Kompletny przewodnik po wymianie krętlika Powermate

Czas wymienić krętlik Powermate? Jeśli tak, nie jesteś sam. Przeciętna żywotność tego typu podzespołu wynosi 10 lat, a jeśli trwa to dłużej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że należy go wymienić.

Obrotnica Power Mate współpracuje z różnymi urządzeniami, w tym między innymi: pompami wodnymi, piecami i klimatyzatorami. Może również działać nieprawidłowo, co może spowodować inne poważne problemy, takie jak pożar lub wybuch!

Ten przewodnik pomoże Ci uzyskać informacje potrzebne do prawidłowej wymiany krętlika Powermate – bez żadnych niebezpiecznych skutków ubocznych!

Kroki wymiany krętlika Powermate

Krok 1. Odłącz zasilanie od urządzenia. Wyłącz dopływ wody i prądu do krętlika, który wymaga wymiany. Jeśli nie jesteś pewien jak, skonsultuj się z profesjonalistą!

Krok 2. Usuń śruby, które utrzymują stare elementy na miejscu za pomocą klucza lub zestawu nasadek. Ostrożnie wyjmij wszystkie części, nie uszkadzając ich.

Krok 3. Zainstaluj śruby i nowe elementy w taki sam sposób, w jaki je wymontowałeś, upewniając się, że przewody zasilające są prawidłowo podłączone. Włącz ponownie wodę i prąd, jeśli zostały wyłączone podczas procesu instalacji.

Kroki instalacji nowego krętlika Powermate:

Krok 1. Odłącz zasilanie od urządzenia przed rozpoczęciem!

Krok 2. Poluzuj śruby za pomocą klucza lub zestawu nasadek.

Krok 3. Ostrożnie usuń stare elementy, nie uszkadzając ich w żaden sposób.

Krok 4. Ostrożnie wymień nowe, upewniając się, że prawidłowo podłączono również przewody zasilające.

Krok 5. Włącz ponownie wodę i prąd, jeśli zostały wyłączone podczas procesu instalacji!

Co to jest Powermate Swivel?

Krętlik to okrągły metalowy element, który mocuje się do kranu.

Krętlik powermate jest wyposażony w mocowanie do węża i innych urządzeń, dzięki czemu można z nich korzystać w razie potrzeby bez konieczności ręcznego odkręcania lub zakręcania kranów.

Jak to działa?

Przepływ wody powoduje, że urządzenie obraca się o 360 stopni, co pozwala na dotarcie do dowolnego miejsca w zlewie.

Jakie są korzyści?

To urządzenie jest idealne dla osób, które są trwale niepełnosprawne i potrzebują pomocy przy zadaniach związanych z wodą w domu.

Pomaga również, jeśli ręce lub nadgarstki bolą podczas zbytniego skręcania z powodu zapalenia stawów.

Jak nasmarować krętlik Powermate:

Odkręć pokrętło Powermate od kranu.

Użyj szmatki, szmatki lub ręcznika papierowego i nałóż cienką warstwę smaru na o-ringi (o-ringi to czarne gumowe kawałki, które można znaleźć po obu stronach). Dzięki temu krętlik będzie działał płynniej.

Złóż i dokręć z powrotem do kranu.

Jak naprawić mechanizm obrotowy

Krok 1. Jeśli krętlik utknął lub nie obraca się płynnie, być może nadszedł czas na wymianę o-ringów. Najłatwiej to zrobić, odkręcając powermate z kranu i zastępując go nowymi.

Krok 2. O-ringi mogą się również zużywać po latach użytkowania, jeśli są narażone na działanie silnych chemikaliów, takich jak wybielacz, ocet, a nawet wrząca woda.

Krok 3. Aby wymienić o-ringi w krętliku Powermate, będziesz potrzebować nowego zestawu dwóch czarnych gumowych o-ringów i trochę smaru (opcjonalnie). Najlepszym sposobem na to jest odkręcenie starego powermate z kranu, usunięcie z niego wszelkich pozostałości i zastąpienie go nowymi.

Jeśli chcesz usunąć wszelkie pozostałości, użyj bawełnianego wacika zamoczonego w alkoholu lub spirytusie mineralnym. Wymień powermate i dokręć do oporu, ale nie za mocno, ponieważ może to spowodować wycieki.

Krok 4. Nałóż trochę smaru, nakładając niewielką ilość wazeliny na każdy o-ring przed jego zamontowaniem. O-ringi należy wymieniać co kilka lat. Po ich wymianie upewnij się, że używasz tego samego rozmiaru i typu, co stare.

Nowe krętliki Powermate są dostępne w różnych opakowaniach, które zawierają różne rozmiary, więc w razie potrzeby warto wziąć jeden w tym celu

Instalacja: Jak zainstalować Powermate na hydraulikach

Krok 1. Zamknąć dopływ wody, przekręcić zawór lub odciąć zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym.

Krok 2. Usuń wszelkie złączki rurowe, takie jak kolanka i złączki, które są połączone ze starym kolankiem obrotowym. Upewnij się, że ich nie zginasz, ponieważ może to spowodować wycieki w twoim systemie. Jest to również miejsce, w którym możesz chcieć użyć klucza do rur lub zamków do kanałów, aby poluzować złączki.

Krok 3. Odłącz wszystkie rury podłączone do starego kolanka obrotowego, a następnie wyjmij je całkowicie z instalacji wodociągowej, wyłączając w razie potrzeby uchwyty zaworów. Pamiętaj, aby nie skręcać zbyt mocno rur, ponieważ doprowadzi to do wycieków w systemie.

Krok 4. Teraz, gdy stary krętlik Powermate został usunięty, możesz zainstalować nowy na swoim miejscu, używając taśmy teflonowej i uszczelniacza do rur, aby uszczelnić wszelkie połączenia.

Krok 5. Gdy wszystko jest już zainstalowane, włącz dopływ wody i sprawdź, czy nie ma wycieków, zanim wyłączysz uchwyty zaworów lub zamkniesz zabezpieczenia przed przepływem zwrotnym.