Łatwy 3-stopniowy przewodnik Jak usunąć podnośnik gazowy z krzesła biurowego

Wiedza o tym, jak usunąć podnośnik gazowy z krzesła biurowego, jest pomocna w pewnych sytuacjach. Będą dni, w których krzesło biurowe będzie Cię stresować, a niewiedza, jak możesz to naprawić, może tylko spowodować kłopoty.

Tonące krzesło biurowe może spowodować dylemat siedzenia i nagłego zejścia na sam dół. Wiemy, że się na to nie zapisałeś. Nikt nie chce krzesła, które nie działa, zamiast zapewniać komfort.

Łatwy 3-stopniowy przewodnik Jak usunąć podnośnik gazowy z krzesła biurowego

Przed zdjęciem podnośnika gazowego z krzesła biurowego możesz go najpierw przetestować. Możesz spróbować wyregulować dźwignię lub sprawdzić zamki, jeśli jest jakiś problem. Być może po drodze przegapiłeś luźną śrubę.

Jeśli problem nadal występuje, istnieje potrzeba usunięcia podnośnika gazowego. Możesz wykonać te proste kroki, które stworzyliśmy, abyś mógł je wykonać. A teraz idź i napraw to tonące krzesło.

Usuwanie podnośnika gazowego z krzesła biurowego

Krok 1. Przygotowanie

Przygotuj wszystkie narzędzia potrzebne do usunięcia podnośnika gazowego lub butli. Dobrze jest najpierw przygotować to, czego potrzebujesz, aby wszystkie materiały były dostępne i blisko Ciebie.

Potrzebne będą rękawice ochronne, gazety na wypadek plam z oleju, śrubokręt do śrub, klucz do rur i gumowy młotek. Posiadanie tych materiałów sprawi, że proces stanie się bardziej dostępny.

Pamiętaj, aby poprosić o pomoc, jeśli nie możesz tego zrobić sam. Twoje materiały powinny być kompletne, aby nie wyczerpywać się podczas żonglowania krok po kroku.

Krok 2. Demontaż podnośnika gazowego

Aby zdjąć podnośnik gazowy, należy najpierw zdjąć podstawki lub innymi słowy koła. Możesz je wyciągnąć za pomocą gumowego młotka, aby je usunąć. Jeśli możesz to zrobić ręcznie, możesz to zrobić.

Odwróć krzesło do góry nogami lub na bok, aby mieć większy dostęp. Możesz umieścić swoje krzesło pod gazetą lub zastąpić je dywanikiem. Zabezpieczy Twoje krzesło przed niechcianym zarysowaniem.

Następnie usuń podstawę za pomocą gumowego młotka, stukając w nią. Rób to, aż podstawa zostanie usunięta, a następnie odłóż na bok.

Użyj klucza do rur i mocno zaciśnij go na górze, a następnie przekręć. Używanie zwykłego klucza będzie trudniejsze i wymaga większej siły, więc możesz użyć klucza do rur.

Przekręć i poluzuj podnośnik gazu, następnie możesz go wyciągnąć, aby go wyjąć. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, ponieważ gumowy młotek może porysować podnośnik gazowy.

Podnośnik gazowy można wymienić, ale trzeba znaleźć odpowiedni zamiennik. Wykonaj dokładne pomiary, takie jak sprężyna gazowa, kolumna i skok podnoszenia gazu, aby upewnić się, że kupiłeś właściwy. Nie chcemy tutaj niczego marnować.

Krok 3. Ponowny montaż krzesła biurowego 

Podczas ponownego składania krzesła upewnij się, że mechanizm jest czysty i nie będziesz miał brudu podczas składania rzeczy. Możesz już przygotować podnośnik gazowy do krzesła.

Podnośnik gazowy włożyć do gniazda za pomocą gumowego młotka lub ręcznie. Użyj siły, aby wbić go do środka, aby upewnić się, że jest bezpieczny i ciasny na swoim miejscu.

Po upewnieniu się, że jest zabezpieczony, włóż podstawę do podnośnika gazowego za pomocą gumowego młotka na drugim końcu. Możesz również użyć siły, aby go dokręcić. W ten sposób nie będziesz miał luźnej podstawy i sprawisz, że będzie działała poprawnie.

Podnieś krzesło z powrotem do pozycji i usiądź na nim. Twoja waga ciała może pomóc w zepchnięciu go w dół dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Spróbuj użyć krzesła, aby dowiedzieć się, czy coś przegapiłeś. Sprawdź dźwignię, aby wyregulować wysokość podnośnika gazowego.

Jak dbać o krzesło biurowe?

Aby mieć pewność, że Twoje krzesło biurowe będzie działać przez długi czas i zapobiec kolejnemu problemowi, który doprowadzi do usunięcia podnośnika gazowego, możesz zastosować kilka sposobów na jego konserwację. Pierwszym z nich jest oczyszczenie krzesła od czasu do czasu, a następnie użycie próżni na niskim ustawieniu. Zakurzone i śmierdzące krzesło na nic ci się nie przyda.

Drugi to użycie silnych roztworów czyszczących, jeśli mydło i woda nie zadziałają. Zachowaj ostrożność podczas nakładania i najpierw przetestuj go na małym obszarze.

Po trzecie, nasmaruj rozstaw osi, aby utrzymać go w ruchu. Możesz go również wyczyścić, obracając go na bok i usuwając niepotrzebne drobinki brudu.

Ostatnim jest dokręcanie śrub i wkrętów krzesła biurowego. Używanie go przez jakiś czas może spowodować poluzowanie się śrub, więc regularne sprawdzanie utrzyma krzesło biurowe.

Wniosek

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy proste sposoby na zrozumienie, jak usunąć podnośnik gazowy z krzesła biurowego. Wierzymy, że w rozwiązywaniu prostych problemów można być samodzielną osobą. Pamiętaj jednak, aby zainwestować w swoje krzesło dla własnego komfortu.