Jak zrobić pokrowce na ramię sofy? Szybko i łatwo 2 kroki

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykonać pokrowce na ramiona sofy, odkryliśmy najszybszą i najłatwiejszą dwuetapową metodę. Wystarczy wykonać odpowiednie pomiary i złożyć razem kawałki tkaniny. Wspaniałe w tym projekcie jest to, że sprawdzi się on w przypadku różnych typów sof, dzięki czemu otrzymasz najskuteczniejsze pokrowce na ramiona sofy.

Ale po co zawracać sobie głowę robieniem niestandardowych osłon na ramiona? Oprócz samych poduszek podłokietniki kanapy są również podatne na zużycie. Prosty pokrowiec z tkaniny może zapewnić dłuższą trwałość i sprawić, że sofa będzie wyglądać jak nowa.

Jak zrobić pokrowce na ramię sofy? Szybko i łatwo 2 kroki

Jak zrobić pokrowce na ramiona sofy?

Krok 1. Przygotuj materiał

Najlepszą rzeczą w tworzeniu pokrowców na ramiona sofy w domu jest to, że możesz mieć pewność, że uzyskasz najlepsze dopasowanie. Dlatego pierwszy krok pomiaru ramion kanapy jest kluczowy dla tego projektu. W przypadku pierwszego kawałka umieść miarkę od poduszki oparcia sofy do końca jednego ramienia.

Następnie zmierz od siedziska do końca zewnętrznej strony ramienia. Gdy masz już liczby, dodaj cal do każdego z nich, aby uzyskać naddatek na szew. W przypadku drugiego elementu uzyskaj szerokość i wysokość ramienia sofy, która jest miarą od siedziska do najwyższego punktu ramienia.

Wytnij dwa kawałki tkaniny zgodnie z podanymi wymiarami. Jeśli wykonujesz również pokrycie na resztę kanapy, przed zakupem możesz ocenić, ile materiału potrzeba do pokrycia sofy, aby upewnić się, że wystarczy.

Krok 2. Zszyj razem pokrowiec na ramię sofy

Obszyj tylną krawędź pierwszego kawałka tkaniny, a następnie użyj przedniej krawędzi do przyjęcia drugiego kawałka tkaniny. Górna krawędź tego ostatniego powinna przylegać do przedniej krawędzi pierwszego kawałka, prawymi stronami do siebie. Zawsze używaj pół cala na rąbek i szew.

Obszyj dolną część osłony ramienia, aby zakończyć. Powtórz proces dla drugiej okładki i jesteś gotowy do ich zainstalowania. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować każdy ochraniacz na podłokietnikach sofy, ale możesz również przeczytać o wskazówkach dotyczących zakładania pokrowca na sofę, jeśli zrobiłeś go osobno.

Jak nie szyć pokrowców na podłokietniki

Istnieje możliwość pominięcia szycia podczas wykonywania pokrowców na podłokietniki. Koncepcja jest bardzo podobna do owinięcia sofy, w której zasadniczo drapujesz tkaninę na meblu. Wystarczy przygotować kawałek materiału na każdy podłokietnik i czy są na tyle duże, aby można było schować w szczelinach.

 • Zdejmij poduszki z sofy
 • Nałóż kawałek tkaniny na ramię sofy i zabezpiecz go na miejscu, dociskając materiał do przestrzeni między podłokietnikiem a oparciem sofy
 • Przypnij materiał wewnątrz szczeliny, aby zwiększyć bezpieczeństwo
 • Zrób to samo po drugiej stronie okładki i przypnij strategicznie
 • Zwróć poduszki sofy, aby ukryć kołki po wewnętrznej stronie podłokietnika
 • Użyj wstążek lub innych detali, które mogą ukryć szpilki po zewnętrznej stronie podłokietnika
 • Jak zakryć podłokietnik sofy?

  Materiałowe pokrowce na ramiona sofy nie są jedynymi, których możesz użyć do ochrony i zwiększenia funkcjonalności podłokietników kanapy. Możesz także użyć dwóch kawałków drewna i tarcicy, aby stworzyć podparcie dla przedmiotów, takich jak kubki na ramieniu. Pomyśl o tym jak o mini stoliku, który mieści się na końcu podłokietnika.

 • Połóż kawałek drewna po obu stronach ramienia kanapy, w miejscu, w którym zamierzasz umieścić rękaw podłokietnika
 • Zmierz odległość między tymi dwoma elementami i użyj jej do oznaczenia tarcicy
 • Dopasuj połączenia na materiałach tak, aby dwa pionowe elementy otrzymały dłuższy poziomy kawałek drewna, łącząc się z jego nacięciami
 • Oklej i przyklej mitry
 • Wyszlifuj powierzchnię pokrycia podłokietnika sofy i wykończ olejem
 • Jak się nazywają osłony na ramię sofy?

  Nie ma rzeczywistej nazwy pokrowców na ramiona sofy, ponieważ niektórzy nazywają je po prostu narzutami. Możesz również usłyszeć o antimacassar, który odnosi się do materiału, który można umieścić na ramionach kanapy w celu ochrony. Jednak antymakasar można użyć również na poduszkach sofy lub na oparciu.

  Oto przykład, jak zrobić poszewki na poduszki na sofę, aby dać Ci pomysł.

  Jak utrzymać ochraniacze na ramiona na miejscu?

  Pokrowce na ramiona nie powinny się wyślizgiwać, jeśli zostały wykonane zgodnie z wymiarami mebla. Ale w razie potrzeby użyj elastycznego materiału na ukrytej części osłony ramienia, aby była naciągnięta i zabezpieczona. Kołki i paski uchwytowe również powinny działać, nie wyglądając na zbyt zauważalne.

  Wniosek

  Najlepszym sposobem ochrony ramion kanapy przed zabrudzeniem jest użycie pokrowców z tkaniny. Omówiliśmy, jak zrobić w domu pokrowce na ramiona sofy, zszyjąc ze sobą dwa kawałki materiału. Istnieją jednak również inne warianty tego projektu, a niektórym może być łatwiej użyć więcej kawałków tkaniny.

  Ogólnie rzecz biorąc, tworzenie pokrowców na kanapy w domu jest szybkie i proste. Ale co, jeśli twój mebel ma zaokrąglone ramiona? Sekret polega na dodaniu około dwóch cali do pomiaru długości, aby zrekompensować krzywiznę i zaplanowaniu konstrukcji osłony.