Kompletny przewodnik po czyszczeniu foteli Catnapper

Czy Twój kot ciągle siada na rozkładanym fotelu? Jeśli masz rozkładany fotel typu catnapper i szukasz sposobu na jego czyszczenie, ten artykuł jest dla Ciebie.

Omówimy, jak usunąć plamy z tkaniny, jak dogłębnie czyścić ramę i jak ją konserwować. Istnieje również kilka pomocnych wskazówek, które ułatwią czyszczenie foteli kociaka!

Kompletny przewodnik po czyszczeniu foteli Catnapper

Kroki czyszczenia fotela Catnapper

Istnieje kilka podstawowych kroków, które możesz wykonać, aby dobrze wyczyścić fotel Catnapper, ale my skupimy się na tym, jak czyścić tkaninę i jak usuwać plamy z tapicerki.

Krok 1. Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, gdy nadejdzie czas na dokładne czyszczenie, jest odkurzenie wszystkich luźnych zanieczyszczeń z fotela. Możesz użyć odkurzacza z przystawką do tapicerki, aby dostać się do wszystkich tych ciasnych przestrzeni, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Krok 2. Po odkurzeniu nadszedł czas na czyszczenie punktowe i usuwanie plam z fotela Catnapper. W ten sposób usuniesz uporczywe plamy i zabrudzenia, których nie zetrze samo pranie.

Krok 3. Skąd wiesz, gdzie są plamy? Możesz użyć czarnego światła, aby wykryć mocz i inne rzeczy, które mogą być trudne do zobaczenia gołym okiem. Pomoże też latarka bezpieczna dla zwierząt UV, ale najlepiej nadaje się do mniejszych obszarów, ponieważ mają mniej mocy niż czarne światła. Pamiętaj, aby nie kierować światła bezpośrednio na tkaninę, ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie.

Krok 4. Będziesz chciał zacząć od miękkiej szczotki lub szmatki, mydła do naczyń i wody, jeśli masz do niej dostęp. Jeśli nie, istnieją inne opcje czyszczenia foteli rozkładanych Catnapper bez zbyt wielu dostępnych narzędzi. Możesz spróbować nałożyć olejek ederowy na całe krzesło, a następnie wytrzeć szmatką.

Możesz również użyć alkoholu lub octu zamiast mydła do naczyń, ale upewnij się, że wstrząśnij przed nałożeniem, ponieważ same w sobie nie są środkami czyszczącymi.

Krok 5. Po zakończeniu czyszczenia foteli kociaka, pamiętaj o usunięciu wszystkich ochraniaczy mebli, takich jak koce lub prześcieradła, zanim skończysz. Nie zapomnij odkurzyć miejsca, w którym siedzi krzesło, aby usunąć brud lub włosy, które mogły nagromadzić się podczas użytkowania.

Jeśli Twój fotel jest poplamiony, spróbuj użyć na nim wałka do kłaczków, a następnie wytrzeć wilgotną szmatką, jeśli chcesz wyczyścić fotel Catnapper

Uwaga

#1. Jeśli nie masz pewności, jak czyścić fotele Catnapper, zalecamy skorzystanie z tej samej procedury, co przy czyszczeniu tapicerki. Wszystkie te metody będą wymagały odkurzacza, aby później pozbyć się bałaganu. Możesz również potrzebować dywanika lub ochraniacza na meble, jeśli na dywanie jest jakiś wyciek, jak czyścić fotel Catnapper

#2. Jeśli masz trudności z wyczyszczeniem tapicerki foteli Catnapper do sucha po jej wyczyszczeniu lub jeśli pozostały jakieś pozostałości, po prostu użyj alkoholu do wycierania, aby pozbyć się tych plam. To samo dotyczy elementów drewnianych i tkaniny pokrywającej sposób czyszczenia fotela Catnapper

#3. Nie zapominaj, jak ważne jest czyszczenie foteli Catnapper, które zauważysz, usuwaj wszelkie plamy tak szybko, jak to możliwe, zanim zdążą się osadzić.

#4. Oznacza to użycie wody i mydła lub środka do czyszczenia tapicerki, jeśli jest to tylko tkanina pokrywająca sposób czyszczenia fotela Catnapper, ale jeśli jak czyścić fotele Catnapper mają plamy również na drewnianych częściach, użyj mieszanki mydła do naczyń i wody.

Cechy fotela Catnapper

#1. Fotel Catnapper to rodzaj sofy, która ma dwa oddzielne siedzenia z oparciem odchylanym na zawiasach, aby złożyć i spotkać się z nimi. Zwykle mają kształt prostokątny, ale mogą również mieć kształt litery L, U, a nawet okrągłe. Tkanina na siedzisku często składa się z wypełnienia siateczkowego, co zapewnia przewiewność i wygodę.

#2. Rama fotela Catnapper składa się z drewna i metalu. Są bardzo ciężkie, dlatego ważne jest, aby przy ich przenoszeniu lub naprawie były dwie osoby. Jeśli chcesz przesunąć fotel, upewnij się, że oparcie jest złożone najpierw, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, z tyłu sofy będzie szczelina.

#3. Przeciętny fotel Catnapper może wytrzymać do 150 funtów, ale ważne jest, aby nie przekraczać tej wagi, ponieważ przeciążenie może zakłócić działanie fotela Catnapper. Jeśli szukasz bardziej wytrzymałej tkaniny lub masz dzieci, które są podatne na zalanie i wypadki, możesz rozważyć tkaninę syntetyczną, taką jak poliester lub olefina.

#4. Fotele Catnapper są droższe niż inne rodzaje sof, ponieważ są wykonane z wysokiej jakości materiałów i mają więcej funkcji, niż większość ludzi używa (tj. możliwość leżenia, a nie tylko siedzenia).