Naprawa starszego niepneumatycznego obrotowego fotela sekretarskiego

Niepneumatyczne obrotowe fotele sekretarskie są dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą zajmować się kłopotami z naprawą i wymianą sprężarek powietrza. Krzesła te mogą być używane w każdej przestrzeni biurowej, od biur domowych po duże pomieszczenia biznesowe.

Zapewniają wiele korzyści, które sprawiają, że warto w nie zainwestować, ale skąd możesz wiedzieć, czy Twoje krzesło wymaga naprawy? Czytaj dalej, aby poznać 12 kroków do naprawy starszego, niepneumatycznego obrotowego fotela sekretarki, który kołysze się na boki!

Naprawa starszego niepneumatycznego obrotowego fotela sekretarskiego

Kroki naprawy starszego, niepneumatycznego obrotowego fotela sekretarki, który kołysze się na boki

Krok 1. Sprawdź krzesło, aby dowiedzieć się, ile ma uszkodzeń

Krok 2. Napraw lub wymień uszkodzone części, które mogą powodować ruch kołysania

Krok 3. Usuń luźne sprężyny i załóż je ponownie w innej kolejności

Krok 4. Obróć ręcznie wszystkie sprężyny zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż będą napięte

Krok 5. Wymień stary gumowy pierścień na nowy o tej samej grubości

Krok 6. Wymień wszystkie stare sprężyny na nowe

Krok 7. Wymień brakujące lub pęknięte gumowe podkładki pod stopy na spodzie nóg krzesła.

Krok 8. Usiądź na krześle i sprawdź, jak się czujesz, zwracając uwagę na to, jak dużo kołysania się dzieje. Jeśli nie możesz znaleźć sposobu na zatrzymanie ruchu na boki bez naprawy czegokolwiek innego, być może nadszedł czas, aby wymienić krzesło.

Krok 9. Jeśli nie chcesz wymieniać całego krzesła, spróbuj dokręcić wszystkie sprężyny i wymienić stare gumowe podnóżki.

W razie wątpliwości skonsultuj się z profesjonalistą, aby dowiedzieć się, jak najlepiej naprawić lub wymienić części tego typu obrotowego krzesła biurowego.

Jak naprawić chwiejne krzesło obrotowe?

Krok 1. Sprawdź śruby mocujące krzesło do podstawy. Jeśli są luźne, dokręć je kluczem lub szczypcami.

Krok 2. Sprawdź, jak dobrze koła pracują na Twojej podłodze – jeśli nie możesz uzyskać wystarczającej przyczepności, aby zapewnić stabilność i nadal się kołysać, wymień zużyte koła.

Krok 3. Sprawdź, jak mocno gałka znajduje się między siedziskiem a oparciem.

Krok 4. Sprawdź, jak mocno pokrętło znajduje się między podstawą obrotową a jej kółkami – zapewni to, że nie poruszają się one zbyt łatwo po podłodze, co może powodować chybotanie.

Krok 5. Spróbuj obrócić lub przekręcić krzesło biurowe z dala od miejsca, w którym chcesz się udać, zanim odwrócisz je w celu zmiany kierunku. Unikaj nadsterowności, skręcając delikatnie w kierunku, w którym chcesz, zamiast agresywnie ciągnąć w jednym kierunku.

Jak powstrzymać krzesło obrotowe przed opuszczeniem?

Krok 1. Umieść gumową matę pod krzesłem, ponieważ zapewni to przyczepność i nie pozwoli mu się obracać.

Krok 2. Użyj antypoślizgowego dywanika lub ręcznika na powierzchniach wyłożonych wykładziną.

Jakie krzesła biurowe mają dobre podparcie pleców?

Krzesło Golden Mesh ma na celu zapewnienie wsparcia pleców.

Poduszki lub poduszki lędźwiowe mogą również pomóc w podparciu dolnej części pleców.

Krzesło klęczące, takie jak Krzesło Kangaroo firmy Human Solution, ma za zadanie zapewnić oparcie dla pleców.

Krzesło Aeron firmy Herman Miller to kolejna popularna opcja, która zapewnia dobre podparcie dolnej części pleców.

Jakie są niektóre krzesła biurowe z podłokietnikami?

Krzesło obrotowe bez podłokietników może być świetnym wyborem, jeśli masz długi dzień pracy i potrzebujesz swobodnych nóg do poruszania się po pokoju.

Ergonomiczny projekt zadaniowy (ETD) oferuje regulowany zagłówek, który ułatwia znalezienie odpowiedniego dopasowania w zależności od wzrostu lub niskiego wzrostu. Może to również sprawić, że siedzenie stanie się wygodniejsze, dostosowując wysokość przed sobą rzeczy, takich jak monitory komputerowe i klawiatury, na najbardziej optymalnej wysokości.

Krzesło Aeron firmy Herman Miller to kolejna popularna opcja, która zapewnia dobre podparcie dolnej części pleców.

Wiele osób lubi używać Steelcase Leap jako doskonałej alternatywy dla tych, którzy potrzebują nieco więcej ruchu na boki na krześle, zwłaszcza jeśli muszą robić takie rzeczy, jak wyciąganie ręki w pewnym momencie w ciągu dnia pracy.

Ten model jest również dostępny z regulacją odcinka lędźwiowego i regulowanym zagłówkiem, dzięki czemu możesz dopasować go do swoich potrzeb.

Co jest lepsze — biuro bez podłokietników czy biuro z podłokietnikami?

Decyzja na ogół sprowadza się do dwóch rodzajów mebli, które masz pod ręką i ile ogólnie masz miejsca.

Krzesła bez ramienia są świetne dla osób o ograniczonej przestrzeni lub tych, którzy potrzebują niewielkiej powierzchni w swoim biurze. Krzesła bez podłokietników są również wygodne, jeśli chcesz, aby podłokietniki leżały na biurku i nie chcesz, aby zajmowały jakiekolwiek miejsce, gdy nie są używane.

Jak uchronić krzesło przed chybotaniem?

Odpowiedź na to, jak powstrzymać chwianie się krzesła, jest tak prosta, jak dostosowanie tarcia nóg. Jeśli to nie zadziała, możesz potrzebować nowego koła lub dokręcić kilka śrub, aby przywrócić równowagę i nie chwiać się wszędzie.

Czy możesz naprawić krzesło biurowe?

Tak, możesz naprawić krzesło biurowe. Jednak sposób, w jaki to zrobić, będzie zależeć od rodzaju uszkodzenia, które doznało, lub od tego, jak zużyte i stare jest krzesło. Jednym ze sposobów naprawy uszkodzonego krzesła biurowego jest wymiana części, które wymagają wymiany, takich jak koła, oparcia podłokietników i inne.