Najlepszy sposób na odłożenie skórzanego fotela

Jedną z najbardziej korzystnych inwestycji, jakie możesz poczynić w swoim domu, jest wysokiej jakości skórzany fotel. Są wygodne, trwałe i świetnie prezentują się w każdym salonie lub pokoju rodzinnym. Jednak, jeśli nie będą odpowiednio pielęgnowane, przedwcześnie się zużyją i stracą swój luksusowy charakter.

Jednym ze sposobów na utrzymanie świetnego wyglądu skórzanego fotela jest to, jak często wypełniasz go nowymi wypełniaczami, takimi jak rozdrobniona pianka lub puchowe pióra. W tym poście na blogu znajdziesz wskazówki, jak to zrobić bez naruszania integralności konstrukcji krzesła!

Najlepszy sposób na odłożenie skórzanego fotela

Zachęcamy do przestrzegania tych wskazówek, jeśli chcesz, aby Twój fotel służył przez lata, a także jak często należy go wkładać. Pamiętaj, że częstotliwość wymiany skórzanego fotela będzie zależeć od intensywności użytkowania!

O czym należy pamiętać podczas napełniania

  • Nigdy nie mieszaj ze sobą wypełniaczy o różnych gęstościach, takich jak bawełna i poliester.
  • Możesz ustalić, jak często skórzany fotel musi być ponownie wyściełany, postępując zgodnie z powyższymi wytycznymi.
  • Nigdy nie używaj płaskich wypełniaczy piankowych, nie zapewnią one wystarczającego wsparcia dla twojego ciała!
  • Najlepszą praktyką jest zastąpienie starego lub zniszczonego wypełnienia fotela nowym wypełniaczem podobnego typu, takim jak wypełnienie z puchu bawełnianego lub poliestru.
  • Nigdy nie należy używać wypełniaczy wykonanych z produktów zwierzęcych, takich jak wełna lub pióra!
  • Najlepszą praktyką jest odnawianie skórzanego fotela co najmniej co dwa lata, jeśli chcesz, aby służył przez długi czas!
  • Im częściej krzesło będzie używane i jak często to się stanie, określi, jak często należy je ponownie wypchać.

Kroki ponownego wkładania skórzanego fotela

Krok 1. Po pierwsze, jeśli masz krzesło ze zdejmowanymi podłokietnikami, usuń je. Możesz to zrobić po prostu odkręcając śruby mocujące go w miejscu lub odpinając zamek w miejscu, w którym łączą się z główną częścią krzesła i delikatnie pociągając, aż odpadną/wyschną!

Krok 2. Jeśli Twój fotel nie ma żadnych ramion do zdjęcia, będziesz musiał odkręcić śruby na każdym ramieniu i zdjąć je.

Krok 3. Teraz czas na puchowe lub wypełniacze poliestrowe! Nigdy nie należy używać produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak wełna lub pióra, ponieważ nie są one przeznaczone do wypełniania mebli, w których siedzą ludzie i mogą powodować alergie. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie wypełniacz jest co najmniej tak szeroki i głęboki jak krzesło.

Krok 4. Umieść go na suchej powierzchni, a następnie złóż go na pół wzdłuż, aby mieć teraz dwie połówki wypełniacza do pracy. Weź jeden koniec i zacznij wprowadzać go w obszar, w który poszłaby twoja ręka, gdyby twój fotel miał ramiona.

Krok 5. Gdy miniesz obszar ramion, zacznij wypychać resztę drogi w dół i na jedną stronę, aż będzie pełna. Umieść tę drugą połowę na przeciwległym końcu, aby wyrównać wygląd krzesła z obiema połówkami wypełniacza w środku.

Krok 6. Teraz weź płaską deskę lub trochę kartonu z pudełka, które będzie wystarczająco szerokie, aby zakryć cały wypełniacz. Umieść go na krześle, a następnie połóż na nim kilka ciężkich książek, aby na razie wszystko było na swoim miejscu.

Nie spiesz się, gdy siadasz, upewniając się, że każda część jest równomiernie podparta, ponieważ takie podparcie uzyskasz z krzesła, gdy siedzisz.

Co to jest wkładanie fotela?

Ponowne wkładanie fotela to sposób na naprawę krzesła, gdy stało się płaskie lub straciło swój kształt. Istnieje wiele powodów, dla których mogło do tego dojść, na przykład osoby siedzące w jednym miejscu zbyt długo, wypadek, w wyniku którego farsz wypadł z fotela lub jeśli zastanawiasz się, jak ponownie wyłożyć skórzany fotel, krzesło tapicerowane.

Wyjmij farsz z siedzenia i włóż go do dużego wiadra lub pojemnika, który pomieści cały twój farsz, kiedy skończysz. Jeśli tylko jedna strona jest płaska, najpierw usuń wypełnienie tylko z tej strony, zanim przejdziesz do innego rogu.

Włóż tyle farszu, aby wypełnić krzesło, aż będzie tak, jak chcesz, a następnie włóż więcej, jeśli to konieczne. Owiń farsz poszewką na poduszkę i zawiąż lub zszyj mocno, aby wypełnienie nie mogło się wydostać.

Umieść nowy farsz w każdym meblu, upewniając się, że wystarczy na wszystkie cztery rogi na każdej warstwie, a także upewnij się, że farsz jest taki, jak chcesz.

Owiń poszewkę na poduszkę i zawiąż lub przyszyj, aby żadne wypełnienie nie mogło uciec, a następnie umieść w meblu tak, jak chcesz.

Najlepszy sposób na odłożenie skórzanego fotela

Aby wyjść z mieszkania, najpierw usuń wypełnienie tylko z tej strony, zanim przejdziesz do innego rogu.

Ułóż tyle farszu, aby było tak, jak chcesz, a w razie potrzeby włóż więcej. Owiń poszewką na poduszkę i zawiąż lub zszyj mocno, aby żadne wypełnienie nie mogło się wydostać. Umieść w meblach tak, jak chcesz.