Łatwy sposób na ustalenie celów Mechanizm krzesła obrotowego

W tym poście na blogu omówimy, jak naprawić mechanizm obrotowego fotela celów. Być może zauważyłeś, że twoje krzesło nie kołysze się tak swobodnie i płynnie jak kiedyś.

Możliwe, że łożyska są zużyte i wymagają wymiany. Są jednak inne rzeczy, które możesz zrobić, zanim wydasz pieniądze na nowe części!

Łatwy sposób na ustalenie celów Mechanizm krzesła obrotowego

Kroki mocowania celów Mechanizm krzesła obrotowego

Krok 1. Zlokalizuj śruby mocujące krzesło. Znajdują się po obu stronach siedzenia i na dole w pobliżu miejsca, w którym styka się z podstawą.

Krok 2. Usuń te śruby (powinieneś mieć pod ręką śrubokręt). Rozsuwaj ostrożnie, ponieważ może być konieczne dostosowanie sposobu ich odpadania, aby nie utknął wewnątrz lub pod innym meblem w twoim domu.

Krok 3. Ostrożnie usuń korozję ze wszystkich metalowych części za pomocą wełny stalowej/papieru ściernego przed ponownym przymocowaniem ich z powrotem na miejsce za pomocą nowych śrub; to może sprawić, że wszystko będzie przebiegać płynniej podczas ponownego ruchu!

Krok 4. W razie potrzeby wymień zużyte elementy, takie jak zawiasy, obrotowe koła itp. – a potem znów ciesz się, jak płynnie wszystko działa!

Jak naprawić hydraulikę na krześle?

Naprawiasz hydraulikę krzesła, usuwając wszelkie ślady korozji, wymieniając zużyte części, takie jak zawiasy i koła obrotowe. Mogą pojawić się również inne problemy, takie jak wygięcie ramy lub to, że nie dzieli się już na sekcje w celu łatwego przechowywania. Można je również naprawić przy pomocy pewnej pracy!

Co powoduje awarię hydrauliki w krzesłach?

#1. Podstawa krzesła, na którym siedzą, z czasem się zużyje, co ostatecznie prowadzi do zmniejszenia nacisku (a tym samym gorszej wydajności). Stare zaciski mogły przerdzewić z powodu wieku lub narażenia/uszkodzenia spowodowanego dostaniem się na nie oleju silnikowego.

#2. Gumowe zderzaki na spodzie nóżek albo się zużyły, albo zgubiły i należy je wymienić. Działają jako bariera ochronna między metalową ramą a podłogą, która może z czasem ulec zużyciu.

#3. Źle ustawione koła mogą prowadzić do zwiększonego tarcia, przegrzania, a ostatecznie do zerwania z ciągłego używania w jednym kierunku bez przerw na ochłodzenie.

Jeśli masz problem z obracaniem się krzesła, może to oznaczać, że zawias się poluzował! Dokręć te śruby z powrotem, aby już nie wypadły (lub nie utknęły) za pomocą klucza imbusowego.

Jak naprawić tłok na krześle?

Jeśli twoje krzesło obraca się z trudem, problem może dotyczyć poluzowania się tłoka.

Może się tak zdarzyć, jeśli śruby zawiasów nie zostaną ponownie dokręcone, gdy zaczną wypadać lub utkną w miejscu. Dokręcenie ich i zabezpieczenie osi powinno rozwiązać ten problem.

Ale jak je dokręcasz?

Krok 1. Będziesz potrzebować klucza imbusowego! Na szczęście większość krzeseł jest dostarczana z jednym fabrycznym, więc nie ma potrzeby kupowania drugiego, chyba że twoje zostało zgubione lub zgubione w czasie.

Poluzowanie i dokręcenie zajmie tylko kilka minut, zanim ten nieznośny tłok znów zacznie się gładko poruszać!

Jak sprawdzić postrzępione kable na nogach krzesła?

Jeśli po sprawdzeniu wszystkich innych możliwych problemów kable nadal powodują problemy, możesz je naprawić, wymieniając je.

Nie jest to łatwe zadanie i powinno się podejmować tylko wtedy, gdy nie ma innej opcji. Pierwszy krok będzie wymagał usunięcia wszystkich śrub znajdujących się po obu stronach każdego zacisku kablowego.

Kolejne kroki polegają na podważeniu zacisków śrubokrętem lub szczypcami i wyjęciu postrzępionego kabla wewnątrz przed zainstalowaniem nowych na ich miejsce.

Co może spowodować, że jedna strona dźwigni krzesła przestanie działać?

Wiele rzeczy może powodować ten problem! Jednym z powodów takiego stanu rzeczy może być to, że coś utknęło między podłokietnikami – na przykład opakowanie na żywność, które uniemożliwiało płynne obracanie się dźwigni. Innym powodem może być to, że kable są przetarte i wymagają wymiany.

Możliwe jest również, że coś utknie między jednym z dwóch zacisków, co uniemożliwia obracanie się jednego z nich. To uniemożliwiłoby twoim dźwigniom cokolwiek! Wielki winowajca: dzieciaki z opakowaniami po jedzeniu! Najlepszym sposobem na usunięcie wszelkich przeszkód jest najpierw usunięcie obu zacisków, aby mogły swobodnie obracać się na swoich osiach.

Pierwszy krok będzie wymagał odkręcenia śrub przy każdym zacisku, a następnie podważenia, aż drut stanie się widoczny. Przytnij go tak blisko, jak to tylko możliwe, nie przecinając kabla przy jego końcu. Kolejne kroki polegają na zainstalowaniu nowych części wewnątrz, jak dobrze zablokować przed jednorazową wymianą wszystkich śrub i śrub.

Jak stabilizuje się krzesło obrotowe?

Krzesła obrotowe powinny być zawsze stabilizowane, gdy nie są używane. Nie tylko niebezpieczne jest, aby krzesło kołysało się na biurku, ale jeśli ktoś wpadnie na krzesło, gdy jesteś z dala od biurka, może je przewrócić.

Najlepszym sposobem na ustabilizowanie krzesła obrotowego u jego podstawy jest zakup urządzenia zabezpieczającego przed przewróceniem (zwanego również „stabilizatorem”), które zaczepia się pod jedną z nóg lub podstawy za pomocą małych podkładek, które przyczepiają się do dowolnej powierzchni – nie pozostawiając miejsca na napiwki!

Jest też coś, co nazywa się drążkiem stabilizującym, zaprojektowanym do tego celu. Niezależnie od tego, jaki rodzaj produktu wybierzesz, zwróć uwagę na to, jak wysoko nad podłogą chcesz je umieścić, aby ludzie mogli nadal przechodzić bez zbyt niskiego opadania.

Jak naprawić krzesło, które się nie podnosi?

Krzesło trzeba będzie odkręcić. Możesz odkręcić śruby kluczem lub użyć szczypiec do upartych śrub, które po prostu nie drgną. Pierwszym krokiem jest określenie, jak wysoko musi wzrosnąć krzesło, abyś mógł wstać z niego bez zginania kolan poza ich naturalny zakres ruchu i bólu.

Idealnie, siedzenie nie powinno znajdować się wyżej niż dwa cale nad podłogą, aby pod spodem pozostało wystarczająco dużo miejsca dla kogoś, kto może potrzebować przejść pod nim, jeśli jest wyższy niż przeciętny wzrost.

Jeśli to nie zadziała, może to oznaczać problem z tym, ile wspomagania windy zastosowano w tym modelu — co oznacza jak najszybsze skontaktowanie się z obsługą klienta!