Powody, dla których Twój fotel pochyla się na jedną stronę

Nierzadko rozkładane fotele przechylają się w jedną stronę. Istnieje wiele powodów, dla których tak się dzieje i może to być frustrujące, jeśli nie wiesz, na czym polega problem.

W tym poście na blogu omówimy niektóre z najczęstszych powodów, dla których Twój fotel odchyla się na bok, a także jak je naprawić!

Powody

Dlaczego fotel pochyla się na bok i jak je naprawić

#1. Pierwszym powodem przechylania się fotela na bok jest to, że poluzowały się śruby mocujące go do podstawy. Dokręcenie tych śrub pomoże rozwiązać ten problem.

Możesz to zrobić, lokalizując wszystkie otwory na śruby i wkładając mały śrubokręt krzyżakowy do każdego otworu, obracając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż będą wystarczająco mocno dokręcone.

#2. Drugim powodem, dla którego Twój fotel może przechylać się na jedną stronę, jest to, że noga po tej stronie stała się nierówna i wymaga regulacji lub wymiany.

Ten problem można również rozwiązać, lokalizując wszystkie otwory na śruby, ale zamiast tego będziesz potrzebować klucza nasadowego z końcówką imbusową, aby dokręcić śruby mocujące nogę na miejscu.

#3. Trzecim powodem, dla którego Twój rozkładany fotel może się przechylać na jedną stronę, jest to, że został przeciążony zbyt dużym ciężarem po tej stronie, co może powodować przesuwanie się i pochylanie, gdy śruby poluzują się podczas przesuwania przedmiotów w przód iw tył.

Aby rozwiązać ten problem, ponownie będziesz potrzebować śrubokręta, ale tym razem w celu dokręcenia śrub i podniesienia krzesła.

#4. Jeśli Twój fotel odchyla się z powodu złamanej nogi, problem ten można rozwiązać, całkowicie wyjmując starą nogę z jej miejsca za pomocą szczypiec przed przymocowaniem nowej za pomocą śrub lub gwoździ.

Najlepiej pozostawić tę pracę komuś, kto wie, co robi, ponieważ drewno może nie być w dobrym stanie i może się złamać, jeśli będziesz z nim zbyt szorstki.

#5. Jeśli Twój fotel odchyla się z powodu poluzowanej śruby, będziesz musiał ponownie użyć śrubokręta i dokręcić go.

Jeśli Twoje krzesło przechyla się z powodu rozkładu ciężaru w czasie lub ma złamaną nogę, te dwa problemy można rozwiązać, dokręcając odpowiednio śruby i nogi.

Jak naprawić fotel, który się nie odchyli

Jeśli Twój fotel nie odchyla się do tyłu, często jest to spowodowane zacięciem lub załamaniem się łańcucha. Sięgnij za siebie i upewnij się, że na szynach mechanizmu rozkładania twojego krzesła nie ma żadnych przeszkód. Jeśli napotkasz przeszkodę, spróbuj ją usunąć za pomocą szczypiec lub pęsety.

Jak naprawić fotel, który nie będzie leżał w pozycji półleżącej

Czy masz problem z fotelem w pozycji pionowej? Jeśli tak, może to być spowodowane nieprawidłowym ustawieniem wysokości. Możesz ręcznie zmierzyć i wyregulować wysokość krzesła, wykonując następujące czynności:

Krok 1. Pociągnij dźwignię, aby zwolnić mechanizm rozkładania.

Krok 2. Ustaw krzesło w najniższej pozycji, opuszczając podnóżek, a następnie podnosząc go ponownie, aż usłyszysz kliknięcie.

Krok 3. Wyrównaj jeden ze znaków pomiarowych na krześle z przedmiotem oddalonym o około pięć stóp od miejsca, w którym stoisz, takim jak listwa przypodłogowa.

Krok 4. Wyreguluj podnóżek tak, aby znajdował się pod wygodnym, ale niezbyt wysokim kątem, a następnie zablokuj fotel na miejscu, pociągając dźwignię do góry. Nogi krzesła powinny teraz lekko opierać się o deski podłogowe.

Krok 5. Zmierz i dostosuj w razie potrzeby, aby znaleźć idealną wysokość; nie zapomnij zablokować fotela po regulacji.

Jak dokładnie wyczyścić nową kanapę

Krok 1. Usuń poduszki.

Krok 2. Odkurz i wytrzyj wszystkie powierzchnie kanapy, w tym szwy i szczeliny.

Krok 3. Wymieszaj kilka kropli detergentu z ciepłą wodą w butelce ze spryskiwaczem. Spryskaj całą powierzchnię, aby usunąć brud, plamy lub inne zabrudzenia, które mogły nagromadzić się na kanapie.

Krok 4. Pozwól kanapie wyschnąć przed wymianą poduszek i umieszczeniem ich z powrotem w wyznaczonym miejscu.

Jak zapobiec przechylaniu się fotela na bok

Krok 1. Sprawdź nóżki fotela.

Krok 2. Upewnij się, że nie są one zbytnio zużyte i zapewniają wystarczającą przyczepność podłogi.

Krok 3. Jeśli musisz je wymienić, zrób to z łatwością, pociągając za dźwignię. Nogi krzesła powinny teraz lekko opierać się o deski podłogowe.

Jak naprawić luźne plecy na fotelu?

Krok 1. Jeśli tył fotela odchyla się od krzesła, zwykle można to naprawić za pomocą kilku prostych narzędzi.

Krok 2. Aby przymocować go ponownie, musisz najpierw usunąć wszystkie zszywki, które przytrzymują tkaninę na miejscu. Powinno to zająć tylko jedną lub dwie śruby i trochę czasu.

Krok 3. Znajdź dobre miejsce na włożenie nowych śrub i ostrożnie je wkręć.

Krok 4. Upewnij się, że dokręciłeś wszystko śrubokrętem, zanim puścisz krzesło, w przeciwnym razie może szybko się poluzować.