Przewodnik dla majsterkowiczów dotyczący naprawy fotela bujanego z krętlikiem z drewnianą podstawą

Fotel bujany to drogi i cenny mebel. Dlatego chcesz mieć pewność, że jest odpowiednio zadbana, aby trwała jak najdłużej. Jednym ze sposobów na utrzymanie fotela bujanego w doskonałym stanie jest naprawa drewnianej podstawy w razie potrzeby. W tym poście na blogu pokażemy, jak łatwe może być nawet dla najbardziej początkujących majsterkowiczów!

Kroki naprawy fotela bujanego za pomocą krętlika z drewnianą podstawą:

Krok 1. Wykręć śruby z obu stron krętlika. Jeśli to możliwe, użyj wiertarki i zestawu śrubokrętów, aby ułatwić.

Przewodnik dla majsterkowiczów dotyczący naprawy fotela bujanego z krętlikiem z drewnianą podstawą

Krok 2. Podnieś z jednej strony siedzisko krzesła, jednocześnie wyciągając ręce na zewnątrz, aby usunąć wszelkie pozostałe kawałki drewna lub tkaniny, które utknęły pomiędzy nimi.

Krok 3. Usuń wszelkie zanieczyszczenia za pomocą starej szczoteczki do zębów lekko zanurzonej w mieszaninie wody i octu (lub amoniaku). Wysusz dokładnie suchą szmatką przed przejściem do następnego kroku.

Krok 4. Nałóż obficie klej dookoła tam, gdzie nie ma już punktu połączenia dla obu stron drewnianej podstawy obrotowej oraz pod/za nogą mebla – zapewni to, że pozostanie on bezpieczny po ponownym dokręceniu!

Krok 5. Użyj patyczka do lodów, aby rozprowadzić klej i zapewnić gładką powierzchnię.

Krok 6. Umieść materiał kołków z powrotem w miejscu, w którym obie strony zostały sklejone ze sobą, a następnie przymocuj śrubami we wstępnie wywierconych otworach.

Krok 7. Wkręty powinny być na tyle długie, aby mogły przebić się przez wszystkie warstwy drewna, a łeb wkręta nie wystawał poza krawędź warstwy wewnętrznej po dokręceniu; w razie potrzeby użyj wiertarki lub wkrętarki ręcznej.

Jak zapobiegasz przesuwaniu się krzeseł?

Krzesła można ustabilizować na podłogach wyłożonych wykładziną, wciskając taśmę między dwiema nogami każdego krzesła w miejscu ich spotkania pod siedzeniem i prostopadle do niego.

Krzesła bez kółek powinny mieć małe kawałki wycięte z kartonu umieszczone pod każdą nogą, gdzie spotykają się na górze, podczas gdy te z kółkami mogą potrzebować tylko gumek owiniętych ciasno wokół wszelkich metalowych elementów, które wystają przez otwory wywiercone w stopach. Najlepiej jest zapoznać się z instrukcją dla konkretnego stabilizowanego krzesła.

Jak zdjąć obrotową podstawę z fotela?

Najpierw ustaw fotel w pozycji pionowej i połóż na nim coś ciężkiego, aby się nie przewrócił. Następnie znajdź klucz pasujący do nakrętki lub śruby na jednym końcu podstawy obrotowej; następnie odkręć ten element rękami, tak jak każdą inną śrubę.

Jeśli klej trzyma razem części, użyj noża (lub podobnego), aby ostrożnie przeciąć zaschnięty klej, aby można było usunąć te kawałki osobno.

Po usunięciu wszystkich kawałków dokładnie zetrzyj stary tłuszcz i brud za pomocą ciepłej wody zmieszanej z mydłem i domowymi środkami czyszczącymi, takimi jak ścierki łazienkowe Mr Clean Magic Eraser Extra Power Foam do szorowania naczyń & Szkło – Artykuły do ​​czyszczenia kuchni Ściereczki do naczyń do czyszczenia – Kuchnia czyści szklanki.

Następnie, używając tej samej mieszanki ciepłej wody i mydła, spłucz wszystkie części podstawy obrotowej. Osusz ręcznikiem lub pozostaw do wyschnięcia na powietrzu przez co najmniej 12 godzin przed ponownym złożeniem.

Czy istnieje sposób na powstrzymanie obracania się krzesła?

Krzesło można zablokować za pomocą klina lub wkręcając przednie nogi w podłogę. Kliny są zazwyczaj wykonane z drewna i umieszczane pod kątem pod jedną nogą, podczas gdy śruby przechodzą przez obie tylne stopy, mocując je do podłogi.

W przypadku krzeseł obrotowych z czterema nogami, które łączą się na górze, ale nie mają żadnego mechanizmu do ich blokowania, spróbuj zaklinować coś między dwoma bokami, gdzie stykają się na górze, aby niemożliwe było kołysanie się w przód iw tył.

Jak zapobiec uderzaniu stołków barowych w liczniki?

Aby stołki nie uderzały w blat, obróć je tak, aby były od niego odwrócone. Można to zrobić za pomocą jednego stołka, obracając się na drugą stronę wyspy lub pieca i umieszczając go przed czymś solidnym, takim jak duży mebel, taki jak centrum rozrywki.

Jak zapobiec obracaniu się fotela?

Fotel można ustabilizować na podłodze wyłożonej wykładziną, zaklinowując taśmę między dwiema nogami każdego krzesła w miejscu ich spotkania pod i prostopadle do siedzenia.

Krzesła bez kółek powinny mieć małe kawałki wycięte z kartonu umieszczone pod każdą nogą, gdzie spotykają się na górze, podczas gdy te z kółkami mogą potrzebować tylko gumek owiniętych ciasno wokół wszelkich metalowych elementów, które wystają przez otwory wywiercone w stopach. Najlepiej jest zapoznać się z instrukcją dla konkretnego stabilizowanego krzesła.

Jak naprawić fotel bujany? Jakich narzędzi potrzebuję?

Często zdarza się, że mechanizmy obrotowe pod krzesłami, takie jak w fotelach bujanych i rozkładanych, z czasem się poluzowują lub zużywają. Na szczęście nie jest to trudne do naprawienia i można to zrobić za pomocą kilku narzędzi.