Proste sposoby na odblokowanie nóg rozkładanych

Czy masz rozkładany fotel, który chwieje się od miesięcy? A może po prostu kupiłeś nowy rozkładany fotel i nie pozostanie on na swoim miejscu. Tak czy inaczej, ten post jest dla Ciebie!

Omówimy, jak odblokować nogi rozkładane w 9 prostych krokach. Metody te są skuteczne na wszystkich rodzajach mebli, w tym na kanapach, stołkach i krzesłach.

Proste sposoby na odblokowanie nóg rozkładanych

Jak odblokować nogi rozkładane

Krok 1. Jednym z rozwiązań jest umieszczenie kilku monet na ciężkiej stronie krzesła. Dodatkowa waga pomoże przywrócić ją na miejsce i zrównoważyć nacisk na każdą nogę, wyrównując meble.

Jeśli to nie wystarczy, możesz spróbować wsunąć jedną lub dwie książki pod jedną lub więcej nóg. Książki będą działać jak przeciwwaga i wykorzystywać grawitację, aby zrównoważyć nacisk na każdą nogę.

Krok 2. Trzecią opcją jest użycie podkładek pod meble, takich jak krążki korkowe, które można umieścić między nogami krzesła, aby stworzyć dla nich trochę miejsca. Pozwala to na relaks i stabilizację stóp Twojego fotela.

Krok 3. Ostatecznym rozwiązaniem jest umieszczenie przedmiotu, takiego jak książka lub stos czasopism, pod jedną nogą, która jest krótsza od pozostałych. Dzięki temu Twoje rozkładane nogi pozostaną w równowadze z ciężarem, jaki niosą po każdej stronie.

Co to jest odblokowywanie nogi do fotela?

Jednym z najczęstszych problemów z rozkładanymi fotelami jest to, że mogą one z czasem stać się zbyt chwiejne. Ten problem często pojawia się, ponieważ to, jak siedzisz na meblach, decyduje o tym, ile niesie.

Jeśli jedna noga jest krótsza od drugiej, istnieje większa szansa na niestabilność i chwianie się, gdy tylko ktoś usiądzie na krześle.

Najlepszym sposobem na pozbycie się rozkładanych nóg jest umieszczenie książki lub stosu czasopism pod jedną nogą, która jest krótsza od pozostałych. Umożliwi to utrzymanie równowagi Twojego fotela w zależności od wagi, jaką przenosi z każdej strony

Niektórzy zalecają również przyklejenie kawałka drewna pod krzesłem, ale może to spowodować, że krzesło stanie się zbyt sztywne i nie poruszy się tak, jak powinno.

Conners Enterprises zaleca skontaktowanie się z technikiem, jeśli te rozwiązania nie działają w Twoim przypadku, ponieważ mogą one mieć dodatkowe metody naprawy chwiejności Twojego fotela z biegiem czasu.

Jak smarować fotel rozkładany

 • Użyj ręcznika lub szmatki i nałóż pastę do mebli na nogę. Pocieraj, aż będzie się gładko ślizgać.
 • Nałóż spray silikonowy, WD40, oliwę z oliwek, olej mineralny, jak usunąć nogi z rozkładanymi fotelami lub inny rodzaj smaru na nogi krzesła lub spód krzeseł, które są tylko na dywanie .
 • Nałóż grubą warstwę środka do polerowania mebli na spód i stopy krzeseł na wykładzinie.

Jak naprawić chwiejącą się nogę fotela

Usuń wszelkie przedmioty lub zanieczyszczenia, które mogą powodować przechylenie. Ciężar mógł spowodować, że coś się przesunęło, co jest sposobem na pozbycie się nóg rozkładanych lub polerowania mebli.

Użyj śrubokręta, aby ponownie przykręcić luźne śruby i dokręć poluzowane, aby odblokować nogi i krzesła rozkładane. W razie potrzeby wymień brakujący lub uszkodzony sprzęt.

Jak naprawić wyrywającą się z dna nogę fotela

Wzmocnij krzesła za pomocą śrub i śrub.

Wzmocnij nogi metalowym wspornikiem lub klamrą we właściwym miejscu, aby uwolnić nogę rozkładanej, która wyrywa się z dna

Jak naprawić nogę leżącą, która chwieje się pośrodku

Zastąp osprzęt krzeseł stalą odporną na rdzę. Wyreguluj, dodając pod nią podkładkę lub przekładkę, aby uniknąć odchylenia nogi, która chwieje się pośrodku.

Jak naprawić nogę fotela, która chwieje się u dołu

Wymień sprzęt na stal nierdzewną. Dostosuj sposób oparcia nogi, która chwieje się u dołu, dodając pod nią podkładkę lub przekładkę.

Jak odeprzeć ułożenie nogi Nierówne nakładki na pięty:

Usuń nierówne podkładki pod pięty i wymień je na bardziej równomiernie rozmieszczone, a następnie wymień na bardziej równomiernie rozmieszczone.

Jak uwolnić nogę odchyloną, która chwieje się z przodu lub z tyłu

 • Dostosuj je, jeśli luźna szyna jest źle umieszczona lub brakuje elementów złącznych.

Jak nie mieć szczęścia w pozycji półleżącej ze złymi wspornikami nóg

 • Dostosuj sposób odblokowywania foteli w zależności od sposobu ich dostarczenia:
 • W razie potrzeby wymień wspornik szyny na nowy.
 • Zainstaluj nowe śruby, podkładki i nakrętki, jeśli stare zostały zerwane lub poluzowane.
 • Dodaj kilka kropli oleju do każdego stawu nogi przed przymocowaniem go z powrotem do krzesła.

Zalety odblokowywania nóg fotela

 • Wygodniejsza pozycja siedząca
 • Zredukowane ryzyko obrażeń spowodowanych upadkami i obrażeniami spowodowanymi przewróceniem się mebli

Wady odblokowywania nóg fotela

 • Pozbywanie się nóg do rozkładanych foteli wymaga czasu, zwykle od 45 minut do godziny, w zależności od tego, ile czasu minęło od ostatniego użycia mebla. Jeśli się spieszysz, spróbuj raczej prędzej niż później pozbyć się rozkładanych nóg.
 • Nie można wykonać z jedną osobą – wymaga co najmniej dwóch osób (jeśli nie więcej). Jest to szczególnie ważne, jeśli meble zostały przewrócone lub trudno jest dosięgnąć okucia do nóg.