Łatwy 7-krokowy samouczek dotyczący wymiany taśmy krzesła ogrodowego

W tym artykule dowiesz się, jak wymienić taśmę krzesła ogrodowego, co może być dość problematyczne, jeśli często masz gości. Posiadanie krzesła ogrodowego wymaga regularnej konserwacji, aby zapobiec rozdzieraniu się jego taśmy. Będziesz potrzebować kilku materiałów i doskonałej jakości taśmy, aby przygotować się przed majstrowaniem przy krześle ogrodowym.

Wyobraź sobie swoją rodzinę na trawniku i cieszącą się słoneczną pogodą, a wszystko to odpoczywając na leżakach. Krzesła te zapewniają relaks na patio, miejsce do odpoczynku i drzemki. Nie sprawiają ci większych kłopotów, z wyjątkiem ich pajęczyn.

Łatwy 7-krokowy samouczek dotyczący wymiany taśmy krzesła ogrodowego

Wybór najlepszej taśmy

Znajomość właściwego rozmiaru i koloru przed zakupem taśmy ułatwia zakupy bez wahania. Istnieją trzy popularne materiały używane do taśm krzeseł ogrodowych: nylon, winyl i poliester. Wszystkie są mocne i można je stosować na każdym krześle, a także są wodoodporne.

Chociaż są one bardzo retro do obejrzenia, dość trudno je znaleźć. Jeśli chcesz zachować swój fotel ogrodowy z parcianym wzorem, możesz myśleć nieszablonowo i szukać tanich, ale stylowych alternatyw. Zamiast sprzedawać krzesło, wymień uszkodzoną taśmę, a będziesz gotowy.

Właściwy rozmiar taśmy wpływa również na poziom trudności sesji ponownego zakładania taśmy. Mogą być również dostarczane w rolkach, więc upewnij się, że kupujesz wystarczająco dużo, aby uniknąć nadmiaru taśm. Jeśli otrzymasz dodatki, możesz ich użyć do przyszłych napraw, ale mogą nie wystarczyć.

Jakie materiały należy przygotować?

Wkrętak płaski

Wybierz śrubokręt, który będzie dobrze współpracował z posiadaną śrubą. Przygotuj te materiały przed naprawą krzeseł ogrodowych, aby uniknąć kłopotów z ich szukaniem.

Nożyczki

Użyj nożyczek, które są wystarczająco mocne, aby przeciąć taśmę. Upewnij się, że przycinasz właściwą część, aby uniknąć błędnego pomiaru taśmy.

Nóż

Możesz użyć tego jako alternatywy dla nożyczek, gdy dojdziesz do konkretnego kawałka, który jest nieco trudny do wycięcia nożyczkami. Upewnij się, że zawsze ćwiczysz bezpieczeństwo i zawsze kieruj nóż z dala od siebie.

Paski parciane

Wybierz pas parciany, który Ci odpowiada, od koloru, rozmiaru i wzoru. Ogólnie rzecz biorąc, 33 stopy taśmy wystarczą na jedno krzesło ogrodowe, ale może się to różnić.

Śruby zamienne

Te śruby przymocują taśmę do rury krzesła. Aby określić liczbę potrzebnych śrub, policz, ile masz pasków, zarówno pionowych, jak i poziomych, i pomnóż je przez dwa.

Klipy

Zabezpieczenie taśmy przed strzępieniem wymaga klipsów. Poszczególne pionowe i poziome paski taśmy będą wymagały dwóch takich klipsów, więc pomnóż je przez dwa, aby uzyskać liczbę potrzebnych klipsów zamiennych.

Wymiana taśmy krzesła ogrodowego

Krok 1. Zmierz taśmę, którą masz

Zmierz taśmę, którą masz na swoim krześle. Każda rolka taśmy może zawierać 39 stóp tego, a pomiar bieżącej pomoże ci, jeśli potrzebujesz więcej niż jednej rolki taśmy, czy nie.

Krok 2. Odkręcanie śrub

Następnie usuń wszystkie śruby mocujące starą taśmę. Niektóre z tych krzeseł mogą mieć nity, do których przymocowana jest taśma.

Użyj małego wiertła, aby usunąć nity. Zachowaj stare śruby, ponieważ nadal możesz ich używać, jeśli nie są uszkodzone.

Krok 3. Wytnij taśmę

Używając starej taśmy jako prowadnicy, przytnij nową na taką samą długość jak stara. Zrób to po odkręceniu starych śrub. Jeśli taśma jest zbyt rozciągnięta lub postrzępiona, umieść nową taśmę na krześle i pozwól jej zwisać z boków krzesła na dwa cale przed cięciem.

Krok 4. Tkać nową taśmę

Zacznij od oparcia siedzenia i połóż na nim taśmę. Złóż końce pod krawędzią przed przykręceniem ich, aby zabezpieczyć je na miejscu. Kontynuuj na szerokości krzesła, aż wszystko będzie na swoim miejscu.

Krok 5. Kontynuuj tkanie

Od przodu przymocuj taśmę, która będzie biegła od przodu do tyłu. Wpleć go i wyjmij na każdej z taśm, które są na całej szerokości. Przymocuj koniec do krawędzi ramy i kontynuuj tkanie, aż wszystko będzie na swoim miejscu.

Krok 6. Zrób tylną część krzesła

Wykonaj te same kroki dla tylnej części krzesła.

Krok 7. Przetestuj swoje krzesło ogrodowe

Po wykonaniu powyższych kroków usiądź na krześle ogrodowym, aby sprawdzić, czy wszystkie taśmy są na swoim miejscu.

Wniosek

Nadal możesz szukać filmów o tym, jak wymienić taśmę krzesła ogrodowego na wizualne przewodniki. Krzesła te, jeśli są odpowiednio konserwowane, zapewnią Ci dodatkową przestrzeń, w której będziesz czuć się zrelaksowany w swoim domu. W nocy możesz ich używać również podczas smores z rodziną i przyjaciółmi!