Projekt DIY: jak zrobić obrotowy fotel rozkładany

Dlaczego ktoś miałby chcieć obracać fotel rozkładany? To dlatego, że dodaje więcej komfortu i wygody. W tym artykule pokażemy, jak w kilku prostych krokach zmienić fotel rozkładany ze stacjonarnego na obrotowy.

Kroki, jak zrobić obrotowy fotel rozkładany

Krok pierwszy: zdejmij podłokietniki. Może to być opcjonalne, ale często jest dobrym pomysłem, ponieważ wiele osób korzystających z foteli rozkładanych ma problem z poruszaniem rękami, gdy są nieruchome (zwłaszcza jeśli jesteś leworęczny). Możesz to zrobić, odkręcając śrubki pod siedziskiem krzesła odpowiednim śrubokrętem, a następnie wykręcając śruby na podłokietnikach.

Projekt DIY: jak zrobić obrotowy fotel rozkładany

Krok drugi: Zdejmij oparcie krzesła za pomocą śrubokręta krzyżakowego, a następnie usuń wszystkie śruby mocujące go na miejscu za pomocą odpowiedniego zestawu kluczy lub nasadek. Dzięki temu uzyskasz dostęp do sprężyn przymocowanych po obu stronach podstawy fotela rozkładanego, a także do innych części.

Krok trzeci: Usuń sprężyny po obu stronach podstawy krzesła, co możesz zrobić, odkręcając śruby za pomocą klucza lub zestawu nasadek. Będziesz chciał użyć do tego narzędzia o odpowiednim rozmiarze; w przeciwnym razie może być trudno wyjąć śruby i włożyć je z powrotem. Zapewni to więcej miejsca między siedzeniem a oparciem krzesła

Krok czwarty: Wymień sprężyny po obu stronach podstawy fotela na inny rozmiar i/lub typ. Będzie to wymagało użycia odpowiedniego zestawu kluczy lub nasadek, a także innego śrubokręta krzyżakowego.

Jeśli nie masz pewności, jak wykonać ten krok, skonsultuj się z profesjonalistą w celu uzyskania pomocy; w przeciwnym razie możesz zaryzykować złamanie sprężyn, co sprawi, że Twoje krzesło będzie mniej wygodne i trudniejsze do przenoszenia.

Krok piąty: Odkręć śruby po obu stronach podstawy fotela za pomocą klucza lub zestawu nasadek. Ponownie, tutaj ważne jest odpowiednie narzędzie do usuwania/ponownej instalacji; w przeciwnym razie wyjęcie śrub z podstawy krzesła może być trudne.

Krok szósty: Zainstaluj ponownie swój fotel, odwracając te kroki (tj. umieść nowe sprężyny po obu stronach podstawy fotela, wymień śruby). Ponownie, upewnij się, że używasz odpowiednich narzędzi do wszystkich części, które należy usunąć i/lub ponownie zainstalować, aby można było to zrobić w ułamku czasu potrzebnego na ich usunięcie.

Krok siódmy: Usiądź wygodnie i ciesz się swoim nowo obrotowym fotelem rozkładanym!

Jak sprawić, by fotel obrotowy nie był obrotowy?

Nie sprawisz, że fotel obrotowy przestanie się obracać. Jego najważniejszą cechą jest możliwość obracania się krzesła, które można łatwo regulować za pomocą sprężyn, jeśli są zbyt luźne lub zbyt ciasne. Jeśli nie masz problemów z dostosowaniem napięcia sprężyny do własnego poziomu komfortu, może nie być konieczne

Czy istnieje sposób na zrobienie fotela bujanego, a nie kołysania?

W zdecydowanej większości przypadków, jeśli chcesz usunąć kołysanie z fotela bujanego i ustaliłeś, że nie jest to spowodowane niewłaściwą instalacją lub usterką innego producenta, nie ma sposobu, aby kołysać się w jednym miejscu. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu byłoby zakupienie dopasowanego obrotowego fotela szybowcowego zamiast ponoszenia kosztów i kłopotów z modyfikacją krzesła, które już posiadasz.

Jak sprawić, by fotel obrotowy nie był obrotowy?

Jeśli szukasz sposobu, aby fotel obrotowy nie był obrotowy, nie ma łatwej odpowiedzi, ponieważ będzie to zależeć od rodzaju krzesła. Niektóre krzesła można modyfikować, odkręcając niektóre śruby lub śruby, aby zapobiec ich przesuwaniu się, podczas gdy inne są trwale spawane i nie można ich zdemontować bez uszkodzenia ramy.

Dlaczego fotele rozkładane są na jedną stronę?

Rozkładane fotele często przechylają się na jedną lub drugą stronę, jeśli nie są odpowiednio zainstalowane

zgodnie ze specyfikacjami producenta. Jeśli zostały prawidłowo zmontowane, jest to prawdopodobnie spowodowane niewłaściwym użytkowaniem, takim jak opieranie się o nogę stołu, używanie go na boku przez dłuższy czas lub zbyt duży ciężar na krześle i przechylanie się do tyłu. ważne jest, aby zidentyfikować przyczynę i znaleźć rozwiązanie, które rozwiąże oba problemy. Jeśli opierasz się o stół lub inne nogi mebli, spróbuj odsunąć krzesło od wszelkich przeszkód, aby nie wychylało się z pozycji.

Należy to zrobić na równej powierzchni, takiej jak dywan lub podłoga, aby krzesło się nie przewróciło. Jeśli Twój fotel ma zbyt dużą wagę i ma tendencję do przechylania się do tyłu, powinieneś zainwestować w mocniejsze oparcie pleców, aby pozostało w pozycji pionowej.

Jak zresetować mój elektryczny fotel?

Wiele foteli elektrycznych ma przycisk, którym można wyłączyć fotel. Zwykle znajduje się na jednym z podłokietników w pobliżu podstawy siedziska lub pod panelami, gdzie można regulować jego wysokość w górę i w dół.

Jeśli to nie zadziała, może to oznaczać awarię zasilania w domu lub problem z okablowaniem. Skontaktuj się z elektrykiem, aby ocenić swoją sytuację.

Niektóre rozkładane fotele mają ręczny przełącznik, którego można użyć do wyłączenia krzesła, jeśli nie znajdziesz go w pobliżu podstawy siedziska lub pod panelami, gdzie możesz regulować jego wysokość w górę i w dół.