Poznaj swoje wygodne krzesło: co to jest krzesło o zerowej grawitacji?

Co to jest krzesło o zerowej grawitacji, możesz zapytać? Jest to mebel masujący, który działa jak rozkładany fotel, który unosi Twoje ciało w neutralnej pozycji.

Równomiernie rozkłada twoją wagę, aby osiągnąć wrażenia zerowej grawitacji, które odczuwają tylko astronauci NASA, gdy są w kosmosie. Co jednak, jeśli powiemy ci, że jest już dostępny na ziemi?

Poznaj swoje wygodne krzesło: co to jest krzesło o zerowej grawitacji?

Większość z nas, zwłaszcza dorośli, szuka sposobów na złagodzenie bólów ciała spowodowanych wyczerpującymi codziennymi czynnościami. W wyniku dużego zapotrzebowania na rozwiązanie tego bolesnego problemu, doświadczenie w stanie nieważkości w stanie zerowej grawitacji jest stworzone właśnie dla Ciebie.

Porozmawiamy o najważniejszych informacjach, które powinieneś wiedzieć, zanim kupisz własne krzesło z zerową grawitacją. Zdarza się, że występuje w różnych funkcjach i modelach, a my możemy pomóc Ci określić, co najbardziej Ci odpowiada. To tylko sugeruje, że ktokolwiek powiedział, że nie możemy przeciwstawić się grawitacji w tekstach ich piosenek, okłamuje nas.

Jak to działa?

Skoro jesteśmy pod wpływem grawitacji tu na ziemi, czy to może zadziałać? Odpowiedź brzmi tak.

Krzesło może funkcjonować w dwóch miejscach, wewnątrz i na zewnątrz. Załóżmy, że doświadczasz nieprzyjemnego bólu ciała; krzesło może równomiernie rozłożyć ciężar ciała, aby uwolnić stres i nacisk.

Funkcja fotela o zerowej grawitacji zależy od wybranego modelu. Można go ustawić ręcznie lub automatycznie, w zależności od preferencji. Mówiąc ręcznie, ponieważ kąt ciała znajduje się w pozycji pochylonej, podnóżek krzesła dostosowuje się w przedłużeniu do wzrostu, co podnosi nogi do serca.

Elektrycznie regulowane krzesła pozwalają ciału dostosować się do pozycji zgodnej z poczuciem komfortu. Kolejną zaletą elektrycznych foteli o zerowej grawitacji jest to, że są one wyposażone w różne funkcje, takie jak terapia cieplna, masaż i inteligentne automatyczne piloty.

Siedząc na krześle o zerowej grawitacji

Jeśli masz ochotę tylko chwilowo odpocząć, krzesło może funkcjonować w wyprostowanej pozycji siedzącej. Plecy powinny opierać się całkowicie na krześle z rękami umieszczonymi po bokach podłokietników.

Możesz również pozwolić swojemu ciału usiąść bez podnoszenia podnóżka, ale po prostu kładąc stopy poniżej. Musisz tylko upewnić się, że krzesło jest zablokowane i znajduje się w pozycji wyprostowanej.

Odkładanie w fotelu o zerowej grawitacji

Najlepszym możliwym sposobem wykorzystania krzesła w łagodzeniu bólu pleców jest pochylanie się. Podnosząc ciało, lekka postawa może zmniejszyć napięcie. Może pomóc Twojemu ciału w terapeutycznym stanie relaksu.

Krzesło o zerowej grawitacji sprawia wrażenie unoszenia się w przestrzeni. Możesz zrobić dokładnie tak, jak to zrobiłeś, siedząc prosto. Następnym krokiem jest popchnięcie drążka podnóżka do przodu, aż krzesło położy się w zablokowanej pozycji.

Czego powinienem szukać w krzesłach o zerowej grawitacji?

Przed podjęciem decyzji, jaki model kupisz, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, aby dokonać właściwego wyboru.

1. Trwałość

Twoje krzesło o zerowej grawitacji powinno być wystarczająco wytrzymałe. Przetestuj ramę i metal, aby utrzymać swój ciężar i czy jest wolny od rdzy, aby dowiedzieć się, czy Twoje krzesło może wytrzymać.

2. System blokowania

Blokada fotela o zerowej grawitacji ma kluczowe znaczenie, ponieważ dotyczy pozycji półleżącej. Jeśli system jest słaby i może się szybko zepsuć, krzesło z czasem nie będzie pomocne.

3. Tkanina

Należy również zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego wykonany jest fotel o zerowej grawitacji, jeśli jest on używany na zewnątrz. Powinna być odporna na promienie UV, inaczej wkrótce stanie się bezbarwna.

4. Zagłówek i poduszka

Najlepiej, jeśli weźmiesz pod uwagę zagłówek lub poduszkę, a będzie to korzystne zarówno podczas siedzenia, jak i leżenia, ponieważ jest to relaks dla głowy i szyi.

Dlaczego krzesło o zerowej grawitacji jest korzystne?

Dbanie o siebie zawsze musi być naszym najwyższym priorytetem, ponieważ staramy się zarobić na życie. To krzesło o zerowej grawitacji zapewnia korzyści dla swoich użytkowników, aby tak się stało.

Po pierwsze, postawa, którą przyjmujesz siedząc w pozycji zerowej grawitacji, może poprawić przepływ krwi i krążenie. Zmniejsza presję wynikającą z obciążenia pracą i problemów, z którymi stykasz się prawie każdego dnia.

Poza tym minimalizuje również obrzęk w dotkniętych obszarach. Może uwolnić napięcie odczuwane na szyi lub kręgosłupie.

Krzesła o zerowej grawitacji mogą również przynieść korzyści w przypadku problemów ze snem lub zdezorientowanego zegara biologicznego. Doświadczysz relaksującego uczucia, które może prowadzić do 8 godzin snu.

To doświadczenie zerowej grawitacji może również poprawić twoją wytrzymałość i pozwolić twoim mięśniom się zrelaksować. Możesz zmniejszyć zmęczenie, używając tego krzesła przez dobre 20 minut.

Wniosek

Teraz znasz odpowiedź na pytanie „co to jest krzesło o zerowej grawitacji”, wiedząc, jak to działa i jakie są jego zalety, możesz zrozumieć, dlaczego powinieneś rozważyć jego zakup. Zapewnia komfort nie tylko w zakamarkach domu, ale także podczas aktywności na świeżym powietrzu.

Jest przenośny (w zależności od modelu) i może zmniejszyć stres związany z pracą i nieprzyjaznym środowiskiem. Możesz w końcu przeciwstawić się grawitacji lub samemu zostać astronautą w mniej skomplikowany sposób.