Jakie zapachy nienawidzą pluskwy? W zestawie 4 niesamowite aromaty!

Ten artykuł odpowie na pytanie „jakich zapachów nienawidzą pluskwy?” Istnieją cztery zapachy, których pluskwy nie lubią i poznasz je, gdy będziesz czytać dalej.

Wiem, że bardzo interesują Cię pluskwy. Ale niestety zazwyczaj nienawidzą zapachów lawendy, maści mentolowych, octu, czosnku, przypraw i ziemi okrzemkowej. Otóż ​​to. Pluskwy są łatwe do radzenia sobie z tymi zapachami.

Jakie zapachy nienawidzą pluskwy? W zestawie 4 niesamowite aromaty!

Wiem, że nie możesz dłużej czekać. Więc szybko przewiń w dół i uważnie przeczytaj artykuł.

Pachnie czy pluskwy nienawidzą

Produkty do zwalczania szkodników mogą mieć zapachy, które mogą odstraszać owady – to samo działa w przypadku pluskiew. Na szczęście te zapachy są bezpieczne dla ludzi. Mogą być również odświeżaczami powietrza do Twojego pokoju.

Wiesz, że pluskwy, podobnie jak inne owady stawonogów, same w sobie nie mają płuc. Dlatego oddychają tylko przez szereg tkanek zwanych tchawicą w swoim ciele.

Mam tutaj, aby podzielić się z Wami zapachami, które mogą pomóc w inwazji pluskiew. Więc jakich zapachów nienawidzą pluskwy?

Zapach #1. Fioletowa magia lawendy

Lawenda, najprzyjemniejsza dla naszych nosów. Relaksuje, odpręża i wprowadza nastrój w naszym pokoju. Możesz go również użyć w walce z pluskwami. To dlatego, że lawenda zawiera naturalną substancję chemiczną o nazwie linalol.

Ten naturalny związek można znaleźć w wielu owocach i roślinach. Dokładnie ponad 200.

Linalool jest powszechnie stosowany w komercyjnych pestycydach. Nic więc dziwnego, że ta piękna fioletowa roślina może zwalczać pluskwy.

Linalool może zwalczać inne organizmy inne niż owady. Linalol można znaleźć w naszych domowych składnikach, takich jak owoce cytrusowe, bazylia, cynamon i mięta.

Możesz użyć lawendy w postaci olejku. Dodatkowo możesz spryskać zapachem lawendy dowolne tkaniny zaatakowane przez pluskwy.

Ponadto pluskwy mogą uciec ze swoich zwykłych miejsc, jeśli spryskasz je lawendą. Dlatego powinieneś rozprowadzać zapach lawendy w całej przestrzeni życiowej, w której znajdują się pluskwy.

Zapach #2. Mentol ściera

Wiem, że czułeś się trochę rozluźniony, gdybyś używał Vicksa w klatce piersiowej. Nic dziwnego, że może to być również narzędzie do walki z pluskwami.

Maseczki Vicks są wykonane z mentolu. Jeśli pamiętasz, mentol ma naturalny środek zwalczający robaki chemiczne linalol.

Dlatego możesz użyć swojego zwykłego środka przeciwkaszlowego, aby odeprzeć pluskwy w swoim pokoju.

Pluskwy mogą być na ciebie zły, więc nie martw się, ponieważ nie płacą czynszu za mieszkanie pod twoim łóżkiem.

Zapach #3. Składniki kuchenne

Nie wiedziałem, że ocet może być również środkiem odstraszającym pluskwy. Ocet składa się z kwasu octowego.

Ta właściwość emanuje potężnym oparem, który może sprawić, że pluskwy znikną. Powinieneś wiedzieć, że ocet może utleniać powierzchnię, której dotyka.

Dlatego pluskwy mogą być podrażnione obecnością zapachu octu. W szczególności ich układ nerwowy może zostać dezaktywowany przez ocet.

Ponadto kwasowe właściwości octu mogą powodować erozję lub niszczenie zewnętrznych warstw ich ciała, zwanych egzoszkieletem.

Ocet odwadnia wyłącznie jego egzoszkielet. Tak więc, jeśli masz ocet w swojej szafce kuchennej, nigdy nie wahaj się użyć go do odstraszania pluskiew.

Kolejnym składnikiem kuchennym jest czosnek. Ta przyprawa zawiera unikalne związki, które mogą zwalczać pluskwy zwane allicyną.

Ten szczególny związek jest usuwany, gdy czosnek jest pokrojony w plastry. Ten wyjątkowy zapach to także czosnkowy zapach, który można wyczuć podczas jedzenia potraw czosnkowych.

Pluskwy, w tym inne owady, nie mogą uchronić się przed allicyną.

Ta substancja chemiczna z łatwością zaszkodzi ich żywym systemom i może je natychmiast zabić.

Najlepiej połączyć czosnek i ocet, aby odstraszyć pluskwy.

Zapach #4. Ziemia okrzemkowa

Wiem, że jakoś nie słyszałeś słowa „ziemia okrzemkowa”. Ta substancja pochodzi ze skamieniałych organizmów wodnych zwanych okrzemkami.

Zwykle ziemia okrzemkowa jest wydobywana wzdłuż brzegów rzek, strumieni, jezior i oceanów. Ponadto materiał ten składa się głównie z krzemionki. Tak więc pierwszy znany produkt do zabijania szkodników zawiera dwutlenek krzemu.

Ten składnik jest pochodną krzemionki z ziemi okrzemkowej.

Działają przeciwko owadom, w tym pluskwom, wysuszając zewnętrzne powłoki lub egzoszkielet. Sama substancja pochłania niezbędne oleje i lipidy znajdujące się w egzoszkielecie owada.

Przy dokładnym oglądaniu pod mikroskopem ziemia okrzemkowa to grudki ostrych, starzejących się materiałów. W związku z tym może szybko zarysować powierzchnię ochronną pluskiew i natychmiast je zabić.

Rzeczywiście, istnieje wiele możliwości w walce z tymi pluskwami. Jednak w walce z tymi małymi potworami jesteś zabezpieczony, więc nie bój się.

Wykańczanie rzeczy!

Świetny! Znasz już odpowiedź na to, jakich zapachów nienawidzą pluskwy. Znane są tylko trzy zapachy, które mogą z nimi walczyć.

Dobrze by było, gdybyś pamiętał, że lawenda, mentolowe pasty, czosnek, ocet i ziemia okrzemkowa mogą zwalczać pluskwy.

Lawenda, mentol, czosnek i ocet mają unikalne właściwości chemiczne, które zwalczają owady, takie jak linalol i allicyna.

Z drugiej strony ziemia okrzemkowa zawiera krzemionkę, która może odwadniać egzoszkielet pluskiew.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych owadach, możesz przejść tutaj.

Bardzo dziękuję za przeczytanie. Do zobaczenia w następnym artykule.