Jaki rozmiar stolika kawowego na sofę segmentową? 3 wskazówki

Nie martw się, jaki rozmiar stolika kawowego do sofy segmentowej, ponieważ należy wziąć pod uwagę tylko trzy czynniki. W tym artykule przyjrzymy się idealnej odległości między sofą a stolikiem do sofy oraz sposobom wykorzystania szerokości i głębokości, aby znaleźć stolik kawowy o idealnym rozmiarze. To może wydawać się skomplikowane, ale uwierz nam, że to bardzo proste.

Mówiąc o sofach segmentowych, kolejnym elementem w pokoju, który może być mylący w użyciu, jest dywan. W tym celu napisaliśmy poradnik, jak umieścić dywan pod kanapą segmentową. Wyposaż się w te informacje, a dostaniesz pokój z przekrojem, którego pragniesz!

Jaki rozmiar stolika kawowego na sofę segmentową? 3 wskazówki

Jak wybrać odpowiedni rozmiar stolika kawowego na sofę segmentową?

Odległość

Możesz uzyskać idealny rozmiar stolika kawowego dla swojego segmentu, biorąc pod uwagę odległość potrzebną do wygodnego chodzenia i siedzenia. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz mieć około 15 do 18 cali przestrzeni między stołem a kanapą. Pomyśl o ustawieniu stolika przed sekcją i sprawdź, czy między tymi dwoma elementami będzie odległość co najmniej 15 cali.

Szerokość

Zmierz swoją sofę i zapisz wymiary. Następnie uzyskaj również pomiar swojego stolika kawowego i porównaj jego szerokości. Stolik kawowy powinien mieć tylko dwie trzecie szerokości kanapy, a po umieszczeniu go pośrodku każda strona stołu będzie miała równą przestrzeń.

Głębokość

Ostatnim czynnikiem, który pomoże Ci zdecydować, jaki rozmiar stolika kawowego do sofy segmentowej, jest głębokość stołu. Na przykład stół nie powinien być zbyt głęboki, jeśli sam pokój jest wąski. Sofy segmentowe z szezlongiem powinny być również połączone ze stolikiem kawowym, który nie będzie wyższy niż szezlong.

Jaki kształt stolika kawowego najlepiej pasuje do segmentowej sofy?

Istnieją różne rodzaje stolików kawowych, różnią się one wielkością i kształtem. Rozważ rodzaj przekroju, który musisz określić, aby uzyskać idealny kształt stolika kawowego. Pomogłoby również, abyś znał miejsce, w którym chcesz umieścić te przedmioty.

Na przykład osoby z ograniczoną przestrzenią muszą wiedzieć, jak zaaranżować sofę segmentową w małym pokoju. Pomoże Ci to wyobrazić sobie położenie stolika kawowego i potrzebny kształt.

Segmenty w kształcie litery U

Sofy segmentowe w kształcie litery U są jednym z najczęstszych rodzajów segmentów, a idealny dla nich kształt stolika kawowego jest okrągły. Okrągłe stoliki kawowe zapewniają dobrą przestrzeń do ruchu, nawet jeśli kanapa w kształcie litery U jest pełna. Możesz również uzyskać odpowiedni rozmiar okrągłego stolika kawowego dla swojego przekroju, aby wypełnić negatywną przestrzeń i zebrać wszystko razem.

Segmenty kwadratowe

Jeśli masz kwadratową lub narożną kanapę segmentową, skorzystasz z kwadratowego stolika kawowego. Ten kształt jest pomocny w mniejszych przestrzeniach, nawet jeśli kanapa segmentowa jest przesunięta w róg. Możesz również zdecydować się na kwadratowy stolik kawowy, jeśli Twój segment składa się z trzech części.

Jaki stolik kawowy pasuje do kanapy w kształcie litery L?

Rozmiar stolika kawowego, który będzie pasował do kanapy w kształcie litery L, zależy od wielkości samej sofy. Nie powinien wystawać poza rozmiar ramienia sofy, ponieważ wykończony wygląd będzie niekorzystny dla ruchu ulicznego. Salon również będzie wyglądał nieproporcjonalnie, ponieważ niektóre sekcje w kształcie litery L mają już jedną stronę dłuższą od drugiej.

Jeśli chodzi o sam kształt, wypróbuj prostokątny stolik kawowy w połączeniu z sofą w kształcie litery L. Następnie upewnij się, że jest proporcjonalnie szeroki do dłuższego boku przekroju. Możesz również wypełnić negatywną przestrzeń owalnym stolikiem, w zależności od zamierzonego zastosowania stolika kawowego.

Jak wybrać stolik kawowy na segment?

Wybór stolika kawowego do sofy segmentowej oznacza, że ​​musisz wziąć pod uwagę styl i funkcjonalność. Styl będzie zależał od istniejącego wystroju i ogólnego motywu pomieszczenia. Z drugiej strony na rozmiar i kształt stolika kawowego wpływa jego użytkowanie i to, czy nie będzie przeszkadzał ruchowi w salonie.

Stolik kawowy i kanapa segmentowa powinny być do siebie proporcjonalne, tak aby pokój nie wyglądał na pusty ani przepełniony. Co więcej, ich połączenie powinno nadal zapewniać komfort osobom, które chcą sięgnąć po przedmiot na stole lub wchodzić i wychodzić z kanapy. A dla estetyki, kształt i design stolika kawowego może zaakcentować, zmiękczyć lub uwydatnić Twój przekrój.

Wniosek

Sofa segmentowa najlepiej pasuje do stolika kawowego, aby wypełnić negatywną przestrzeń. W tym artykule możesz określić, jaki rozmiar stolika kawowego do sofy segmentowej będziesz potrzebować, używając odległości, szerokości i głębokości. Należy również zawsze pamiętać o funkcjonalności i stylu, aby uzyskać odpowiedni stół do pokoju.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy stolik kawowy do segmentu będzie zarówno praktyczny, jak i estetyczny. Mamy nadzieję, że nauczyłeś się przydatnych technik kupowania. Daj nam znać w komentarzach, jeśli masz więcej pytań!