Kompletny przewodnik na temat dodawania uchwytu na kubek na fotelu

Fotel jest jednym z najpopularniejszych mebli w dzisiejszych domach. To krzesło zapewnia komfort i relaks po długim dniu w pracy, ale może być również uciążliwe, gdy upuścisz napój na ziemi. W tym artykule dowiesz się, jak dodać uchwyt na kubek do fotela.

Jak dodać uchwyt na kubek

Krok 1. Chwyć kołek ze sklepu z narzędziami i przytnij go na wymiar. Będzie on używany jako wspornik montażowy dla naszego uchwytu na kubek, więc upewnij się, że wybierzesz taki, który jest wystarczająco długi, aby bezpiecznie przymocować go do ramienia Twojego fotela, a jednocześnie będzie pasował do motywu jego projektu.

Kompletny przewodnik na temat dodawania uchwytu na kubek na fotelu

Krok 2. Wywierć dwa otwory po obu stronach kołka, aby przymocować uchwyt na kubek.

Krok 3. Przykręć nakrętkę po jednej stronie każdego otworu i przymocuj ją na górze śruby, którą już przymocowałeś do ramienia fotela w celu montażu.

Krok 4. Włóż drugi koniec obu śrub przez dwa otwory w uchwycie na napoje, a następnie umieść podkładkę i kolejną nakrętkę po drugiej stronie każdego z nich. Dokręć je, aby utrzymać uchwyt na napoje na miejscu i umożliwić późniejszy łatwy demontaż.

Krok 5. Gratulacje, pomyślnie zainstalowałeś uchwyt na kubek na istniejącym fotelu, który nie został zaprojektowany z tą funkcją.

Dlaczego potrzebuję uchwytu na kubek na moim fotelu?

Dodanie uchwytu na kubek do fotela może być korzystne dla osób, które mają problemy ze wstawaniem z podłogi. Ułatwia również trzymanie napojów w pobliżu podczas relaksu, bez martwienia się o ich rozlanie, gdy poczujesz się wygodniej i zasypiasz.

Istnieje wiele powodów, dla których warto dodać jeden z tych uchwytów do istniejącego fotela — poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych:

Ułatwia wstawanie z podłogi – Może przechowywać napoje i inne przedmioty podczas leżenia – Utrzymuje rzeczy z ziemi, gdy siedzisz na podłodze

Co to jest uchwyt na kubek?

Uchwyt na kubek to taca, którą mocuje się z boku fotela. Mieści jedną lub dwie filiżanki i ma otwór na słomkę, dzięki czemu nie musisz mieć do czynienia z rozlanymi płynami podczas oglądania telewizji lub czytania. Istnieje kilka różnych stylów — niektóre mocowane są bezpośrednio do ramy krzesła, inne mocowane wokół podłokietników, a jeszcze inne mocowane są z boku fotela.

Zalety uchwytu na kubek na leżance

Może przechowywać napoje i inne przedmioty podczas leżenia – Utrzymuje rzeczy z ziemi, gdy siedzisz na podłodze. Ułatwia wstawanie z podłogi.

Gdzie umieścić uchwyt na kubek?

Jest wiele miejsc, w których można przymocować uchwyt na kubek. Musisz tylko znaleźć taki, który najlepiej Ci odpowiada.

Możesz przymocować jeden z boku fotela – Możesz postawić go na stole lub stoliku do kawy przed sobą i siedzieć na tyle blisko, że gdy się odchylisz, napój będzie przy Tobie – Lubię mocować je bezpośrednio do moja rama rozkładanego fotela, bo wtedy zawsze mi się przyda

Jaki rodzaj fotela powinienem przymocować uchwyt na kubek?

Możesz przymocować uchwyt na kubek do każdego rodzaju fotela — jeśli masz podnóżek, łatwo przymocujesz go do niego, a nie do oparcia fotela, ponieważ wtedy są zawsze pod ręką, kiedy tylko chcesz. Jednak wiele osób nie lubi, jak rzeczy są wytrącone z równowagi, jeśli to robisz.

Jak dbać o uchwyt na kubek na fotelu?

Pamiętaj, aby wyczyścić uchwyt na kubek wilgotną szmatką

Aby uniknąć gromadzenia się pleśni, nie używaj tego samego ręcznika lub szmatki, których używasz do czyszczenia rozlanych płynów.

Rzadko używane powierzchnie i meble można również przetrzeć rozcieńczonym wybielaczem, aby nie zabrudziły się zbytnio.

Co jeszcze mogę zrobić, aby mój fotel był wygodniejszy?

Jeśli chcesz, aby Twoje podłokietniki były wyższe, spróbuj dodać poduszkę lub dwie między oparciem krzesła i w miejscu, w którym styka się z podłokietnikiem

Możesz również dodać podnóżek, jak wspomniano powyżej, który zapewni większy komfort podczas siedzenia.

A co z dodaniem masażu do fotela?

Wiadomość zdziała cuda dla twojego ciała, zwłaszcza jeśli siedzisz w niewygodnej pozycji.

Jeśli szukasz bardziej przystępnej opcji, spróbuj włączyć dobrą muzykę i masować się inną ręką lub użyć produktów, takich jak sole do kąpieli, które można znaleźć w każdym sklepie kosmetycznym.

Jeśli masz fotel rozkładany, możesz po prostu dodać kilka z tych kilku modyfikacji dla większego komfortu.

Nie musisz siedzieć w niewygodnej pozycji; dostępnych jest wiele innych opcji, które będą jeszcze lepsze niż te, które miałeś wcześniej!