Kompletny przewodnik po instalacji podnośnika rozkładanego

Podnośniki rozkładane to świetny sposób na ułatwienie osobom mającym problemy z poruszaniem się wstawaniem i schodzeniem z kanapy. Działają poprzez przymocowanie uprzęży i ​​wyciągarki do tylnej części fotela, a następnie pociągnięcie tego systemu (po aktywacji) podniesie Cię do pozycji pionowej.

Ten post na blogu zawiera instrukcje dotyczące instalowania podnośnika do rozkładanego fotela!

Kompletny przewodnik po instalacji podnośnika rozkładanego

Kroki, jak zainstalować wyciąg krzesełkowy na fotelu

Krok pierwszy: zdecyduj, jak podłączyć wciągarkę

Przymocuj karabińczyk lub jakiś rodzaj haka do tyłu fotela, a następnie przypnij go do paska, aby móc się podciągnąć, pociągając za drugi koniec tej linki.

Bezpieczne mocowanie tych elementów pozwoli zaoszczędzić czas i energię zarówno Tobie, jak i Twoim bliskim!

Krok drugi: Zainstaluj wciągarkę

Umieść haczyk po jednej stronie fotela, a drugi, aby dopasować go po drugiej stronie u góry, tak aby podczas silnego podciągania w tym obszarze wystąpiło pewne naprężenie.

Upewnij się, że wyciągarka jest zamontowana w taki sposób, aby nie poruszała się po podniesieniu.

Krok trzeci: przymocuj pasek do karabińczyka lub haczyka z tyłu fotela

Połącz ten element, przypinając jedną stronę do drugiej za pomocą mocnego klipsa, takiego jak karabińczyk, krawat argo lub metalowy haczyk.

Umożliwi to podciągnięcie fotela poprzez pociągnięcie paska z jednego końca, a drugą ręką używając ciężaru ciała jako siły.

Aby zachować bezpieczeństwo i uniknąć obrażeń, zachowaj ostrożność podczas mocowania tego sprzętu!

Co muszę wiedzieć przed zakupem fotela?

Kilka ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem fotela, to to, jak dobrze zmieści się w Twojej przestrzeni, ile chcesz wydać i jak często planujesz korzystać z fotela. Czy to będzie do codziennego użytku czy okazjonalnie?

Jak dbać o fotel rozkładany

Wytrzyj siedzisko i oparcie łagodnym mydłem lub środkiem dezynfekującym.

Natychmiast usuwaj rozlane płyny, aby uniknąć poplamienia, ponieważ plastikowe krzesło może łatwo poplamić barwnikiem spożywczym lub innymi substancjami, które mogą nie spływać podczas prania.

Zachowaj ostrożność podczas używania środków czyszczących na podnośniku z rozkładanym fotelem! Przeczytaj, jak każdy produkt wpływa na Twój konkretny rodzaj windy.

Dlaczego powinienem instalować podnośnik na moim fotelu?

Jeśli nie jesteś w stanie wygodnie wstać z fotela, zainstalowanie na nim podnośnika będzie doskonałym rozwiązaniem.

Możesz użyć tego urządzenia, aby uniknąć konieczności korzystania z pomocy innych osób, gdy chcesz zmienić pozycję na krześle. Jeśli masz trudności ze staniem z jakiegokolwiek powodu, takiego jak ból pleców lub inna niepełnosprawność, która utrudnia wstawanie, zainstalowanie podnośnika może być bardzo korzystne.

Zalety instalacji podnośnika na moim fotelu

Podnośnik znacznie ułatwi Ci wstawanie, a co dopiero stanie. Nie musisz się martwić o to, jak niestabilne jest Twoje obecne krzesło lub jak ciężka może być osoba stojąca przed nim.

Ten rodzaj sprzętu robi dużą różnicę, jeśli chodzi o większą swobodę, ponieważ teraz jest mniej ograniczeń i ograniczeń.

Jak montować fotel do podnoszenia?

Proces jest stosunkowo prosty. Po pierwsze, musisz upewnić się, że krzesło, na którym ma być zainstalowany fotel rozkładany, wytrzyma dużą wagę i wysokość, jaką musi osiągnąć, aby siedzisko krzesła mogło się podnieść w razie potrzeby, aby nie było zbyt niestabilne lub niewygodne.

Musisz również upewnić się, że krzesło jest wystarczająco mocne, aby podnieść je na wysokość.

Jak zapobiegać uszkodzeniom na wyciągu krzesełkowym

#1. Dopóki poświęcisz czas na postępowanie zgodnie z instrukcjami, przeczytanie instrukcji i nie spieszysz się z nią, nie powinno być potrzeby żadnych uszkodzeń.

Biorąc to pod uwagę, jeśli Twój wyciąg krzesełkowy nie jest odpowiednio pielęgnowany lub konserwowany, wypadki na pewno się zdarzą. Na przykład część może się oderwać w wyniku nadmiernego użytkowania lub jeśli krzesło nie jest odpowiednio przymocowane do ściany, może się przewrócić.

#2. Korzyści z posiadania rozkładanego wyciągu krzesełkowego są takie, że możesz być teraz bardziej niezależny i dbać o siebie przy minimalnej pomocy członków rodziny lub opiekunów.

Ponadto mieszkanie w mieszkaniu często oznacza przebywanie na parterze, co sprawia, że ​​instalacja wyciągu krzesełkowego jest niezbędna dla zapewnienia dostępności.

Podsumowując, wyciąg krzesełkowy z rozkładanym fotelem to świetna inwestycja, ponieważ nie tylko pomoże Ci zachować niezależność, ale także zaoszczędzi czas i pieniądze! Zainstalowanie jednego z tych podnośników ma tak wiele zalet, które mogą być korzystne na dłuższą metę. Niezależnie od tego, czy zakup ten może wydawać się kosztowny z góry, ostatecznie okazuje się, że jest wart zainwestowania.