Prosty przewodnik w 3 krokach, jak zrobić krzesło do gier

Czy bóle pleców przeszkadzają w graniu w gry? Zrelaksuj się i przeczytaj, aby dowiedzieć się, jak zrobić fotel do gier w zaledwie trzech krokach! Kilka godzin spędzonych przed komputerem nie będzie już problemem.

Wszyscy chcemy cieszyć się wypoczynkiem grania w gry w możliwie najwygodniejszej pozycji. Jednak zakup sobie dobrego fotela do gier nie jest do końca budżetowy, a zbudowanie go od podstaw to dużo pracy. A co, jeśli możesz zmienić stary fotelik samochodowy w fotel do gier swoich marzeń?

Prosty przewodnik w 3 krokach

Materiały potrzebne do wykonania własnego fotela do gier

Stworzenie spersonalizowanego fotela do gier w oparciu o Twoje osobiste preferencje jest możliwe przy odrobinie kreatywności i wyobraźni. Oto, czego musisz szukać:

  • Stary fotelik samochodowy ze złomowiska (foteliki samochodowe są zwykle ergonomiczne i ładnie tapicerowane, więc zdobycie jednego za fotel do gier rzeczywiście brzmi świetnie!)
  • Pięciogwiazdkowa podstawa ze starego krzesła
  • Farba i pędzel (aby coś starego wyglądało na nowe)

Budowanie fotela do gier

Ponieważ robisz fotel do gier z gotowego siedzenia, nie będzie tak dużo ciężkiej pracy. Niemniej wysiłek jest zawsze czymś, co powinno być obecne. Pamiętaj, że każdy pot rodzi słodkie owoce!

Krok 1. Chwyć fotelik samochodowy ze złomowiska

Odwiedź złomowisko i sprawdź kilka dobrych modeli samochodów. Pamiętaj, że samochody premium mają najlepsze foteliki, więc powinieneś je obejrzeć i sprawdzić.

Usiądź na każdym fotelu, który możesz znaleźć i wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Następnie porozmawiaj z właścicielem o wyjęciu go i negocjuj za dobrą cenę.

Powinieneś kupić go tak tanio, jak to możliwe — albo po prostu kup sobie nowy fotel do gier, nie marnuj czasu. Poznaj wartość ceny, którą płacisz. Jesteś tu, żeby uratować, dobrze?

Krok 2. Przymocuj 5-gwiazdkową bazę do fotelika

Skoro zacząłeś od materiału pochodzącego z recyklingu, dlaczego nie mieć innego? Poszukaj starego fotela do gier lub innego krzesła, które już nie działa i usuń 5-gwiazdkową podstawę.

Teraz przymocuj bazę do fotelika samochodowego, który kupiłeś na złomowisku. Zwróć uwagę, że podstawa powinna być wystarczająco mocna, aby udźwignąć ciężar siedziska. Foteliki samochodowe są zwykle wykonane z ciężkich materiałów, więc są dość ciężkie.

Oczywiście twoja podstawa nie będzie idealnie pasować do twojego siedzenia – masz szczęście, jeśli tak się stało – więc bądź wystarczająco cierpliwy, aby dokonać regulacji. Być może trzeba będzie wywiercić kilka otworów, aby je połączyć.

Foteliki samochodowe wykorzystują głównie ciężkie metale jako podstawę, dlatego należy je najpierw wyciąć przed wierceniem. Ułatwi to pracę, ponieważ siedzisko staje się lekkie po usunięciu metali ciężkich.

Krok 3. Dostosuj

Masz coś, co wygląda na zbyt proste lub stare? Zawsze możesz zrobić trochę magii rękami.

Jeśli chcesz dodać dobre kolory do swojego fotela do gier, możesz użyć farby winylowej i pędzla. Pomoże to w jednej chwili zmienić krzesło, ponieważ stary fotelik samochodowy może nie wyglądać tak dobrze. Możesz także użyć wielu kolorów, jeśli chcesz, to zawsze zależy od Ciebie.

Dobrym pomysłem jest również dodanie naklejek i łatek. Możesz nakleić kilka wyrazistych projektów, aby krzesło było bardziej spersonalizowane i wyjątkowe. Stwórz wrażenie gracza i graj w pojedynkę!

Wszystko gotowe! Twój fotel do gier DIY jest już gotowy, więc idź, usiądź i graj we wszystkie swoje ulubione gry, ponieważ na to zasługujesz.

Czy warto budować własną grę?

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, to tak. Jest to również dobry projekt DIY, aby stworzyć własny fotel do gier. Ten projekt z pewnością przypadnie do gustu przebiegłej osobie.

Ponadto otrzymujesz fotelik samochodowy premium jako bazę! Poza tym tworzysz coś o wysokiej wartości, ponieważ jest wykonane z czasem i wysiłkiem – co jest jednocześnie jego wadą. Ten projekt z pewnością pochłonie dużo czasu.

Ponadto, jeśli chodzi o funkcje, fotel do gier DIY nie zbliża się do tych, które kupujesz. Jest też cięższy i może być trudniejszy w transporcie.

Patrząc z dobrej strony, podróż w poszukiwaniu dobrego fotelika samochodowego i pomalowanie gotowego produktu jest zabawna. Niesamowite jest też siedzenie w foteliku Ferrari podczas grania w gry wyścigowe!

Wniosek

Zawsze dobrze jest nabyć coś nowego, na przykład nauczyć się samodzielnego robienia fotela do gier. Zawsze warto oszczędzać pieniądze i czerpać radość z tworzenia nowych elementów z materiałów pochodzących z recyklingu.

Kto wiedział, że możesz użyć luksusowego fotelika samochodowego jako fotela do gier, prawda? Tak, rzeczywiście jest to coś, co wymaga czasu i wysiłku, ale na pewno wszystko będzie tego warte. Rzeczy, na które ciężko pracujemy, sprawiają nam najwięcej radości.