Kiedy przełączyć się z krzesełka na fotelik: najlepszy przewodnik

Zmiana krzesełka dla Twojego dziecka wymaga czasu, a wraz z tym, oto kiedy zmienić krzesełko na podstawkę, aby zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo. Zmiana fotelika we właściwym czasie dla Twojego dziecka jest korzystna nie tylko dla jego rozwoju, ale także dla jego bezpieczeństwa.

Krzesełka do karmienia są technicznie zaprojektowane dla niemowląt w wieku od czterech do sześciu miesięcy, w zależności od ich tempa wzrostu. Jednym z warunków, aby dzieci korzystały z wysokiego krzesełka, jest siedzenie prosto bez tak dużego podparcia, ale nadal wymaga pewnych środków ostrożności. Teraz, gdy to ustaliliśmy, spójrzmy na oznaki przejścia na fotelik podwyższający dla Twojego dziecka.

Kiedy przełączyć się z krzesełka na fotelik: najlepszy przewodnik

Znaki przejścia na podwyższenie z krzesełka do karmienia

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że Twoje dziecko nie nadaje się już na krzesełko do karmienia, ale nadal jest niechętne, jeśli nadejdzie odpowiedni czas? Oto kilka znaków, na które należy zwrócić uwagę przed przejściem z wysokiego krzesełka na fotelik podwyższający.

Pierwszym i wygodnym znakiem, na który musisz zwrócić uwagę, jest to, że krzesełko zaczyna powodować niedogodności i kłopoty zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka. Możesz zobaczyć ten znak, gdy nadszedł czas, aby umieścić swoje dziecko na wysokim krzesełku i zacząć wykazywać dyskomfort i wpadać w napady złości, w zasadzie chaos za każdym razem, gdy używasz tego wysokiego krzesełka.

Oznacza to tylko, że Twoje dziecko nie jest już wygodne w tym wysokim krzesełku. Oznacza to również, że Twoje dziecko zaczyna być bardziej towarzyskie. Krzesełka do karmienia są swego rodzaju izolujące i ograniczające, jeśli chodzi o samodzielność maluchów.

Druga i jedna krytyczna część dotyczy tego, kiedy mogą zrozumieć i przestrzegać prostych zasad, które próbujesz im przekazać. Kiedy małe dzieci są na tym etapie, znacznie łatwiej jest kontrolować i mówić im, co muszą zrobić, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo, gdy umieszczasz je w foteliku podwyższającym.

Zrozumienie ich rodziców ułatwi narzucanie nakazów i zakazów przez większość czasu, więc rozważ ten jeden ze znaków przejścia.

Kolejnym znakiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że twoje dziecko zaczyna cię kopiować. Jeśli dzieci zaczynają cię naśladować i chcą być jak ich mama lub tata, to musi być czas, aby przenieść je na to ograniczające krzesełko, aby promować niezależność i dobry rozwój.

Ten ostatni jest dla dzieci, które są trochę niegrzeczne lub gdy twoje dziecko zaczyna uciekać i wspinać się z krzesełka. W miarę postępów stają się bardziej ciekawi i zaczynają opuszczać bezpieczne krzesełko.

Uciekając, uczą się odpinać pasy bezpieczeństwa i zostawiać wysokie krzesełko za sobą. Kiedy tak się dzieje, musisz naprawdę rozważyć wyjęcie ich z wysokiego krzesełka i rozpoczęcie przechodzenia na fotelik podwyższający.

Wszystkie przedstawione znaki nie są jedynymi, ale jednymi z najbardziej zauważalnych. Ilekroć nadejdzie czas, czy nie, to naprawdę zależy od tego, co zdecydujesz, aby być najlepszym dla swojego dziecka. Jeśli nadal nie masz pewności, możesz również zasięgnąć porady ekspertów.

Fotelik podwyższający a krzesełko do karmienia

Foteliki podwyższające i wysokie krzesełka to siedziska przeznaczone dla dzieci i małych dzieci do celów gastronomicznych, ponieważ dotarcie do tego stołu zajmuje trochę wysokości. Jaka jest więc tak naprawdę różnica między nimi?

Krzesełka do karmienia są w zasadzie samodzielnym krzesłem z tacą, która podnosi dziecko na wysokość stołu. Z drugiej strony siedzisko podwyższające jest przeznaczone dla małych dzieci, które nie wymagają dużego podparcia, ale potrzebują doładowania, aby dosięgnąć tego blatu.

Krzesełka do karmienia są bardzo podobne do wózków, ale są przeznaczone do jedzenia. W zestawie taca do jedzenia oraz pasy bezpieczeństwa i sprzączki. Może to ograniczać, ale to właśnie jest zasadniczym celem krzesełka do karmienia.

Foteliki podwyższające są przeznaczone głównie dla małych dzieci, które mogą samodzielnie siedzieć bez uprzęży i ​​klamry. Są idealne dla dzieci, które chcą mieć swobodę samodzielnego jedzenia lub ewentualnie zabawy z jedzeniem.

Zasadniczo różnica polega na tym, że fotelik podwyższający to krzesełko dla dorosłego dziecka bez uprzęży i ​​sprzączek.

Wskazówki dotyczące zmiany krzesełka dla dziecka

Kiedy uważasz, że nadszedł czas, aby zmienić krzesełko dla dziecka, lepiej powoli dokonać zmiany. Stopniowa zmiana ułatwi dziecku przejście na nowe siedzisko. Zacznij od dania dziecku przekąsek na nowym siedzeniu, dzięki czemu będzie to miejsce nie tylko do jedzenia, ale także do rodzinnej więzi.

Inną rzeczą jest, aby rozmiar krzesła był względnie proporcjonalny do twojego dziecka, aby zapewnić dużo wygodne siedzenie i łatwiejsze przechodzenie. W miarę upływu czasu Twoje dziecko z pewnością dostosuje się i poczuje się komfortowo korzystając z nowego krzesła.

Wniosek

Teraz, gdy omówiliśmy już wskazówki, kiedy zmienić krzesełko na podstawkę, może nadszedł czas, aby poszukać znaków na swoich dzieciach i sprawić, aby przejście było jak najbardziej stopniowe i wygodne, aby Twoje dzieci zaczęły cieszyć się swoim codziennym życiem życie swobodnie.