Jakie kolory pasują do burgundowej sofy: 4 najnowsze kolory

Mamy cztery opcje dla tych, którzy chcą wiedzieć, jakie kolory pasują do bordowej sofy. Pomożemy Ci nawet stworzyć idealną i najbardziej stylową kolorystykę do salonu. Więc jakie to kolory?

Porozmawiajmy, dlaczego zieleń, żółć, brąz i biel tworzą idealną parę z bordowymi meblami.

Jakie kolory pasują do burgundowej sofy: 4 najnowsze kolory

Jakie kolory pasują do burgundowej kanapy?

Zielony

Przykładem koloru, który dobrze sprawdzi się przy dekorowaniu bordową sofą, jest zieleń. Potrzebujesz odcieni zieleni, takich jak myśliwy, las i zieleń kości słoniowej, aby burgundowy kolor mebli bardziej się wyróżniał. Rozważ użycie tych kolorów na dywanie pod spodem lub nawet na większych powierzchniach, takich jak ściany i zasłony.

Wśród trendów są odcienie ziemi, więc możesz je wykorzystać jako inspirację przy tworzeniu schematu kolorystycznego. Burgund powinien dobrze komponować się z odcieniami ziemi, zwłaszcza jeśli jest centralnym punktem, takim jak sofa, a reszta pomieszczenia to różne odcienie zieleni. Oprócz burgundowej kanapy, zwróć uwagę, że zielony jest również jednym z kolorów, które pasują do brązowej sofy, co dodatkowo potwierdza tę efektywną paletę kolorów.

Żółty

Żółty to jeden z kolorów, który pasuje do czarnej kanapy, ale czy wiesz, że fajna burgundowa sofa będzie wyglądać najlepiej, gdy będzie stylizowana na żółtą. Zrozumiałe, że dekorowanie jasnymi kolorami, takimi jak żółty, może być onieśmielające. Jednak zawsze możesz uzyskać żółte odcienie, które mają podstawę bliższą bordowi.

Możesz użyć żółtego do rzucania poduszek na bordową tapicerkę. Innym fantastycznym sposobem na włączenie żółtego do salonu z bordową kanapą jest pomalowanie nim niektórych ścian. Możesz go użyć bezpośrednio za sofą lub nawet na dużym obrazie na płótnie, który znajduje się z tyłu kanapy.

Brązowy

Meble w kolorze bordowym będą dobrze komponować się z brązem. Na przykład dodaj jasnobrązowe odcienie w całym pomieszczeniu, aby stworzyć neutralny schemat kolorów. To, co jest fantastyczne w przypadku brązów, beżów i opalenizny, to fakt, że można je nawet łatwo ułożyć i ozdobić.

Możesz również rozważyć jasne i neutralne odcienie brązu na ściany lub podłogi w salonie. Nie musisz drastycznie zmieniać tych istniejących części, ponieważ możesz użyć brązowych dywanów i tapet. Niektóre ciemniejsze odcienie brązu również mogą się sprawdzić, ale pamiętaj, aby doświetlić pomieszczenie przez okna lub lampy.

Biały

Jeśli chcesz, aby salon wyglądał na większy, uzupełnij swoje bordowe meble bielą. Nie musisz od razu malować ścian na biało, ale włączenie białego dekoru pomoże zrównoważyć bogaty kolor burgunda. Zdecyduj się na białe poduszki, koce, dywaniki na burgundowej kanapie.

Możesz nawet użyć białych mebli, takich jak stoły, krzesła akcentujące lub szuflady w salonie. Zwróć uwagę, że surowa biel nie jest jedynym dostępnym białym odcieniem. Ciepłe odcienie bieli powinny również wzmocnić burgundową kanapę.

Jakie kolory akcentów pasują do burgundowych mebli?

Kolory akcentujące, które pasują do bordowych mebli, to niebieski, różowy i złoty. Możesz ich użyć do mniejszych dekoracji w całym pokoju, a następnie innych neutralnych kolorów jako koloru drugorzędnego. Drewniane i metaliczne akcenty powinny również ładnie komponować się z bordowymi sofami.

Szukając kolorów akcentujących na bordową kanapę, unikaj bardzo ciemnych kolorów. Mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało zbyt ponuro lub intensywnie, zwłaszcza jeśli nie dociera do niego tak dużo naturalnego światła. Jednak niektóre ciemne kolory, takie jak czarny, mogą pasować do mebli w kolorze bordowym, o ile duże powierzchnie, takie jak ściany i podłogi, mają neutralny kolor.

Czy bordowy i bordowy mają ten sam kolor?

Bordowy i bordowy nie są tego samego koloru, mimo że wyglądają jak one. Zamiast tego możesz łatwo odróżnić bordową sofę od bordowej, ponieważ jest jaśniejsza i bliższa fioletowi. Wręcz przeciwnie, bordowe meble mają odcień brązowawy niż fioletowy, przez co są ciemniejsze i cieplejsze.

Czy bordowy i bordowy pasują do siebie?

Bordowy i bordowy mogą dobrze wyglądać razem, zwłaszcza jeśli wybierasz się do monochromatycznego salonu. Być może możesz mieć inne nieporęczne meble w kolorze bordowym, aby uzupełnić swoją bordową sofę. Oczywiście fantastycznym kolorem do tego połączenia byłby brązowy, ale nie zapomnij wprowadzić innych jasnych kolorów, aby rozjaśnić pomieszczenie.

Jaki kolor pasuje do bordowych kanap?

Bordowa sofa powinna wyglądać fantastycznie z szarością, brązem, pomarańczem i kilkoma odcieniami niebieskiego jak granat. Chcesz znaleźć kolory, które skłaniają się ku neutralności, a nie jaśniejsze i żywe kolory. Możesz nawet wykorzystać naturę jako inspirację i dodać do pokoju brąz i zieleń z brązowymi odcieniami.

Jaka jest różnica między kolorem wina a bordowym?

Jeśli burgund to połączenie czerwieni i fioletu, czy to znaczy, że jest tym samym co wino? Odpowiedź brzmi tak, ponieważ kojarzy się z winem burgundzkim z regionu o tej samej nazwie we Francji. Dlatego dekorowanie kanapy na wino będzie takie samo przy dekorowaniu kanapy w kolorze bordowym.

Wniosek

Jeśli nie chcesz od razu kupować czerwonej kanapy, być może burgund jest bezpieczniejszym wyborem. Ale jakie kolory pasują do bordowej sofy? Do wyboru kolor zielony, żółty, brązowy i biały.

Te kolory byłyby fantastyczną farbą przy dekorowaniu salonu meblami w kolorze bordowym. Możesz je również wykorzystać do stylizacji sofy z poduszkami i innymi dekoracjami w całym pokoju. Mamy nadzieję, że spodobał Ci się ten przewodnik po stylizacji i nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się, jak wygląda Twoja burgundowa sofa.