Kompletny przewodnik rozwiązywania problemów z rozkładanym fotelem elektrycznym

Większość ludzi nie zna przewodnika na temat rozwiązywania problemów z rozkładanym fotelem, ponieważ jest to kosztowny zakup. Możesz jednak oszczędzić sobie bólu głowy związanego z próbą naprawy jednego z nich, wykonując te proste kroki, aby rozwiązać problem z rozkładanym fotelem elektrycznym.

Rozwiązywanie problemów z rozkładaniem zasilania

Krok 1. Usuń wszelkie przedmioty wokół fotela, które mogą przeszkadzać w przewodach lub przewodzie.

Kompletny przewodnik rozwiązywania problemów z rozkładanym fotelem elektrycznym

Krok 2. Jeśli jest przycisk „wyłącz/włącz”, naciśnij go i sprawdź, czy dzięki temu działa ponownie.

Krok 3. Jeśli nie, sprawdź, czy wszystkie połączenia są bezpiecznie i szczelnie podłączone do odpowiednich gniazd (nie zapomnij o spód!).

Krok 4. Spróbuj odwrócić fotel, aby uzyskać dostęp do obu stron, w których kable mogły się poluzować lub przewód zasilający mógł się poluzować.

Krok 5. Jeśli nadal nie działa, spróbuj sprawdzić, czy Twój fotel ma przycisk włączania / wyłączania (większość tak robi) i naciśnij go.

Krok 6. Na koniec upewnij się, że używasz listwy przeciwprzepięciowej zapewniającej co najmniej 500 dżuli ochrony – te ochraniacze ochronią Twój fotel przed nagłymi skokami napięcia! Jeśli nadal nie działa, skontaktuj się z producentem w celu uzyskania pomocy.

Jak zapobiegać zużyciu na fotelu

Korzystanie z listwy przeciwprzepięciowej to najlepszy sposób na ochronę fotela przed nagłymi skokami napięcia!

Upewnij się, że zawsze używasz odpowiedniego roztworu czyszczącego (nigdy amoniaku lub chloru, ponieważ mogą one uszkodzić tkaninę) i bądź delikatny podczas wycierania. Nie wystarczy, że po prostu wygląda czysto – często używaj szczotek do kłaczków i regularnie odkurzaj fotel.

Jeśli masz rozkładany fotel z tkaniny lub skóry, upewnij się, że jest wystarczająca cyrkulacja powietrza, aby uniknąć rozwoju pleśni i pleśni (można to zrobić, otwierając okna, aby okresowo napływać świeże powietrze). Nigdy nie zostawiaj mokrych ubrań na krześle!

Wreszcie, jeśli wydaje się, że jakiś element ubrania zawsze utknął na rozkładanym fotelu, może to oznaczać, że musisz częściej czyścić krzesło.

Niektóre oznaki zużycia to: 

  • Nierówna wysokość nóg (dostosuj w razie potrzeby)
  • Uszkodzone lub brakujące przyciski sterujące/przewody zasilające
  • Zużyta tkanina lub skóra w miejscach, w których siedzisz
  • Nierówna wysokość ramienia
  • Zużyta tkanina lub skóra w miejscach, w których opierasz ramiona.

Jeśli żaden z tych problemów nie występuje, może to być po prostu luźne połączenie na przewodzie zasilającym fotela – przed przyjęciem tego założenia należy co najmniej jeszcze jedną wtyczkę do odłączenia i ponownego podłączenia (chociaż jeśli wszystkie wtyczki są w użyciu i żaden z tych problemów nalegać, może nadszedł czas, aby wezwać elektryka).

Jak naprawić ciągi napinające fotela elektrycznego

Jeśli nie możesz ustawić fotela w pozycji pionowej i na swoim miejscu, być może nadszedł czas, aby dokręcić lub wymienić struny napinające. Ich naprawianie jest dość prostym procesem: najpierw sprawdź, gdzie znajdują się po obu stronach ramy krzesła; następnie chwyć oba końce szczypcami i zaciągnij mocno (lub jak daleko pójdą).

Jak naprawić rozkładany fotel

Jeśli Twój fotel nie działa prawidłowo, pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest szczelność wszystkich połączeń. Obejmuje to bezpieczne i mocne podłączenie ich do odpowiednich gniazd po obu stronach krzesła.

Następnie spróbuj odwrócić swój fotel, aby mieć dostęp do obu stron, gdzie kable mogą się poluzować lub odłączyć. Poszukaj wszelkich małych kabli, które mogły się poluzować, a następnie podłącz je ponownie do odpowiednich wtyczek, upewniając się, że są bezpiecznie na miejscu, bez odsłoniętych przewodów lub wtyczek.

Wreszcie, jeśli po sprawdzeniu wszystkich tych połączeń nadal nie możesz znaleźć niczego złego, czas skontaktować się z producentem fotela w celu uzyskania pomocy!

Jak ustawić fotel elektryczny w salonie: pomysły i porady

#1. Aranżując elektryczny fotel rozkładany w salonie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, ile masz miejsca. Dużą różnicą między dwoma krzesłami jest wielkość ich podstawy – niektóre będą szersze od innych i po rozłożeniu zajmują więcej miejsca na podłodze. Zastanawiając się, jak krzesło będzie wyglądało w określonym miejscu, zastanów się, jak będzie wyglądało po otwarciu i ile miejsca będzie dostępne.

#2. Zawsze powinieneś zastanowić się, jak krzesło będzie wyglądało po otwarciu lub zamknięciu, w zależności od tego, do czego chcesz go używać. Jeśli w Twoim salonie jest dużo miejsca na podłodze między meblami a ścianami, ustaw fotel z wystarczającą ilością miejsca między nim a innymi meblami.

Pozwoli to otworzyć krzesło i zrelaksować się bez kopania innych przedmiotów z drogi lub wpadania na cokolwiek podczas ponownego zamykania.

#3. Jeśli jednak w pomieszczeniu jest ograniczona przestrzeń, zastanów się, ile miejsca na podłodze jest dostępne przed ustawieniem fotela – jeśli jest za mało, może to być przykład ustawienia fotela przy ścianie.

#4. Jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca na podłodze, lepiej ustawić krzesło przed sofą lub kanapą – zapewni to więcej miejsca podczas użytkowania i ponownego zamykania. Dopóki pomiędzy meblami, ścianami i krzesłem zostanie trochę miejsca, jest to odpowiednia pozycja.

#5Pamiętaj też, ile masz miejsca za meblami: jeśli jest za mało, może to oznaczać, że będziesz musiał przesunąć kilka elementów przed umieszczeniem fotela w dowolnym pomieszczeniu – w przeciwnym razie może się to skończyć blokowaniem wyjście lub drzwi, gdy są całkowicie otwarte.