Krzesło obrotowe: jak naprawić nierówne krzesło obrotowe

Krzesło obrotowe to konstrukcja, która istnieje od wieków i nadal jest popularna ze względu na komfort, jaki zapewnia. Jednak krzesło może nie być tak wygodne lub stabilne, jeśli twoje obroty są nierówne. W tym samouczku pokażemy, jak naprawić nierówne krzesło obrotowe za pomocą podstawowych narzędzi!

Kroki mocowania nierównego krzesła obrotowego

Krok 1. Znajdź nierówną część krętlika za pomocą poziomicy. Podnieś jedną stronę krzesła i oprzyj je na podłokietnikach, aby mieć łatwy dostęp do tego obszaru bez konieczności odsuwania czegokolwiek. Jeśli istnieje oczywisty problem, na przykład zamienione dwie części lub nawet to, jak ciasne są, możesz to naprawić teraz. Jeśli nie, przejdź do kroku drugiego!

Krzesło obrotowe: jak naprawić nierówne krzesło obrotowe

Krok 2. Przytrzymaj poziom do dolnej części jednego ramienia i użyj go jako wskazówki, ile miejsca powinno być między ziemią a miejscem, w którym opiera się krętlik na swoim punkcie obrotu. Ta liczba będzie się różnić w zależności od tego, jak wysoko lub nisko znajduje się twój punkt obrotu i jak wysoko twoje krzesło znajduje się nad ziemią.

Krok 3. Teraz przejdź na drugą stronę krętlika i porównaj go z poziomicą, tak jak poprzednio. Jeśli obie strony różnią się od tego, jak powinny być, musisz poluzować dowolną śrubę, która reguluje ten obszar w górę lub w dół, aż uzyskasz parzystą liczbę po obu stronach!

Krok 4. Jeśli obie strony są takie same, musisz dokręcić dowolną śrubę, która reguluje ramię w górę lub w dół.

Krok 5. Jeśli jedna strona jest wyższa od drugiej, a Twoje krzesło nie jest tak wysoko nad ziemią, że chwieje się, gdy ktoś przechodzi obok, możesz spróbować dostosować obciążenie każdego z tych dwóch ramion. Aby to zrobić, musisz znaleźć ramię, które jest wyższe niż powinno, i przyłożyć do niego większy ciężar.

Krok 6. Aby to zrobić, weź ciężki przedmiot (na przykład książki) i umieść go bezpośrednio na środku równowagi po tej stronie krzesła, tak aby nacisk był równy wszędzie wokół ramion. Im większą wagę przyłożysz po tej stronie, tym niżej zejdzie.

Krok 7. Jeśli obie strony są nierówne, a Twoje krzesło nie jest tak wysoko nad ziemią, że chwieje się, gdy ktoś przechodzi obok, spróbuj przesunąć ciężar ciała na każdym z tych dwóch ramion w sposób przeciwny do tego są obecnie pozycjonowane. Aby to zrobić, zdejmij ciężar z wyższego ramienia i umieść go na dolnym lub odwrotnie.

Krok 8. Jeśli twoje krzesło się chwieje, nawet jeśli masz trochę tego ciężkiego przedmiotu po obu stronach w sposób odwrotny do tego, jak są obecnie ustawione (i niewiele możesz zrobić, aby rozwiązać taki problem), spróbuj dodanie piankowej wyściółki pod pachą w dolnej części.

Krok 9. Jeśli nadal masz problemy z chwianiem się, istnieje kilka krzeseł, które można dostosować, aby uzyskać szerszą lub węższą postawę. Niektóre modele krzeseł obrotowych są również wyposażone w kółka, które umożliwiają łatwiejszą i płynniejszą mobilność w przestrzeni biurowej, jeśli jedno z nich jest nierówne.

Krok 10 Jeśli wydaje się, że żadna z tych poprawek nie rozwiązuje nierówności, zawsze istnieje możliwość zakupu nowego krzesła.

Jak naprawić Wonky Obrotowe Krzesło?

Krok 1. Sprawdź, czy koła znajdują się na płaskiej, równej powierzchni. Jest to mniejszy problem, jeśli używasz kółek lub mat podłogowych, ale nadal warto to sprawdzić na wszelki wypadek.

Upewnij się, że Twoje krzesło nie ma żadnych luźnych części i dokręć je w razie potrzeby. Jeśli nie jest na to za późno, spróbuj przenieść krzesło na bardziej równą powierzchnię.

Krok 2. Jeśli używasz kółek lub mat podłogowych, spróbuj obracać krzesło w różnych kierunkach po macie, aż jedno z nich będzie bardziej wypoziomowane niż pozostałe

Krok 3. Użyj poziomicy pod wszystkimi czterema nogami, jeśli żadna konkretna noga nie jest nierówna i wymaga dostrojenia oddzielnie od reszty.

Krok 4. Sprawdź śruby na krześle, aby upewnić się, że są dokręcone, i w razie potrzeby użyj klucza lub śrubokręta

Krok 5. Jeśli używasz kółek, spróbuj je dokręcić, odkręcając wszelkie śruby, które wydają się luźne pod miejscem, w którym znajduje się każde kółko. Ostatnią rzeczą, jaką zrobimy w tym artykule, jak naprawić nierówne krzesło obrotowe, jest sposób dokręcić śruby kółek samonastawnych. Ten proces powinien rozwiązać wszelkie pozostałe problemy z nierównym krzesłem obrotowym i będziesz mógł cieszyć się nim przez długi czas!

Jak przechylasz krzesło obrotowe?

Czy Twoje krzesło obrotowe wydaje się być przechylone, gdy na nim siedzisz? Nie jesteś jedyny! Czasami może to być spowodowane ustawieniem mebli. Jeśli tak nie jest, wypróbuj te czynności, aby przechylić krzesło obrotowe:

Przede wszystkim sprawdź, jak mocno są dokręcone śruby mocujące krzesło obrotowe. Jeśli są bardzo luźne, dokręć je śrubokrętem.

Następnie sprawdź, jak mocno znajdują się śruby na dole każdego kółka. Ostatnią rzeczą, jaką zrobimy w tym artykule, jak naprawić nierówne krzesło obrotowe, jest dokręcenie śrub kółek .

Jeśli nadal masz nierówne krzesło obrotowe, zalecamy zaopatrzenie się w zestaw kubków na kółkach, który pomoże wyrównać nacisk na każdą nogę. To powinno wystarczyć!