Jakie są wymiary standardowego fotelika dwuosobowego?

Kiedy myślisz o rozmiarze fotelika, na początku wydaje się to nieco łatwe. Fotel jest dla dwóch osób, prawda? Więc po prostu wyobraź sobie sofę dla dwóch osób. Ale w rzeczywistości jest to coś więcej. Dlatego porozmawiamy o wymiarach standardowego fotelika.

Ale zanim przejdziemy przez te rzeczy, najpierw zdefiniujmy fotelik miłosny.

Jakie są wymiary standardowego fotelika dwuosobowego?

Co to jest fotelik?

Sofa dwuosobowa to jedno dwuosobowe krzesło w dwóch rodzajach. Słowa „british twin-sat” i „sofa twin” są dość podobne. Tapicerowane są zwykle dwa krzesła.

Wszelkiego rodzaju meble dwumiejscowe w formacie dwumiejscowym umieszcza się w formie tête-à-tête. Zaprasza dwie osoby do mówienia, umieszczając je w takiej pozycji, aby zachować dystans od siebie.

Jakie są wymiary standardowego fotelika?

Długość standardowego fotelika

Kolekcja oferuje idealny przedmiot do Twojego otoczenia. Fotele dwuosobowe są dostępne w różnych długościach, ale nie tylko oceniaj ich rozmiar jako fotelik. W zależności od rodzaju zwoju, wzoru i kształtu możesz decydować o ilości miejsca dostępnego dla każdego krzesła.

Wybierz fotelik, który pasuje nie tylko do Twojej lokalizacji, ale także zapewnia odwiedzającym wystarczającą ilość miejsc. Oto kilka popularnych stylów i typowych długości bransoletek:

Jest 52 cale fotelika o niskim standardzie. Średniej wielkości dwuosobowa kanapa ma 58 cm długości, a nie jest tak duża jak maleńka dwuosobowa kanapa. Ale spodziewaj się 64-calowego mebla, gdy mówimy o kompletnych fotelach miłosnych.

Mamy więc coś, co nazywamy kanapami z dwoma miejscami do spania. Jest większa niż zwykła sofa, ponieważ zawiera również cechy sofy. Kanapa ma długość 71 cm. Wreszcie małe dwuosobowe kanapy o szerokości od 45 do 51 cm. To tylko dla jednej osoby.

Wysokość standardowego dwuosobowego fotelika

Chociaż szerokość poduszki może się różnić, wysokość jest zwykle stała. Większość fotelików dwuosobowych znajduje się 20 lub 21 centymetrów nad ziemią. Z drugiej strony jest mały podwójny fotelik miłosny, nieco większy, o wysokości około 28 cali.

Jednak, podobnie jak szerokość krzesła, jest to rodzaj poduszki, która wpłynie na siedzącą na nim osobę, bez względu na to, czy jest nadmierna, czy elegancka.

Szerokość standardowego dwuosobowego fotela

Fotel jest zwykle wystarczająco duży, aby wygodnie pomieścić dwie osoby, ale modele różnią się szerokością i głębokością. Może mieć od 48 cali do 72 cali szerokości i zwykle ma 36 cali głębokości. Mogą być szerokie na 60 cali i głębokie na 28 cali, szczególnie odpowiednie do małych obszarów, takich jak lofty i mieszkania.

Wymiary siedziska

Standardowa głębokość 35 cali to siedzisko i oparcie zarówno dla sof, jak i fotelików miłosnych. Samo siedzisko ma zazwyczaj głębokość 24-28 centymetrów, a oparcie i oparcie mogą sięgać od 7 do 11 centymetrów. Wysokość siedziska wynosi zwykle 16 centymetrów od szczytu krzesła do podłoża.

Co to jest dwuosobowa kanapa wielkości mieszkania?

Rozważ alternatywną opcję: mieszkanie dwuosobowe fotele, jeśli powyższe rozmiary są większe niż to, czego potrzebujesz. Są one odpowiednie dla mniejszych obszarów i starożytnych budynków o tym samym stylu, ale pomniejszonych, aby zmieścić się w wąskich korytarzach i mniejszej liczbie pomieszczeń.

Loveseat o głębokości mniejszej niż 30 cali i szerokości 58 cali można znaleźć w stylu mieszkania. Co jest kluczem do stylu fotela dwuosobowego, gdy jego rozmiar jest zmniejszony? Oparcie jest mniejsze, więc rozmiar części jest kompaktowy, o ile siedzisko jest wygodne.

Meble ponadwymiarowe

Nadwymiarowe kanapy i sofy nadają odpowiedni wymiar, z przestronnym salonem lub podłogą z dużą ilością miejsca. Co najmniej 90 cali to ogromna kanapa, a co najmniej 71 cali to przewymiarowany fotelik.

Głębokość może sięgać 40 cali, a wysokość siedziska można regulować.

Wiele firm meblarskich oferuje specjalistyczne opcje dostosowywania sof lub fotelików miłosnych. Na przykład normalna długa sofa może wymagać mniejszej długości lub niższego oparcia, aby pomieścić wąskie wejście.

Możesz zachować miejsce siedząc w małej obudowie, eliminując podłokietniki kanapy lub fotelika.

Fotel jest zgodny ze swoją nazwą, jeśli chodzi o rozmiar. To niewielka, wygodna powierzchnia, idealna dla Twoich bliskich.

Standardowy fotelik w La-Z-Boy jest mniejszy niż zwykła sofa i ma około 60 centymetrów długości. Tymczasem kanapa jest znacznie większa i ma od 75 do 91 cm długości.

Najbardziej oczywistym sposobem odróżnienia fotelika od sofy jest policzenie liczby zwojów. Ilość poduszek to obraz tego, gdzie możesz usiąść.

Mają kanapę dla jednej do dwóch osób i mają tylko 1-2 płaszcze. Rozmiar każdej poduszki może się różnić w zależności od fotelika, chociaż w przypadku fotelika rzadko dostępne są więcej niż dwie pełne miseczki.

Wniosek

Na tym kończymy naszą rozmowę o wymiarach standardowego fotelika. Zajęliśmy się nie tylko tym, ale pełnym wymiarem fotelika. Ponadto istnieje wiele fasonów i rozmiarów fotelików. To pozwala nam ocenić różne rozmiary i rozpoznać jeden na pierwszy rzut oka.