Prosty przewodnik po instalacji obrotowych drzwi kieszonkowych

Montaż drzwiczek obrotowych jest szybki i łatwy. W tym artykule pokażemy, jak zamontować obrotowe drzwi kieszonkowe w domu lub biurze. Jeśli chcesz uniknąć typowych błędów, które ludzie popełniają podczas montażu tych drzwi, postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami krok po kroku, jak zainstalować obrotowe drzwi kieszonkowe.

Kroki instalacji obrotowych drzwi kieszonkowych

Krok pierwszy: zbadaj swoją przestrzeń. Musisz upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca na drzwi kieszonkowe przed rozpoczęciem instalacji, więc zwróć uwagę na wszelkie przeszkody na drodze. Jeśli natrafisz na przeszkodę, taką jak meble lub ściany, przesuń ją, jeśli to możliwe, i odpowiednio dostosuj swoje wymiary.

Prosty przewodnik po instalacji obrotowych drzwi kieszonkowych

Krok drugi: Ustaw pierwszy panel na swoim miejscu. Dno twoich chowanych drzwiczek powinno licować z podłogą, a także powinno być poziomo z boku na bok. Oprzyj jeden koniec o ścianę lub mebel, aby się podeprzeć, podczas gdy drugi koniec dopasuj, aż będzie równy.

Krok trzeci: Przymocuj górną część drzwi do bezpiecznie zamontowanego nadproża. Rama powinna być wypoziomowana i pionowa przed przymocowaniem, a także upewnij się, że używasz śrub, które mogą utrzymać do 200 funtów na cal kwadratowy (psi).

Krok czwarty: Zamontuj dolną szynę za pomocą dwóch długich śrub wózka po obu stronach drzwi.

Krok piąty: Zainstaluj zamykacz, aby drzwi kieszonkowe przesuwały się łatwo i cicho. Zmierz odległość od krawędzi szyny, którą chcesz zainstalować, a następnie przymocuj za pomocą śrub lub śrub w razie potrzeby.

Krok szósty: Przymocuj wsporniki montażowe do szyn po obu stronach, w których chcesz je umieścić (jeśli dotyczy). Jeśli nie są wstępnie przymocowane, należy je zainstalować po obu stronach drzwi.

Krok siódmy: Przymocuj szyny za pomocą śrub lub śrub w razie potrzeby i upewnij się, że są one równoległe do siebie. Jeśli tak nie jest, może być problem z instalacją kieszeni.

Krok ósmy: wsuń suwaki.

Krok dziewiąty: Przymocuj zaślepki lub zaślepki szyn za pomocą śrub.

Krok dziesiąty: Posprzątaj wszelkie zanieczyszczenia i gotowe!

Co to są obrotowe drzwi kieszonkowe?

Obrotowe drzwi kieszonkowe to rodzaj drzwi, które mają jeden otwór o normalnej wielkości i dodatkowe małe drzwi kieszonkowe z boku. Jest instalowany w miejscu obecnych drzwi lub ściany, co oznacza, że ​​nie będzie potrzeby modyfikowania sposobu wykorzystania przestrzeni.

Obrotówka otwiera się z prawej lub lewej strony w zależności od sposobu montażu, dzięki czemu drzwi wyglądają jak normalne drzwi.

Zalety obrotowych drzwi kieszonkowych

Możesz cieszyć się wygodą zwykłych drzwi bez poświęcania tych dodatkowych stóp kwadratowych.

Kieszonkowy rozmiar świetnie nadaje się do trzymania zwierząt domowych i małych dzieci z dala od pomieszczeń, w których ich nie chcesz.

Jest idealny do kampera lub małego domu, w którym przestrzeń musi być zmaksymalizowana, na przykład w sypialni na poddaszu, która jest ograniczona liczbą kroków, które możesz pokonać.

Drzwi kieszonkowe są idealne do ciasnych przestrzeni, w których zwykłe otwieranie drzwi byłoby niepraktyczne lub niemożliwe, na przykład w korytarzu z solidnymi ścianami po obu stronach; wejście, w którym nie ma miejsca, aby otworzyć standardowe drzwi bez uderzania o cokolwiek innego; lub gdy z boku drzwi nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby je otworzyć.

Jedną z korzyści dla mieszkańców mieszkań jest łatwość montażu i demontażu tych drzwi według kaprysu, co oznacza, że ​​w razie potrzeby można je przenosić z jednego miejsca w domu do drugiego bez konieczności stałej instalacji.

Tego typu drzwi mogą być również stosowane w dużych domach, gdzie służą jako wyjście lub wejście do pokoju.

Obrotowe drzwi kieszonkowe doskonale nadają się również do przesuwania w ciasnych przestrzeniach, na przykład gdy próbujesz przejść z minimalną przestrzenią z boku ościeżnicy i nie chcesz, aby coś wpadało na twoje wahadłowe drzwi.

Jak zapobiegać uszkodzeniom na drzwiach z kieszenią obrotową

Jeśli używasz drzwi, które się przesuwają, jak możesz zapobiec ich uszkodzeniu?

Tutaj przydaje się punkt uszczypnięcia. Odrobina nadmiaru materiału lub dodatkowy element okucia na górze i na dole otworu może zapobiec zwijaniu się drzwi.

Punkt zaciskania powinien mieć co najmniej jeden cal długości i znajdować się około dwóch cali od wejścia lub wyjścia z otworu, w zależności od grubości drzwi.

Będziesz także chciał się upewnić, że nie używasz cięższego materiału do tego dodatkowego elementu niż ten, który będzie znajdował się na rzeczywistych drzwiach, w przeciwnym razie będziesz miał naprawdę trudny czas, aby się zsunąć.

Aby zakończyć tę instalację, użyj dodatkowego sprzętu jako kotwicy dla dolnych i górnych kawałków luźnego materiału, które zostaną przymocowane do ramy za pomocą śrub.

Po zakończeniu instalacji wszystkich czterech punktów zaciskania wykonaj ostatni krok, aby zakryć sprzęt po obu stronach drzwi.

Pomoże to ukryć działanie nowego mechanizmu i sprawić, że będzie wyglądał tak płynnie, jak to tylko możliwe dla osób wokół ciebie.