Jaki kolor sofy powinienem kupić? 6 najmodniejszych opcji

Odpowiedź na pytanie, jaki kolor sofy powinienem otrzymać, zależy od osobistych preferencji i wymagań. Ale żeby to ułatwić, biorąc pod uwagę tak wiele kolorów do wyboru, wymieniliśmy 6 najlepszych kolorów mebli. Są brązowe, szare, czarne, czerwone, zielone i niebieskie.

Polecamy również przeczytanie tego poradnika, jak wybrać kolor sofy. Możesz skorzystać z kilku wskazówek, aby wybrać spośród tych kolorów i zdecydować, czy lepiej pasuje do kanapy neutralnej, czy odważnej. Mając to na uwadze, przejrzyjmy każdy ekscytujący kolor jeden po drugim.

Jaki kolor sofy powinienem kupić? 6 najmodniejszych opcji

Jaki kolorową sofę powinienem dostać do mojego salonu?

Brązowy

Brąz jest najbezpieczniejszym kolorem dla sofy, ponieważ jest wystarczająco neutralny, aby uzupełniać różne palety i schematy. Różne kolory, które pasują do brązowej sofy, od białej do różowej, więc powinna znaleźć się na szczycie listy, jeśli dopiero zaczynasz urządzać salon. Nie powinieneś też być przytłoczony wyborem dywanu, który pasuje do brązowej kanapy lub jaki kolor poduszek będzie pasował do brązowych mebli ze względu na szerokie możliwości.

Szary

Czas porzucić przekonanie, że szare meble utożsamiają nudny salon. W rzeczywistości szara sofa to idealny mebel do stworzenia nowoczesnej przestrzeni. Aby dać Ci pomysł na udekorowanie szarą kanapą, biel i błękit są jednymi z kolorów do pomalowania salonu szarą sofą, a zarówno neutralne, jak i odważne odcienie tworzą idealny dywan do szarych mebli.

Czarny

Jeśli często masz dzieci, zwierzęta lub gości, czerń jest dla Ciebie idealnym kolorem. Wycieki i uszkodzenia nie będą łatwo widoczne na sofie w porównaniu z jasnymi meblami. Istnieje również wiele kolorów, które pasują do czarnej sofy ze względu na jej wszechstronność, więc dekorowanie będzie dziecinnie proste.

Czerwony

Czy chcesz przyciągającego wzrok i eleganckiego salonu? Potem nadszedł czas, aby wyjść ze swojej strefy komfortu i zaopatrzyć się w czerwoną sofę. Jeśli Twój salon jest szary, beżowy, brązowy lub biały, nie powinieneś się martwić, ponieważ są to jedne z najlepszych kolorów ścian na czerwoną kanapę.

Zielony

Odcienie ziemi tworzą towarzyski, ale przyjemny salon. A jak najłatwiej osiągnąć taką atmosferę? Wybierz zieloną kanapę i udekoruj resztę przestrzeni różnymi odcieniami zieleni, brązu, bieli i żółci.

Niebieski

Atrakcyjność wizualna nie jest jedynym celem salonu. To także miejsce relaksu i socjalizacji. Jednym z idealnych kolorów na przytulną i przyjazną przestrzeń jest niebieski i można go użyć jako centralnego punktu, takiego jak sofa w pokoju.

Który kolor jest najlepszy dla sofy?

Nie można wymienić konkretnego koloru i oznaczyć go jako najlepszego wyboru, ponieważ preferencje i wymagania są różne dla każdego właściciela domu. Zamiast tego, oto dwie podstawowe kwestie, które pomogą Ci znaleźć najlepszy kolor sofy.

Istniejący wystrój

Jeśli Twój salon nadal nie jest umeblowany, łatwiej będzie Ci wybrać kolor sofy, ponieważ możesz go wykorzystać jako inspirację dla reszty obszaru. Jeśli jednak Twój salon jest już wykończony, postąpisz odwrotnie. Potrzebujesz koloru sofy, który będzie dobrze komponował się z istniejącymi kolorami i dekoracjami.

Pomocnym sposobem na poznanie, jaki kolor będzie pasował do salonu, jest użycie koła kolorów. Najpierw określ główny kolor pomieszczenia i znajdź kolor w poprzek niego na kole kolorów. Możesz również użyć kolorów z każdej strony koloru dopełniającego, aby stworzyć schemat dekoracji sofy.

Styl życia

Zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania dotyczące sofy i samego salonu. Na przykład rozsądniej jest kupować meble w ciemnych kolorach, jeśli masz dzieci i zwierzęta, na wypadek, gdyby zabrudziły kanapę. Z drugiej strony, jeśli salon jest zawsze używany do imprez towarzyskich, potrzebujesz również koloru, który nie będzie wykazywał śladów zużycia i plam.

Innym powodem, dla którego styl życia wpływa na kolor twojej kanapy, jest to, że jest on również centralnym punktem pokoju. Te nieporęczne meble mogą zmienić nastrój i ustawienie przestrzeni ze względu na swój rozmiar. Określ, jakie emocje chcesz osiągnąć, przebywając w pokoju lub co chcesz przedstawić w tym obszarze mieszkalnym.

Jaki jest najpopularniejszy kolor mebli?

W tym roku najpopularniejszym kolorem mebli jest wszystko, co przemawia neutralnie i naturalnie. Przekonasz się, że trendy w czasopismach obejmują zieleń, szarość, brąz i czerwień. Te kolory przywodzą na myśl przyrodę, desery i zachody słońca.

Jeśli zawsze chcesz mieć najmodniejszy kolor sofy, pomocną wskazówką jest trzymanie się ponadczasowych odcieni i tonów. Nie bój się chodzić z sofami w neutralnych kolorach, ponieważ zawsze mogą pasować do innych kolorów. W ten sposób możesz zmienić większość dekoracji w pokoju lub wprowadzić aktualny kolor roku bez konieczności kupowania nowego koloru sofy.

Wniosek

I to wszystko! Jeśli zastanawiasz się, jaki kolor sofy powinienem wybrać, najlepiej wybrać brązową, szarą, czarną, czerwoną, zieloną i niebieską. Możesz również wybrać neutralne kolory, takie jak brązowy, czarny i szary, jeśli chcesz mieć ponadczasowy mebel.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór koloru kanapy nie jest dobry ani zły. Pamiętaj tylko, aby pamiętać o swoim dotychczasowym wystroju i stylu życia.