Kompletny przewodnik po czyszczeniu krzeseł obrotowych White Markus

Krzesła obrotowe White Markus to popularny wybór krzeseł biurowych. Ich czyszczenie może być trudne, ale dzięki odpowiednim narzędziom i wiedzy już nigdy nie będziesz musiał się martwić o to, jak wyczyścić białe krzesła obrotowe Markus.

Ten artykuł dostarczy Ci wszystkich potrzebnych informacji na temat prawidłowej konserwacji i pielęgnacji tych krzeseł biurowych, aby zawsze wyglądały jak najlepiej!

Kompletny przewodnik po czyszczeniu krzeseł obrotowych White Markus

Przewodnik po czyszczeniu krzeseł obrotowych White Markus

Narzędzia: odkurzacz, para rękawiczek przeznaczonych do czyszczenia (opcjonalnie) i coś do usuwania brudu z głębi tkaniny krzesła. Lubię używać starej szczoteczki do zębów lub szczoteczki do paznokci.

Instrukcje

Odkurzanie: Najpierw dokładnie odkurz krzesło, aby usunąć luźny brud, który się na nim znajduje.

Szorowanie: Używając starej szczoteczki do zębów lub szczoteczki do paznokci, wyszoruj wszystkie szwy i szczeliny w tapicerce z tkaniny. Pomoże to usunąć brud i zanieczyszczenia z wnętrza tkaniny.

Płukanie: Użyj szmatki zwilżonej wodą, aby spłukać wszelkie luźne cząstki brudu lub uporczywe plamy (jeśli nadal są obecne). Mogą to być trudne miejsca dla wielu środków czyszczących, więc upewnij się, że używasz czegoś delikatnego, takiego jak mydło do naczyń, a nie kwaśnego środka czyszczącego, który z czasem może zaszkodzić czystości białych krzeseł obrotowych Markus!

Suszenie: Poczekaj na wyschnięcie na powietrzu przed ponownym użyciem.

Jak usunąć plamy z białego krzesła?

Najpierw musisz określić, w jaki sposób plama dostała się na krzesło. Czy było to jedzenie (np. czekolada lub kawa), jakiś wyciek (np. czerwone wino), atrament, brud? Gdy zidentyfikujesz, w jaki sposób powstała plama i jakiego rodzaju materiału użyto do jej utworzenia, łatwiej będzie Ci wiedzieć, jak najlepiej pozbyć się tego nieestetycznego miejsca!

Jeśli jest na bazie oleju, jak sos do spaghetti lub olej silnikowy, przed rozpoczęciem wytrzyj nadmiar papierowym ręcznikiem; należy wcierać wszelkie pozostałości za pomocą dostępnego w handlu środka czyszczącego zawierającego „rozcieńczalnik do farb” lub innego domowego środka odtłuszczającego w sprayu. Wcieraj w powierzchnię, aż płyn zostanie wchłonięty; dokładnie wytrzyj wilgotną szmatką/ręcznikiem papierowym.

Jeśli jest to plama z żywności – usuń nadmiar za pomocą papierowego ręcznika, a następnie wyczyść obszar za pomocą komercyjnego środka czyszczącego zawierającego „rozcieńczalnik do farb” lub inny domowy środek odtłuszczający w sprayu; wcierać w powierzchnię aż do wchłonięcia płynu, dokładnie wytrzeć wilgotną szmatką/ręcznikiem papierowym.

Jeśli jest to plama z atramentu — użyj alkoholu lub wody z zestawu do uzupełniania pióra wiecznego (dostępnego w większości sklepów z artykułami biurowymi), osuszając plamę; naciskaj przez kilka minut i poczekaj, aż wyschnie przed wymianą wyściółki na poduszkach siedziska.

Aby uzyskać bardziej uporczywe plamy, użyj również lakieru do włosów – daj dziecku pięć minut przed wytarciem go.

Jeśli jest to plama wodna – zwilż obszar świeżą lub zimną wodą z kranu, a następnie dokładnie osusz; powinno to usunąć większość plam w naturalny sposób, ale jeśli nadal masz problemy, nałóż biały ocet na powierzchnię, osuszając ręcznikiem papierowym lub bawełnianym wacikiem przez pięć minut przed wytarciem do czysta.

Jak czyścić białe krzesło biurowe z siatki?

Krok 1. Posprzątaj bałagan.

Krok 2. Odkurz i przetrzyj powierzchnie wilgotną szmatką lub przystawką do odkurzania na mokro, jeśli jest dostępna.

Krok 3. Użyj uniwersalnego środka czyszczącego, aby usunąć wszelkie rozlane, plamy lub plamy na powierzchni krzesła. Spryskaj go bezpośrednio na obszarze, który chcesz wyczyścić, a następnie delikatnie wyszoruj wacikiem (lub w przypadku bardziej uporczywych plam użyj również lakieru do włosów).

Odstaw na pięć minut, a następnie wytrzyj ręcznikiem papierowym; dokładnie spłucz po czyszczeniu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pokryć amortyzujących siedzenia.

Krok 4. W przypadku sportów wodnych – utrzyj to miejsce za pomocą białego octu zmieszanego z zimną wodą z kranu – daj dziecku pięć minut przed wytarciem! ​

Jak usunąć plamy z białych winylowych krzeseł?

Plamy to jeden z największych problemów z białymi krzesłami winylowymi. Najlepszym sposobem na usunięcie plam z krzesła jest użycie produktu, który może wniknąć głęboko w powierzchnię i rozbić cząsteczki brudu, aby je usunąć.

Aby to zrobić, potrzebujesz czegoś takiego jak uniwersalny środek czyszczący, a nawet szampon. Jeśli sam płyn czyszczący nie wystarczy, dodaj trochę octu, aby uzyskać dodatkową moc! Pozostaw na 20 minut, a następnie wytrzyj do czysta jak zwykle.

Pamiętaj, aby nie zapomnieć, jak ważna jest profilaktyka w przypadku kontaktu z tego rodzaju substancjami: zawsze chroń amortyzację siedzenia, używając pokrowców lub pokrowców ochronnych zaprojektowanych specjalnie do powierzchni, na których będzie podawane jedzenie – w tym z dowolnego materiału , w tym mieszanki bawełny i poliestru.

Jak pozbyć się pleśni z siatkowych krzeseł?

Podobnie jak w przypadku innych materiałów, ważne jest jak najszybsze czyszczenie krzesła. Pleśń może szybko się rozprzestrzeniać i stać się trudna do usunięcia, jeśli zostanie zbyt długo pozostawiona.

Aby to zrobić, wymieszaj roztwór wody i wybielacza w butelce z rozpylaczem lub wiadrze (½ szklanki na dwa galony) i nałóż bezpośrednio na obszar pokryty pleśnią, aż zostanie nasycony.

Po 20 minutach wytrzyj do sucha papierowe ręczniki lub ściereczki, które zostały wstępnie wyprane w detergencie – pamiętając, jak ważna jest profilaktyka w przypadku tego rodzaju substancji: zawsze chroń amortyzację siedzenia, używając pokrowców zaprojektowanych specjalnie do powierzchni gdzie będzie podawane jedzenie – obejmuje to dowolny rodzaj materiału, w tym mieszanki bawełny/poliestru”.