Nauka korzystania z nocnika 101: Jak czyścić nocnik

Ponieważ nauka korzystania z nocnika to ogromny krok w przejściu od niemowlęcia do dużego dziecka, ważne jest, aby wiedzieć, jak czyścić nocnik. Można to zrobić na trzy sposoby, z których wszystkie są niezbędne do utrzymania i utrzymania nocników w jak największej czystości.

Możesz rozważyć czyszczenie nocników jako regularną część rutynowego sprzątania domu podczas forsownego okresu nauki korzystania z nocnika. Niestety, czyszczenie ich może być męczące, ponieważ bez względu na to, jak bardzo kochasz swoje dziecko, sprzątanie po nim będzie najmniej ulubioną porą dnia. Tak więc, w nadziei, że ci to ułatwi, oto przewodnik, który pomoże ci wyczyścić te śmierdzące nocniki!

Nauka korzystania z nocnika 101: Jak czyścić nocnik

Sposoby czyszczenia nocników

Okres nauki korzystania z nocnika jest ogromnym kamieniem milowym w tworzeniu życia Twojego dziecka. Niestety, ten konkretny czas jest najmniej lubiany przez większość rodziców, ponieważ oznacza sprzątanie nocników. Ten kamień milowy może trwać kilka tygodni, ale zdarzają się przypadki, że może trwać dłużej niż rok.

W przeciwieństwie do toalet, nocniki nie mają spłukiwania, co oznacza, że ​​sprzątanie odbywa się ręcznie. Prawdopodobnie możesz sobie wyobrazić, jakie to byłoby stresujące i męczące. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą znacznie ułatwić czyszczenie nocników!

Metoda nr 1. Czyszczenie miski

Krok 1. Najpierw musisz zdjąć miskę z krzesła. Musisz podnieść miskę z krzesła. Jeśli nad miską znajduje się deska sedesowa, musisz ją najpierw usunąć.

Krok 2. Opróżnij zawartość miski w toalecie. Jeśli masz do czynienia z odpadami płynnymi, prawdopodobnie będziesz potrzebować papieru toaletowego lub chusteczek, aby usunąć wszelkie resztki.

Krok 3. Do przepłukania miski użyj gorącej wody. Napełnij miskę gorącą wodą, zakręć nią i wylej wodę na toaletę. Ma to na celu rozluźnienie i wypłukanie pozostałych kawałków stolca.

Krok 4. Spryskaj miskę środkiem dezynfekującym w sprayu. Pozostaw i odstaw na około 3-5 minut. Upewnij się, że używasz uniwersalnego środka dezynfekującego.

Krok 5. Wysusz miskę ręcznikiem papierowym. Zapewniając, że jest suchy, Twoje dziecko nie zniechęci się nim, ponieważ ma wilgotną powierzchnię.

Metoda nr 2. Dezynfekcja krzesła

Krok 1. Zdemontuj krzesło, jeśli ma to zastosowanie. Rozłożenie na części ułatwia czyszczenie.

Krok 2. Dokładnie spryskaj każdą część środkiem dezynfekującym. Upewnij się, że spryskałeś wszystkie wgłębienia i szczeliny, aby zabić wszystkie bakterie. Odstaw na 3-5 minut.

Krok 3. Wysusz części ręcznikiem. Używanie ręcznika papierowego może pomóc w usunięciu wilgoci ze wszystkich części. Możesz także użyć wentylatora lub suszarki do włosów w trudno dostępnych miejscach.

Metoda nr 3. Zapewnienie odpowiedniej higieny

Krok 1. Wyczyść nocnik po każdym użyciu. Dezynfekuj go za każdym razem, aby upewnić się, że jest wolny od zarazków i bakterii.

Krok 2. Czyść krzesło co najmniej raz dziennie lub częściej. Upewnij się, że raz dziennie czyścisz całe krzesło.

Krok 3. Jednorazowe wkładki na nocnik nadają się do szybkiego sprzątania. Musisz zabezpieczyć wkładkę wokół miski nocnika, tak jak wrzucasz worek na śmieci do kosza. Następnie wystarczy go podnieść i wyrzucić po użyciu jak pieluchę.

Jak prawidłowo wysuszyć nocnik?

Jak większość wie, coś, co nie wysycha dokładnie, jest zagrożone rozwojem pleśni lub pleśni. Dodaj do tego stały i częsty, pełen zarazków stan nocnika, a otrzymasz absolutny koszmar w twoich rękach.

Ważne jest, aby za każdym razem, gdy dziecko z nich korzysta, dokładnie wysuszyć nocnik papierowymi ręcznikami. Niestety nie gwarantuje to jednak, że dotrzesz do szczelin i ukrytych pęknięć. Doskonałym rozwiązaniem jest użycie wentylatora lub suszarki do włosów.

Jeśli nie jest to możliwe, możesz również zostawić krzesło w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby wysuszyć powietrze.

Jak możesz modelować dobre nawyki korzystania z nocnika?

Jako rodzic jesteś osobą, która będzie musiała kształtować dobre nawyki związane z nocnikiem dla swoich dzieci. Jedną z najważniejszych lekcji, których musisz ich nauczyć, jest znaczenie mycia rąk. Naucz swoje dziecko, aby myło ręce za każdym razem, gdy korzysta z łazienki.

Możesz sprawić, by ta lekcja była dla nich zabawna, śpiewając „Happy Birthday” lub „Twinkle, Twinkle, Little Star” podczas mycia rąk.

To tylko jedna z ważnych lekcji w Treningu Nocnika 101. Jest więcej rzeczy, których możesz nauczyć i modelować swojemu dziecku.

Jak wybrać lokalizację?

Łazienka jest idealnym miejscem do nauki korzystania z nocnika. Umieszczenie nocnika w łazience, w pobliżu toalety, może pomóc dziecku skojarzyć to z koniecznością wyjścia. To mówi im, że jest to miejsce, w którym takie rzeczy muszą się wydarzyć.

Dzięki temu sprzątanie jest znacznie wygodniejsze. Posiadanie nocnika w pobliżu toalety ułatwia wyrzucanie jego zawartości i znacznie zmniejsza ryzyko wypadku.

Wniosek

W okresie nauki korzystania z nocnika musisz mieć na uwadze wiele rzeczy, w tym martwić się o to, jak wyczyścić nocnik. Jest to prawdopodobnie najbardziej stresująca część tego konkretnego etapu, ale nic na to nie poradzimy. Pamiętaj tylko o złotej zasadzie nauki korzystania z nocnika: czyść nocnik za każdym razem, gdy dziecko z niego korzysta!