Jaki kształt stolika kawowego z sofą segmentową

Odpowiedź na to, jaki kształt stolika kawowego z segmentową sofą jest praktycznie nieograniczona. W tym artykule dowiesz się, że wszystkie kształty stolików kawowych nadają się do zastosowania w sekcji. Zarówno kanapy kwadratowe, jak i w kształcie litery U mogą pomieścić stół kwadratowy, ale tylko stół okrągły nadaje się do tego pierwszego, podczas gdy stół owalny bardziej pasuje do sekcji w kształcie litery U.

Omówimy również, jak znaleźć najlepszy stolik kawowy do popularnego segmentu w kształcie litery L. Ale zanim przejdziemy do kształtów, czy wiesz, jaki rozmiar stolika kawowego do przekroju jest najlepszy? Sprawdź również ten przewodnik po rozmiarach, a wiedzę możesz łatwo zastosować przy wyborze poniższego kształtu stołu.

Jaki kształt stolika kawowego z sofą segmentową

Jaki kształt stolika kawowego najlepiej pasuje do segmentowej sofy?

Kwadratowy lub okrągły stolik kawowy do sekcji kwadratowych 

Najlepszy kształt stolika kawowego, jeśli masz przekrój, który tworzy kąt prosty lub kwadrat, jest okrągły lub kwadratowy. Pamiętaj, że w rogu pokoju często stosuje się kwadratową sofę segmentową. Chcesz zmaksymalizować przestrzeń salonu, dlatego nie możesz użyć prostokątnego stolika kawowego.

Pomoże Ci również, jeśli wiesz, jak zaaranżować segment w małym pomieszczeniu. Czas pozbyć się przekonania, że ​​sekcje są zbyt nieporęczne, aby można je było używać, jeśli masz małą przestrzeń. Kluczem jest wpasowanie go w róg i uzupełnienie go okrągłą lub kwadratową kawą równoległą do kąta.

Stolik kawowy kwadratowy, prostokątny lub owalny do sekcji w kształcie litery U

Jedną z najbardziej wszechstronnych sof segmentowych do dekoracji wnętrz jest styl w kształcie litery U. W porównaniu do sekcji kwadratowej lub pod kątem prostym, możesz użyć prostokątnego stolika kawowego do sekcji w kształcie litery U. Zdecyduj się jednak na owalny kształt zamiast okrągłego stolika kawowego, jeśli nie chcesz stołu kanciastego z przekrojem w kształcie litery U.

W porównaniu do przekroju pod kątem prostym, styl w kształcie litery U zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby zrównoważyć w nim prostokątny stół. Jednak nadal chcesz, aby stolik kawowy był wystarczająco mały, aby zapewnić miejsce na nogi i ruch uliczny. Chodzi o to, aby wypełnić negatywną przestrzeń w kształcie litery U, ale nie do tego stopnia, że ​​​​czuje się bałagan, gdy siedzisz na kanapie.

Właściwą techniką osiągnięcia równowagi przy małym stoliku i nieporęcznym przekroju jest umieszczenie pod nim dywanu. Dowiedz się, jak umieścić dywan pod sekcją, aby połączyć dwa elementy mebli bez dodawania większej ilości przeszkód.

Jaki stolik kawowy pasuje do segmentu w kształcie litery L?

Kiedy myślimy o przekrojach, nie ma wątpliwości, że typ w kształcie litery L jest tym, co od razu przychodzi na myśl. A jeśli to Twój styl,stolik kawowy w kształcie litery L jest prostokątny. W ten sposób nie będziesz miał zbyt dużo negatywnej przestrzeni w obszarze z krótszą częścią kanapy.

Ustaw prostokątny stolik kawowy równolegle do dłuższej części, ale upewnij się, że nie będzie dłuższy niż sama sofa. Najlepiej byłoby zapoznać się z wysokością stołu w sofie, aby efekt pozostał wizualnie atrakcyjny i funkcjonalny. I na koniec zwróć uwagę, że nie zawsze musisz mieć stół idealnie wyśrodkowany, zwłaszcza jeśli już zapewniasz symetrię z innymi dekoracjami w pobliżu sofy.

Jak wybrać stolik kawowy na segment?

Rozmiar

Weź wymiary swojej kanapy segmentowej i porównaj ją ze stolikiem kawowym. Powinna wynosić tylko dwie trzecie szerokości najdłuższej części przekroju. Co więcej, powinieneś mieć około 30 cali przestrzeni wokół stołu, aby zapewnić komfortowy ruch.

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, zawsze możesz nauczyć się, jak odwrócić sofę segmentową, aby uzyskać odpowiednią orientację.

Styl

Istnieją różne stoliki kawowe, co oznacza, że ​​masz wybór do swojego salonu. Różnią się kształtami, kolorami, wzorami, a nawet materiałami, aby uzupełnić większość rodzajów motywów dekoracyjnych. Możesz użyć ogólnego stylu swojej sofy jako przewodnika i wyobrazić sobie, jak stół będzie wyglądał wśród innych istniejących elementów w salonie.

Czy potrzebujesz tabel końcowych z przekrojem?

Pamiętaj, że stoliki kawowe to nie to samo, co stoliki końcowe. Stoliki końcowe to stoliki, które umieszczasz na każdym końcu sofy, aby dodać atrakcyjności wizualnej, a także trzymać przedmioty w zasięgu ręki, gdy siedzisz na kanapie. Jednak nie potrzebujesz stolika końcowego z przekrojem, ponieważ obszar może wyglądać na zbyt zatłoczony.

Zamiast tego rozważ rośliny lub lampy na końcach sekcji. Stolik kawowy blisko siedzeń powinien wystarczyć. Ale jeśli naprawdę potrzebujesz dodatkowego miejsca na dekoracje lub do trzymania przedmiotów podczas leżenia, wypróbuj stół konsolowy.

Udekoruj stół za kanapą zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami estetycznymi do pokoju zamiast wydłużać segment bardziej stolikami bocznymi.

Wniosek

Gratulacje, jesteś teraz gotowy do udekorowania segmentu stolikiem kawowym. Aby podsumować jaki kształt stolika kawowego z segmentową sofą, możesz wybrać okrągły, owalny, kwadratowy i prostokątny. Stoły prostokątne i owalne najlepiej pasują do sof w kształcie litery U, natomiast stoły kwadratowe i okrągłe najlepiej pasują do sekcji pod kątem prostym.

A jeśli masz przekrój w kształcie litery L, możesz użyć prostokątnego stolika kawowego. Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci przydatnych pomysłów przy wyborze stolika kawowego do Twojego segmentu. Jeśli masz inne pytania, zostaw nam komentarz!