Jaki rozmiar materaca pasuje do rozkładanej sofy Loveseat?

Zastanawiasz się, jaki rozmiar materaca pasuje do rozkładanej sofy dwuosobowej? Kiedy ostatni raz spałeś na rozkładanej sofie? Dobra wiadomość, w tym artykule znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania.

Wybór najlepszych rozkładanych materacy z funkcją spania może być trudny. Bardzo ważne jest, aby „zrobić to dobrze”, jeśli chcesz być zadowolony z zakupu. Nie ma znaczenia, czy używasz go tylko wtedy, gdy masz nocnych gości, czy używasz go każdej nocy do snu.

Jaki rozmiar materaca pasuje do rozkładanej sofy Loveseat?

Twoja reputacja jako gospodarza, a także wpływ na twoje zdrowie będą zagrożone.

Zanim zaczniemy, omówimy kilka podstaw.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Fotel miłosny zwykle przypomina małą kanapę i jest przeznaczony do wygodnego siedzenia dla dwóch osób. Dlatego idealnie nadają się do zbyt małych powierzchni dla dużej sofy, ale nadal wymagają siedzenia.

Loveseats wyglądały kiedyś zupełnie inaczej niż teraz, z bardziej dosłownym designem. Wtedy często były po prostu zbyt dużym krzesłem z dwoma siedzeniami, które zwykle miały kształt litery „S”. Siedzenia były zwrócone do siebie.

Miejsce sypialne

Rozkładane sofy mogą zapewnić gościom możliwość spania, nie zajmując dużo miejsca. Kiedy tego potrzebujesz, dostępność kanapy, która może służyć jako łóżko, może zwiększyć wszechstronność Twoich mebli.

Jakie pokoje w domu nadają się na rozkładane sofy? W zależności od wielkości salonu, dwuosobowe kanapy do spania można umieścić w salonie lub schować w sypialni dla gości lub w domowym biurze. W celu zapewnienia komfortu i oszczędności miejsca, meble w stylu loveseat można z łatwością dopasować do mniejszych pomieszczeń.

Czy można znaleźć sofy rozkładane z funkcją spania w mniej obszernych stylach? Jeśli nie potrzebujesz solidnego rozkładanego łóżka, dwuosobowa kanapa bez oparcia może służyć jako prowizoryczne łóżko, gdy masz gości. Może to być proste umeblowanie, które można łatwo przenieść i przykryć, aby w razie potrzeby zapewnić opcję pościeli.

Wreszcie, z pytaniem, jaki rozmiar materaca pasuje do rozkładanej sofy dwuosobowej?

Krok 1

Wykonaj pomiary szerokości, długości i wysokości mechanizmu rozkładanej sofy, aby zapewnić prawidłowe dopasowanie.

Chociaż może się wydawać, że to dziwne miejsce na początek, wybór odpowiedniego rozmiaru materaca ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz być zadowolony z zakupu. Wybranie zbyt dużego rozmiaru może uniemożliwić prawidłowe działanie mechanizmu, natomiast wybór zbyt małego rozmiaru może wpłynąć na odczucie sofy, gdy na niej usiądziesz, gdy agencja i materac są złożone wewnątrz kanapy.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że materace do chowania łóżka nie są dostępne w standardowych rozmiarach. Należy o tym pamiętać i należy to powtórzyć: materace rozkładane sofy nie są dostępne w standardowych rozmiarach typu twin, full, queen lub super queen.

Oblicz szerokość i długość

Mierzone w poprzek ciała podczas leżenia na materacu, następujące są typowe szerokości: Dla rozmiaru podwójnego 24 cale – 38 cali. Pełny rozmiar 39-54 cali. Do rozkładanej sofy Queen o rozmiarze 55-60 cali. Super rozmiar królowej 61-65 cali.

Długość materaca, mierzona od czubka głowy do czubka palców podczas leżenia, zwykle wynosi od 68 do 74 cali. W rezultacie, określając właściwy rozmiar materaca, należy zmierzyć rzeczywistą metalową ramę, a nie materac dołączony do sofy. Zmierz również krawędź po wewnętrznej stronie metalowej rurki i zaokrąglij w dół do najbliższego cala.

Zmierz grubość (lub wysokość materaca)

Odpowiedni rozmiar materaca ma kluczowe znaczenie i może oznaczać różnicę między wygodną a niewygodną rozkładaną sofą, niezależnie od tego, czy używasz jej jako kanapy do siedzenia, gdy mechanizm jest złożony, czy jako łóżka do spania, gdy narzędzie jest całkowicie otwarte. Ponadto niewłaściwy rozmiar materaca może uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie agencji i skrócić jej okres użytkowania.

Krok 2

Wybierz rodzaj i jakość materacy rozkładanych

Większość mechanizmów rozkładanych sof może podtrzymywać materac o grubości 4 cali, a niektóre mogą podtrzymywać materac o grubości 5 cali. Większość z nas jest przyzwyczajona do spania w naszych zwykłych łóżkach, gdzie materac ma zwykle szerokość od 8 do 20 cali.

O jakości materaca chowanego o grubości 4-5 cali decydują następujące czynniki: twardość, podparcie i trwałość.

Krok 3

Weź pod uwagę trwałość materaca rozkładanego.

Spędziliśmy dużo czasu dyskutując o jakości tego, co znajduje się na wewnętrznej stronie materaca, ale co na zewnątrz? Z drugiej strony zewnętrzna powierzchnia materaca powinna być tak skonstruowana, aby wytrzymać rygory rozkładanej sofy.

Materac może ulec uszkodzeniu podczas otwierania, zamykania, a nawet przechowywania w pozycji zamkniętej.

Krok 4

Wyjdź poza marketing.

Zawsze pamiętaj o ograniczeniach mechanizmu rozkładanej sofy. Większość zaakceptuje materac o grubości czterech cali, niektórzy mają materac o grubości pięciu cali, a w rzadkich przypadkach materac o grubości od trzech do trzech i pół cala.

Wybierz materace, które zapewniają najlepsze wsparcie, trwałość, jakość i wartość dla Twoich potrzeb. Wróć więc do kroku 1 i dokładnie sprawdź swoje pomiary. To niezbędne!

Wniosek

Rozmiar ma znaczenie. Upewnij się, że masz materac w rozmiarze odpowiednim dla Ciebie i Twojej przestrzeni.