Najłatwiejszy sposób na demontaż Baby Relax Mikayla Swivel Gliding Recliner

W tym artykule pokażemy, jak zdemontować niemowlę zrelaksowany obrotowy fotel obrotowy Mikayla. Jest to łatwy i szybki sposób na zrobienie tego bez problemów i bólów głowy.

Kroki demontażu Baby Relax Mikayla Swivel Gliding Recliner

Krok 1. Odłącz fotel i przenieś go w miejsce, w którym możesz nad nim pracować.

Najłatwiejszy sposób na demontaż Baby Relax Mikayla Swivel Gliding Recliner

Krok 2. Użyj śrubokręta lub klucza imbusowego, aby znaleźć śruby, które trzymają wszystkie elementy razem. Będzie jeden na każdym połączeniu (tam, gdzie łączą się dwie części). Zacznij od dowolnego z tych połączeń, ale unikaj wykręcania śrub ze środka krzesła.

Krok 3. Wyjmij każdą śrubę za pomocą narzędzia i odłóż ją na bok w zorganizowany sposób, aby móc je później łatwo odłożyć.

Krok 4. Usuń wszystkie śruby ze wszystkich połączeń, które niczego nie trzymają razem, ale pamiętaj, ile było ich przed ich usunięciem, aby ułatwić składanie wszystkiego z powrotem.

Krok 5. Po wyjęciu wszystkich głównych śrub, użyj rąk do podważenia z jednej strony lub z rogu, a następnie powoli podnieś (będzie to wymagało pewnej siły). Rób to, aż usuniesz każdy element z wnętrza ramy.

Krok 6. Wyjmij wszystkie wewnętrzne elementy, takie jak śruby i złącza, które niczego nie trzymają (powinny być luźne).

Krok 7. Usuń wszelkie resztki śrub lub gwoździ, które mogą znajdować się na ramie, aby ułatwić jej demontaż.

Jak rozłożyć miejsce w teatrze?

Niektóre fotele teatralne składają się z wielu elementów, takich jak plecy z ramionami, i w ten sposób je rozłożysz.

Zwykle można je odkręcić za pomocą śrubokręta, aby odkręcić śruby z wyjmowanych części, aby można je było całkowicie usunąć z wnętrza krzesła — przed ich wyjęciem sprawdź, ile było wątków, ponieważ w ten sposób będą musiały wrócić, gdy składanie wszystkiego z powrotem później.

Ale jeśli twoje siedzenie nie składa się z tego rodzaju oddzielnych elementów (jak większość standardowych krzeseł bez podłokietników) lub ma tylko jeden duży element, z którym trzeba się uporać, użyj dwóch śrub z każdej strony w pobliżu miejsca, w którym przednia część styka się z tylną, aby podważyć otwórz wystarczająco dużo miejsca, aby wsunąć ramię i poluzować śruby.

Następnie, przy odrobinie cierpliwości i delikatnym manewrowaniu ramieniem, powinieneś być w stanie odłączyć wszystko w tej części krzesła od siebie, odkręcając lub odkręcając różne nakrętki i śruby.

Nie musisz robić tego wszystkiego na raz, tak jak robiliśmy to wcześniej, ponieważ nie ma tu widocznych śrub trzymających coś razem, więc po prostu idź dalej, aż wszystko zostanie wystarczająco poluzowane, gdzie możesz rozdzielić to, co wymaga rozdzielenia.

Możesz chcieć mieć dodatkowy zestaw rąk, jeśli robi się trudno, ale w przeciwnym razie spróbuj użyć zacisków w kształcie litery „C” po obu stronach w pobliżu miejsca, w którym przód styka się z tyłem, jednocześnie delikatnie podciągając ten element, który jest nadal przymocowany tak mocno, jak to możliwe, aż wyskoczy na zewnątrz. Teraz, kiedy masz już całkowicie zdemontowane krzesło.

Dlaczego mój elektryczny fotel rozkłada się?

Kabel mógł się zaciąć lub silnik mógł się przepalić. Spróbuj wyczyścić okolice fotela i sprawdź, czy możesz znaleźć coś, co z czasem się tam zaklinowało, aby zapobiec całkowitemu opuszczeniu.

Inną opcją jest sprawdzenie, ile luzu jest na przewodzie zasilającym przed ponownym podłączeniem go do gniazdka. Jeśli luz jest zbyt mały do ​​pełnego upadku, spróbuj wymienić przewód elektryczny podłączony do krzesła na inny o porównywalnej długości, aby mieć wystarczająco dużo miejsca na ruch bez ryzyka ponownego rozłączenia.

Aby bezpiecznie wykonać to zadanie, będziesz potrzebować odpowiednich narzędzi, takich jak szczypce, okulary ochronne (aby uniknąć obrażeń), taśma elektryczna i nożyczki! Będziesz chciał odłączyć wszystkie kable, z których łączą się z krzesłem. Dobrym pomysłem jest zrobienie zdjęć tego, jak się przyczepiają, aby później móc je prawidłowo połączyć.

Będziesz chciał usunąć wszystkie śruby, aby zrobić to szybciej, ale uważaj, aby niczego nie rozebrać lub uszkodzić śrubokrętem, ponieważ może się to zdarzyć. Po wyjęciu wszystkich mebli z siedzenia i oparcia użyj szczypiec lub innych narzędzi (które są solidne), aby usunąć wszystkie śruby mocujące oba elementy ramy.

Nie zapomnij o dnie! Użyj klucza, aby poluzować każdą śrubę mocującą jedną stronę zespołu ramy od spodu przed poluzowaniem górnych śrub. Pomoże to również łatwiej rozpaść się, gdy zostanie poluzowane – jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, może to być trochę trudne.

Rozkładany fotel łatwo się rozłoży i nie będziesz miał problemu z czyszczeniem tkaniny lub tapicerki nowego mebla!

Czy możesz powstrzymać fotel Lazy Boy przed kołysaniem?

Istnieje wiele sposobów na powstrzymanie kołysania fotela Lazy Boy. Jednym ze sposobów jest użycie paska T, który można znaleźć w sklepach ze sprzętem i ulepszeniami domu, takich jak Home Depot lub Lowe’s.

Pasek powinien luźno przylegać do dwóch nóg fotela (zobacz, jak to działa w tym przykładzie). Inną opcją mogą być ciężkie poduszki umieszczone w pobliżu oparcia krzesła, ponieważ pomogą one zachować stabilność, gdy na nim usiądziesz.