Prosty samouczek w 9 krokach, jak samodzielnie wypoziomować nogi krzesła

Zawsze dobrze jest usiąść po męczącym dniu, ale to nie jest zabawne, jeśli krzesło się chwieje, prawda? Oto jak wypoziomować nogi krzesła i ogólnie jak dobrze odpocząć po wielu godzinach pracy.

Kiedy Twoje krzesło staje się kamieniste i chcesz, aby było stabilne A.S.A.P, zawsze możesz wsunąć kawałek kartonu na krótszą nogę i to wszystko! Jednak po prostu nie zniesiesz bólu oczu. Jeśli wysunie się tekturowy kawałek, krzesło będzie się kołysać w przód iw tył — co za kłopot!

Prosty samouczek w 9 krokach

Aby jak najskuteczniej i kreatywnie rozwiązać swój problem, wystarczy wypoziomować nogi krzesła. W ten sposób nie będziesz musiał się martwić, że jutro usiądziesz na chwiejnym krześle – przegapisz swój długo oczekiwany odpoczynek – a nawet w kolejnych miesiącach!

Czego potrzebujesz

Pracując nad wypoziomowaniem nóg krzesła, nie będziesz musiał dużo się przygotowywać. Tylko upewnij się, że te rzeczy są obecne i możesz iść.

  • (problematyczne) krzesło
  • Taśma maskująca
  • Para nożyczek
  • Papier ścierny
  • Piła do kopiowania lub dowolna dostępna piła
  • Lakier pasujący do krzesła (opcjonalnie)

Poziomowanie nóg krzesła

UWAGA: poniższe kroki dotyczą mocowania krzeseł drewnianych, ponieważ krzesła wykonane z innych materiałów chwieją się z innego powodu. Ze względów bezpieczeństwa noś parę rękawiczek i okulary ochronne.

Krok 1. Ustaw krzesło na płaskiej powierzchni. Możesz położyć go na stole, aby mieć lepszy widok. Teraz sprawdź krzesło i zidentyfikuj, które nogi są nierówne.

Pomoże Ci kołysanie krzesła, aby zobaczyć krótsze nogi. Jeśli jednak masz dobre oczy, możesz po prostu zbadać nogi oczami i zobaczyć, które nie dotykają powierzchni.

Krok 2. Po zidentyfikowaniu krótszych nóg zmierz odległość między tymi nogami a stołem. To określi, ile drewna wytniesz z dłuższych nóg.

Krok 3. Następnie oznacz dłuższe nogi taśmą maskującą. Dla pewności możesz ponownie rozbujać krzesło. Są to te, które będziesz później przycinać, więc lepiej oznacz poprawnie!

Krok 4. Przygotuj się do przycinania i odwróć krzesło. Możesz podłożyć kawałek materiału, aby zabezpieczyć oparcie i siedzisko przed zarysowaniem.

Krok 5. Przed przycięciem usuń metale lub inne materiały z nóg w zależności od posiadanego krzesła. Następnie zmierz i zaznacz dłuższe nogi.

Pamiętaj o odstępie między stołem a nogami, które zmierzyłeś, użyj tego pomiaru. Owiń części nóg, które przycinasz, aby upewnić się, że będziesz je dobrze przycinać.

Krok 6. Możesz teraz zacząć od przycinania. Za pomocą piły do ​​wykańczania lub jakiejkolwiek piły, która może być używana do drewna, wytnij zaznaczone części. Najlepiej wykonywać krótkie ruchy, aby uzyskać równomierne wyniki.

Krok 7. Po odcięciu nadmiaru części użyj papieru ściernego, aby wygładzić przycięte końce nóg.

Krok 8. Teraz sprawdź jeszcze raz. Odwróć krzesło i lekko nim zakołysz. Jeśli nadal się chwieje, możesz jeszcze trochę szlifować, aż wszystkie nogi będą równe.

Krok 9. Aby wykończyć nogi, możesz wyszczotkować nogi odrobiną lakieru lub bejcy do drewna. To może sprawić, że Twoje krzesło będzie wyglądało na zupełnie nowe. Pamiętaj tylko, że jego kolor pasuje do Twojego krzesła.

Inne problemy z meblami, z którymi możesz sobie poradzić sam

Z doskonałymi meblami wiąże się wielka odpowiedzialność — może to nowość, ale w żaden sposób nie jest nieprawdziwa. Meble mogą od czasu do czasu ulegać uszkodzeniom, więc trzeba je często naprawiać.

Nie możesz zadzwonić do eksperta za każdym razem, gdy twoje meble się psują. Oto kilka problemów z meblami, które możesz rozwiązać samodzielnie.

Luźne połączenia drewna

Przez długi czas, kiedy krzesła były ciągnięte i przysuwane do stołu obiadowego, ich połączenia w drewnie mogły się poluzować. Aby to naprawić, musisz najpierw usunąć stary klej do drewna. Następnie za pomocą strzykawki nałóż trochę kleju do drewna na luźne połączenia, aby ponownie połączyć kawałki drewna.

Zepsute uchwyty

Gdy uchwyty były często używane przez długi czas, otwory na śruby mogą zostać usunięte. Gdy się poluzują, nigdy nie możesz dokręcić uchwytów, bez względu na to, co robisz.

Musiałbyś wlać trochę kitu do otworów na śruby, aby śruby miały się na czym przyczepić. Następnie, po wyschnięciu kitu, ponownie zamocuj uchwyt za pomocą śruby.

Zarysowania drewna

Drewno jest trwałe, ale nie jest odporne na zarysowania. Dlatego nieuniknione jest, że z czasem nasze blaty, siedziska krzeseł i inne meble zostaną porysowane.

Aby wyglądały jak najbardziej bezbłędnie, możesz użyć wosku wykańczającego w paście. Przezroczysty wosk można uzyskać ze sprzętu i centrów domowych, dzięki czemu nie musisz się martwić o dopasowanie kolorów.

Wniosek

Nauka poziomowania nóg krzeseł i innych prac meblowych to bułka z masłem, prawda? Teraz nie musisz się martwić o siedzenie na chwiejnym krześle i możesz cieszyć się odpoczynkiem, na który zasługujesz.