Jak zrobić osłonę przeciwpyłową do fotelika?

Osłony przeciwpyłowe są szczególnie ważne, gdy znajdujesz się w zakurzonym miejscu. Chroni Twoją kanapę przed kurzem, brudem i bakteriami. Osłony przeciwpyłowe są stosunkowo drogie, więc nauczę Cię, jak to zrobić samemu! W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku wykonać osłonę przeciwkurzową na fotelik.

Krok 1

Jak zrobić osłonę przeciwpyłową do fotelika?

Aby rozpocząć, jak wykonać pokrowiec na fotelik dwuosobowy, oblicz, ile materiału będziesz potrzebować, i kup go. Użyj 16 jardów na kanapę z dwoma poduszkami (16 m), dwuosobową kanapę. Wybierz materiał, który ma dużo drapowań, ponieważ będzie łatwiej z nim pracować.

Krok 2

Umyj i wysusz tkaninę. Zmiękcza materiał, jednocześnie uwzględniając ewentualny skurcz. Nie przeocz tego kluczowego kroku. Osłonę przeciwpyłową można łatwo zdjąć i wyczyścić, ale należy upewnić się, że nie skurczy się po jej zakończeniu.

Krok 3. Przed przystąpieniem do pracy z pokrowcem wyprasuj tkaninę, ponieważ zagniecenia na gotowym produkcie mogą powodować marszczenie się. Zapewnia gładkie i precyzyjne dopasowanie.

Krok 4

Przykryj kanapę niedrogim muślinem lub papierem rzeźniczym i wsuń go luźno. Powinieneś zobaczyć kontur sofy w tej fałszywej pokrowcu. Ponieważ w tej chwili opracowujesz wzór, możesz wybrać, czy chcesz ciasno przylegającą, czy luźną osłonę przeciwpyłową.

W porządku, jeśli musisz użyć dwóch lub trzech różnych dużych kawałków. W takim przypadku może być konieczne użycie agrafek do mocowania części fotelika.

Krok 5

Zaznacz sekcje wzoru kredą. Aby określić, gdzie wyciąć wzór, możesz użyć kredy. Powinieneś mieć kilka różnych sekcji:

  • zewnętrzny tył fotelika
  • miejsce do siedzenia 
  • boki osłony przeciwpyłowej, które zaczynają się na zewnątrz i przechodzą w górę i na wewnętrznej stronie podłokietników

Krok 6

Powinieneś zmierzyć fronty ramion. To są dwa pionowe panele po obu stronach salonu. Łatwiej jest wykonać projekt dla każdego z nich niezależnie. Warto zauważyć, że wystarczy wygenerować jeden wzór, z którego zbudujesz obie części.

Odetnij jeden prostokątny kawałek papieru lub muślinu, mniej więcej wielkości przodu ramienia.

Przypnij go do jednego z frontów ramienia za pomocą szpilek.

Narysuj kredą linię wzdłuż przedniej części ramienia.

Krok 7

Wytnij sekcje wzoru. Aby dokładnie ciąć wzdłuż narysowanych kredą konturów, musisz użyć nożyczek.

Krok 8

Należy wyciąć sekcje na pokrycie fotelika. Przykryj płaską powierzchnię znaczną częścią tkaniny osłony przeciwpyłowej, a następnie owiń każdą część wzoru. Kredą narysuj proporcje na materiale i wytnij każdy kawałek, pozostawiając 2,5 cm naddatek na szew na podwinięcie.

Naddatek na szew to niewielka ilość materiału pozostała po przecięciu materiału, aby umożliwić zszycie elementów.

Uważaj, aby odwrócić wzór przed narysowaniem drugiego, jeśli przednie ramiona są asymetryczne.

Krok 9

Kawałki osłony przeciwpyłowej należy połączyć razem. Połóż kawałki materiału, lewą stroną na sofie. Zamontuj części pokrywy za pomocą prostych kołków, umieść kołki tuż wewnątrz linii kredowych. Nada pokryciu kurzem jego ogólną formę.

Krok 10

Przyszyj fronty ramion do podłokietników za pomocą igły i nici. Usuń te części z sofy. Zszyj części za pomocą maszyny do szycia, używając kredy jako „drogi” dla ściegów.

Pamiętaj, aby włożyć materiał do maszyny do szycia niewłaściwą stroną do góry, aby szwy po prawej stronie były gładkie.

Po zszyciu części usuń szpilki.

Krok 11

Zszyj ze sobą korpus osłony przeciwpyłowej. Usuń pozostałe dwie części sofy, uważając, aby nie zgubić szpilek. Zszyj te dwie sekcje razem na maszynie do szycia.

Po zakończeniu usuń szpilki.

Krok 12

Dołącz ponownie, umieszczając ciało i boki w foteliku. Załóż pokrowiec tak, aby pasował ciasno i równomiernie opadał. Zepnij boki i korpus jeszcze raz.

Krok 13

Zszyj boczne części ciała za pomocą igły i nici. Użyj szpilek i kredy jako przewodnika.

Po drodze usuń szpilki ze szwów.

Krok 14

Sprawdź dopasowanie pokrycia. Załóż pokrowiec na dwuosobową kanapę, złą stroną na zewnątrz. Upewnij się, że szwy są proste, a pokrycie ślizga się po powierzchniach bez zaczepiania.

Za pomocą noża do szwów usuń problematyczne szwy i napraw je, aby były proste.

Krok 15

Śledź rąbek w dolnej części osłony przeciwpyłowej. Zdejmij poszewkę z sofy i rozłóż ją na obszernym stole roboczym. Przerysuj kredą dół ubrania, około 1/2-1 cala (1,25-2,5 cm) od krawędzi. Upewnij się, że linia jest prosta z centymetrem.

Krok 16

Powinieneś przypiąć rąbek. Złóż materiał w dół rąbka, złą stroną na niewłaściwą stronę i przypnij go na miejscu.

Krok 17

Wyprasuj rąbek sukienki. Ta technika ułatwia szycie, zapewniając jednocześnie schludny, prosty brzeg.

Krok 19

Obszyj końce, aby dopełnić wygląd. Wykonaj rąbek za pomocą maszyny do szycia. Zrób sobie przerwę od czasu do czasu, aby dokładnie sprawdzić, czy szwy są równe i bezpieczne.

Krok 20

Ostatnim krokiem do wykonania pokrowca na fotelik jest przymierzenie pokrowca, aby zobaczyć, jak pasuje. Umieść osłonę przeciwkurzową na sofie prawą stroną na zewnątrz, ostrożnie wkładając osłonę na miejsce.

Wniosek

Osłona przeciwkurzowa jest niezbędna, aby chronić Twoje foteliki. Dzięki tym 20 krokom już wiesz, jak zrobić osłonę przeciwkurzową na fotelik.