Obracać się lub nie obracać: jak naprawić zepsute siedzisko obrotowe Meadecraft

Kiedy otrzymasz nowy mebel, jak bardzo jesteś podekscytowany, aby otworzyć pudełko i zobaczyć, jak to działa? Możesz nawet pokusić się o wypróbowanie tego od razu.

Ale co, jeśli przedmiot nie działa zgodnie z oczekiwaniami? Właśnie tam pojawia się ten wpis na blogu! Pokażemy Ci, jak naprawić zepsute obrotowe siedzisko meadowcraft, aby ponownie się obracało – bez pomocy eksperta.

Obracać się lub nie obracać: jak naprawić zepsute siedzisko obrotowe Meadecraft

Jak naprawić luźne krzesło obrotowe?

Poluzuj śruby mocujące podłokietniki do krzesła. – Dokręć te same śruby, aż zostaną ponownie zamocowane. – Usiądź na nowo zamocowanym krześle obrotowym i ciesz się, jak się kręci, bez konieczności walki z nim!

Jak zdjąć obrotową podstawę z krzeseł tarasowych?

Krok 1. Usuń śruby i podkładki, które trzymają go na krześle. – Pociągnij podstawę prosto do góry, tak aby była zabezpieczona na miejscu, a następnie zdejmij wszystkie pozostałe elementy.

Krok 2. Umieść nową obrotową podstawę krzesła ogrodowego na miejscu, wkręcając śruby w otwory, aż zostaną ponownie bezpiecznie zamocowane.

Przyjrzyj się raz jeszcze, jak dobrze ta prosta poprawka rozwiązała wszystkie Twoje problemy!

Jak złożyć z powrotem razem z zewnętrznym obrotowym kołyskiem?

Krok 1. Znajdź miejsce, w którym oddzieliłeś jedną stronę od drugiej i użyj szczypiec lub uchwytów imadła, aby przesunąć je równo ze sobą, aby nie było między nimi odstępu. Uważaj, aby nie uszkodzić żadnej części podczas wykonywania tego kroku! – Użyj szczypiec lub uchwytów imadła, aby zabezpieczyć elementy razem, ściskając je mocno.

Krok 2. Jeśli nie jesteś pewien, jak ciasno jest zbyt ciasne, umieść taśmę maskującą wokół miejsca, w którym trzymasz pewnie szczypcami i spróbuj przesuwać ją w przód iw tył. Powinien się trochę poruszyć, nie rozpadając się! – Gdy jedna strona jest zabezpieczona na miejscu, zrób to samo dla drugiej części zewnętrznej.

Krok 3. Włóż pozostałe śruby przez oba otwory w każdej części wewnętrznej strony podstawy krzesła obrotowego, aż zostaną ponownie zabezpieczone (ten krok może również pomóc, jeśli między dwiema częściami, które nie zostały połączone ).

Jeśli masz obrotowy bujak do użytku na zewnątrz, który już nie działa, ponieważ się nie obraca, kroki są podobne; tylko ty będziesz chciał usunąć śruby z jednej strony podstawy i przenieść je do odpowiednich otworów z drugiej.

Gdy wszystko się połączy, zobacz, jak to wszystko działa!

Jak smarujesz obrotowe krzesło ogrodowe?

Niektóre marki mebli ogrodowych mają z boku przycisk „Lube”. Naciśnij go i dociśnij łożyska obrotowe, aż poczujesz, że się poluzowały. Obróć krzesło od lewej do prawej, mocno pchając, jakbyś próbował kogoś z niego wyrzucić, jednocześnie kołysząc się w przód iw tył. Niektóre mogą wymagać więcej niż jednej aplikacji, zanim zostaną odpowiednio nasmarowane.”

Jeśli do zakupu nie dołączono przycisku smarowania ani smaru do łożysk:

Krok 1. Usuń wszystkie śruby, które łączą obie sekcje mocowania fotelika (zwykle cztery). Po zdjęciu tych kawałków rozebrać każdą sekcję tak, aby tylko jeden kawałek pozostał w tym czasie połączony z drugim śrubami; pamiętaj, aby nie zapomnieć, w jaki sposób zostały pierwotnie przymocowane.

Krok 2. Nałóż cienką warstwę smaru w miejscu, w którym siedzisko łączy się z połączeniem krzesła obrotowego, a także w miejscu połączenia tych dwóch sekcji.

Krok 3. Kiedy skończysz, zamień sposób złożenia elementów, aby pasowały do ​​tego, jak były wcześniej; nie zapomnij o żadnych śrubach ani nakrętkach!

Kroki naprawiania uszkodzonego siedziska Meadecraft

Krok 1. Najpierw poluzujesz śruby łączące podstawę krzesła obrotowego z jego siedziskiem. Powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą klucza imbusowego lub śrubokręta i będziesz potrzebować nieco więcej miejsca niż to, co jest dostępne w pudełku.

Krok 2. Następnie użyj długości osi, aby ustawić dwie śruby pod każdym podłokietnikiem. Dokładny pomiar nie ma tak dużego znaczenia, jak ustawienie ich obu w odpowiedniej odległości od siebie – gdzie nadal będą działać prawidłowo, gdy później ponownie zamocujesz wszystko.

Upewnij się nie tylko, jak wysoka jest szerokość, ale także jak wąska, jak wysokie są również wyrównane! Po wykonaniu tych pomiarów zanotuj, po której stronie szerokości umieszczono śruby i wykorzystaj to jako wskazówkę, jak umieścić je po przeciwnej stronie niż wąska i wysoka.

Krok 3. Po umieszczeniu tych śrub upewnij się, że są bezpieczne, dokręcając je za pomocą klucza sześciokątnego lub śrubokręta.

Krok 4. Powtórz krok trzeci teraz dla wszystkich innych obszarów, które wcześniej były luźne – na przykład w dolnej podstawie każdego podłokietnika, gdzie przyczepia się do długości i wysokości

W pełni ponownie przymocuj wszystko za pomocą wszystkich czterech śrub, upewniając się nie tylko, że obie strony są wyrównane, ale także, że między łbami każdej śruby jest wystarczająca liczba podkładek, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku na oba końce bez wsparcia z innej części siedziska sama struktura!

Zachowaj ostrożność podczas zamykania osłon śrub, aby zamocować krzesło obrotowe meadowcraft. Załóż swoje siedzenie i przetestuj nową stabilność. Jeśli masz teraz duży problem z długością i wysokością, powtórz kroki 3 i 4, aż wszystko będzie solidne!