużywania się kółek krzeseł biurowych mogą one stać się mniej responsywne. Oznacza to, że może wymagać dodatkowego popchnięcia, aby krzesło się poruszyło lub nawet przestało kręcić w miejscu. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym Twoje krzesło biurowe może się lepiej obracać, a my omówimy, jak to zrobić poniżej!

Krok 1. Nałóż trochę pasty do mebli: Nałożenie pasty do mebli na kółkach może ułatwić ich toczenie.

Krok 2. Zmień smar do kółek/kół: Jeśli nic innego nie działa, być może trzeba będzie wymienić kółka.

Naoliwić łożyska kół: Można to naoliwić, postępując zgodnie z instrukcjami kółka i używając smaru odpowiedniego dla tego typu powierzchni łożysk.

Jak wymienić kółka samonastawne na krześle biurowym?

Wymianę kółek można wykonać za pomocą podstawowego zestawu narzędzi lub może być konieczne rozebranie krzesła. Każde krzesło biurowe jest inne, więc upewnij się, że przed rozpoczęciem pracy zapoznałeś się z instrukcją wymiany kół!

Jeśli używasz klucza imbusowego: użyj klucza imbusowego i obróć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż zwolni śrubę ustalającą. Wykręć śrubę ustalającą i za pomocą szczypiec zdejmij koło z osi.

Jeśli używasz główki Phillipsa: są dwa rodzaje śrub na kółku samonastawnym, jedna ma okrągłą końcówkę i zwykle znajduje się w parach; ten typ można usunąć za pomocą śrubokręta krzyżakowego.

Drugi typ ma owalne lub płaskie blaty; nie należy ich manipulować, ponieważ mogą one uszkodzić sposób poruszania się krzesła! Jeśli masz te śruby, kontynuuj obracanie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż zwolni śrubę ustalającą. Po zwolnieniu użyj szczypiec, aby zdjąć stopę tego konkretnego kółka.

Jaka jest różnica między kółkami a ślizgaczami?

Kółka to nasadki do kół, które mogą zablokować się na miejscu, kiedy chcesz, i zsunąć się z drogi, gdy tego nie zrobisz. Mają też szerszą podstawę niż stopki, co umożliwia osobom o ograniczonej sprawności ruchowej wygodniejsze siedzenie na krzesłach.

Kółka nie są przeznaczone do miękkich dywanów lub nierównego podłoża; najlepiej sprawdzają się na twardych podłogach, takich jak drewno, płytki, cement lub śliskie podłogi, takie jak marmur marmurowy.

Koła ślizgowe stykają się jednocześnie z mniejszą powierzchnią, co ułatwia tym, którzy ich używają, poruszanie się bez trudności. Kształt ślizgacza jest bardziej zaokrąglony, ale krótszy niż w przypadku innych typów kółek, dzięki czemu można je lepiej stosować na dywanach z niskim włosiem. Koła te mogą być również nazywane kółkami do dywanów lub obrotowymi kołami ślizgowymi.