Praktyczne pomysły na smarowanie krzeseł obrotowych na patio

Wiele osób dziwi się, jak często trzeba smarować obrotowe krzesła ogrodowe. Meble ogrodowe to inwestycja, z której będziesz korzystać przez lata, dlatego warto zadbać o to, aby zachowały one dobry stan.

Ten artykuł zawiera kilka świetnych wskazówek, jak zapewnić płynne działanie krzeseł tarasowych i jak często należy przeprowadzać konserwację.

Praktyczne pomysły na smarowanie krzeseł obrotowych na patio

Kroki smarowania krzesła obrotowego na patio

Krok 1. Na początek potrzebujesz niewielkiej ilości silikonu lub WD40. Nałóż trochę smaru na zawiasy i ostrożnie obracaj je tam iz powrotem, jednocześnie nakładając więcej smaru, aby upewnić się, że wniknie we wszystkie szczeliny i pęknięcia.

Krok 2. Następnie nałóż trochę smaru na metalowy słupek w dolnej części oparcia krzesła. Uważaj, aby nie pobrudzić tkaniny, ponieważ z czasem poplami lub zużyje poduszki siedzenia.

Krok 3. Na koniec nałóż trochę smaru na obrotową kulkę, która znajduje się na górze każdej nogi, a następnie obróć ją kilka razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zanim przymocujesz ją ponownie jedną stroną skierowaną do góry, aby mogła nabrać powietrza.

Krok 4. Powtórz te kroki, jak często powinieneś wykonywać konserwację, aby utrzymać krzesło obrotowe na patio przez długi czas!

Jak naprawić skrzypiące krzesło ogrodowe?

Nałóż cienką warstwę smaru na ruchome części. Obejmuje to łożyska, punkty obrotowe i śruby.

Sprawdź, czy wszystkie śruby są prawidłowo dokręcone, jeśli słyszysz skrzypienie podczas regulacji wysokości krzesła tarasowego lub odchylania się z powrotem na swoje miejsce. Luźna śruba powoduje nadmierne tarcie, które może powodować irytujący dźwięk podczas korzystania z krzesła na patio.

Jeśli krzesła tarasowe nadal piszczą po nałożeniu pewnej ilości smaru, może być konieczna wymiana łożysk, które zużyły się z biegiem czasu lub dokręcenie luźnych śrub. Specjalista może pomóc w jednym z tych zadań, jeśli jest to dla Ciebie zbyt trudne do samodzielnego wykonania.

Jak często należy przeprowadzać konserwację mojego krzesła ogrodowego?

Jeśli regularnie korzystasz z krzeseł obrotowych do użytku na zewnątrz, dobrym pomysłem jest stosowanie mniej więcej raz w roku smaru. Pomoże to w tym, jak płynnie porusza się krzesło i jak długo łożysko będzie wymagało wymiany. Podczas nakładania lubrykantu staraj się nie nakładać zbyt dużo na powierzchnie mebli, ponieważ może to spowodować uszkodzenia.

Czy możesz zablokować fotel rozkładany?

  • Dodaj kilka kropli oleju roślinnego do pręta obrotowego.
  • Użyj WD-40, sprayu silikonowego lub proszku grafitowego, aby uzyskać długotrwały smar.
  • Nigdy nie używaj smaru na metalowej ramie krzesła, ponieważ może to spowodować rdzewienie.
  • Jeśli Twój taras wymaga czyszczenia, zrób to przed nałożeniem jakiegokolwiek środka smarnego.

Czego NIE robić podczas smarowania krzesła obrotowego na patio (ważne!)

Nie używaj WD40 na tkaninie, ponieważ pozostawi to trudne do usunięcia pozostałości.

Nie rozpylaj smaru na dłonie ani na inne metalowe powierzchnie, ponieważ może to spowodować korozję!

Aby uniknąć nadmiernego smarowania i bałaganu, spróbuj użyć starej szczoteczki do zębów, aby zastosować tę częstotliwość, z jaką należy wykonywać konserwację, aby utrzymać krzesło obrotowe na patio przez długi czas!

Jak smarować obrotowy stołek barowy

Musisz mieć czystą szmatkę i trochę WD40 lub innego rodzaju smaru.

Krok 1. Pierwszym krokiem jest spryskanie stołka barowego lubrykantem, za pomocą spryskanej nim szmatki i wytarcie wszystkich części, w które ma się znaleźć krętlik. Pamiętaj, aby nie przegapić żadnych miejsc, ponieważ prowadzi to tylko do dyskomfortu.

Krok 2. Musisz to zrobić kilka razy, a następnie pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny przed ponownym użyciem.

Krok 3. Ostatnim krokiem jest wzięcie ściereczki, która została spryskana smarem, wytarcie wszystkich części stołka barowego, w które ma trafić krętlik, a następnie pozostawienie do wyschnięcia na 24 godziny przed ponownym użyciem.

Dzięki temu krętlik będzie dobrze nasmarowany i będzie mógł się swobodnie obracać bez dyskomfortu!

Jak czyścić krzesła obrotowe na zewnątrz?

Jeśli tak często należy przeprowadzać konserwację, aby utrzymać krzesło obrotowe na patio przez długi czas! jest tapicerowany, najlepiej używać wody i łagodnego mydła.

Możesz również spróbować użyć alkoholu do wycierania lub produktów komercyjnych przeznaczonych specjalnie do czyszczenia mebli skórzanych, aby dowiedzieć się, jak często należy przeprowadzać konserwację, aby utrzymać krzesło obrotowe na patio przez długi czas! aby były czyste i chronione.

Jak czyścić krzesło obrotowe

  • Chwyć ściereczkę do naczyń i potrzyj o nią krzesło. To wchłonie wszelkie jedzenie lub cząstki, które mogły na nim utknąć.
  • Jeśli są twarde pokarmy, takie jak skórka cebuli, użyj ciepłej wody, aby wypłukać wszystkie pozostałości przed suszeniem na powietrzu przez około 15 minut. Następnie przykryj szmatką i przechowuj w szufladzie na przybory kuchenne.
  • Aby usunąć trudno dostępne miejsca, takie jak ostrze, użyj szczoteczki do zębów i wyszoruj wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia.
  • Jeśli nie możesz lub nie chcesz ręcznie wyczyścić obieraczki obrotowej, umieść ją we wrzącej wodzie na około dwie minuty przed wyjęciem i ponownym wysuszeniem ściereczką.
  • Od czasu do czasu użyj starej szczoteczki do zębów, aby wyszorować ostrze.