Kompleksowy przewodnik po obrotowej podstawie

Obrotowa podstawa to obrotowe urządzenie umieszczone na czymś, co może się obracać. Podstawę obrotową można umieścić na innym krętliku lub na czymś, co się nie obraca.

Krętliki zwykle znajdują się w przedmiotach takich jak krzesła obrotowe i zabawki obrotowe, ale można je również przerobić na prawie wszystko, od mebli po broń. Pozwalają na łatwą rotację tego, do czego są przymocowane.

Kompleksowy przewodnik po obrotowej podstawie

Zastosowania podstawy obrotowej

#1. Podstawa obrotowa może mieć wiele zastosowań w zależności od tego, do czego jest przymocowana; przykładem może być, gdyby ktoś był przymocowany do nogi krzesła, wtedy tylko noga obracałaby się (samo krzesło nie). Jednak niektóre podstawy obrotowe obracają się bez umieszczania na nich niczego.

#2. W takim przypadku podstawa obrotowa obraca się z własnymi możliwościami obracania i obracanie nie jest zależne od czegoś innego. Zwykle podstawa obrotowa jest przymocowana do czegoś nieruchomego, takiego jak duży stół lub podłoga.

#3. Podstawa krzesła obrotowego może być jednego z dwóch różnych typów: obrotowa w lewo, obrotowa w prawo. Krzesło obrotowe z krętlikiem obracającym się w lewo obracałoby się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, gdy odwracało się od ciebie, podczas gdy krętlik obracający się w prawo poruszałby się w przeciwnym kierunku, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara w kierunku twojego ciała, gdy odchodzisz.

Termin „w lewo” odnosi się do pozycji krętlika względem ciała, a nie do lewej lub prawej strony, w którą obraca się krętlik.

#4. Obrotowa podstawa obraca się z własnymi możliwościami obracania i obracanie nie jest zależne od niczego innego. Zwykle podstawa obrotowa jest przymocowana do czegoś nieruchomego, takiego jak duży stół lub podłoga.

Cechy podstawy obrotowej

#1. Krzesła obrotowe są bardzo wygodne do siedzenia. Krzesła obrotowe mogą być podawane w obu kierunkach. Nie musisz obracać całego ciała i głowy, aby skręcić w kierunku czegoś lub oddalić się od czegoś; po prostu obracasz biodrami.

#2. Obrotowa podstawa jest częścią krzesła obrotowego, która skręca, a nie siedziskiem, podłokietnikami, oparciem czy podnóżkiem. Podstawa „obrotowa”, która skręca z własnymi możliwościami obrotowymi (nie dołączona do niczego innego) wygląda tak:

#3. Typowa podstawa obrotowa składa się z 2 metalowych płyt połączonych sprężynami. Górna płyta zwykle mocuje się do otworu wywierconego w najniższym punkcie obrotowym krzesła obrotowego, fotela obrotowego, obrotowego krzesła biurkowego, obrotowego stołka barowego, obrotowego bujaka, obrotowego fotela, obrotowej sofy lub obrotowego fotela dwuosobowego (lub podobnego mebla) . Dolna płyta mocuje się do otworu wywierconego w najniższym punkcie obrotowym po przeciwnej stronie. Zwykle istnieje jakiś mechanizm cierny – jak podkładka – zapobiegający niepotrzebnemu obrotowi.

Typowa podstawa obrotowa wygląda tak:

Składa się z 2 metalowych płyt połączonych sprężynami: jedna mocowana jest do górnej obrotowej części mebla, druga do dolnej obrotowej części mebla. A pomiędzy tymi krętlikami zwykle znajduje się podkładka cierna.

Obrotowa podstawa jest przymocowana do obrotowej górnej płyty za pomocą 2 śrub, po jednej z każdej strony:

Muszą być zawsze mocno dokręcone! Zazwyczaj są one przymocowane do podstawy obrotowej za pomocą podkładki i nakrętki:

W przypadku obrotowych stołków barowych lub krzeseł obrotowych podstawa obrotowa mocuje się w wywierconym już otworze w części obrotowej – dzięki czemu jest bardziej stabilna i zapobiega niepotrzebnemu obracaniu. Mocując tego rodzaju obrotową podstawę nie musisz wiercić żadnych nowych otworów (chyba że chcesz przymocować dodatkowe rzeczy, takie jak uchwyt na kubek lub oparcie). Wystarczy wsunąć go przez wywiercony otwór i mocno dokręcić:

Obróćmy się!

Ta obrotowa podstawa obraca się o 360 stopni, ale obrotowe podstawy stołka barowego mogą obracać się tylko o około 270 stopni (w zależności od obrotowego stołka barowego) z powodu mocowania nóg.

Co musisz wiedzieć o podstawie obrotowej

Najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o obrotowych podstawach, jest to, aby nigdy nie obracać krzesła z ładunkiem lub stojąc na nim! Spowoduje to uszkodzenie podstawy obrotowej przez naprężenie, a z czasem spowoduje zawalenie się całego krzesła.

Chociaż nie zdarza się to często, po odpowiednim czasie z pewnością przytrafi się to każdemu meblowi obrotowemu. (zwłaszcza jeśli są używane przez dzieci). Aby być bardzo bezpiecznym, nie próbowałbym nawet robić tego triku z obrotem.

Jak dbać o podstawę obrotową

Podstawę obrotową należy obracać tak często, jak to możliwe, aby zapobiec jej zakleszczeniu. (Sear jest stanem, który uniemożliwia obracanie się) Można to zrobić, obracając siedzisko do przodu i do tyłu, gdy obrotowy stołek barowy jest pusty (nie na pośladkach). Musisz go również obracać podczas czyszczenia i polerowania, a przynajmniej raz na dwa tygodnie, jeśli nie więcej. (właśnie obróciłem to dzisiaj!)

Nigdy nie obracaj się bez ciężaru lub obciążenia, ponieważ spowoduje to, że prawie każdy mebel obrotowy zablokuje się jeszcze szybciej niż zwykle. Ważne jest również, aby zmienić kierunek po każdym obrocie. Pomaga to rozłożyć zużycie na wszystkie powierzchnie łożysk kulkowych wewnątrz krętlika.

Inny sposób, w jaki meble obrotowe mogą zostać zablokowane? Gdy mechanizm obrotowy nie jest prawidłowo ustawiony! Aby sprawdzić, czy tak nie jest, obróć krzesło z niewielką siłą (niewiele potrzebujesz, aby się obróciło) i spróbuj obrócić je o 360 stopni w obie strony.

Jeśli okaże się, że nie obraca się swobodnie, nie panikuj! To się tym zajmie! Jedną ręką chwyć siedzenie lub stołek w pobliżu miejsca mocowania drążka obrotowego i lekko unieś. Nie podnoś siedziska zbyt wysoko, w przeciwnym razie zablokujesz dostęp powietrza pod obrotowym stołkiem barowym.