Jak zrobić narzutę na krzesło w 7 prostych krokach!

W tym artykule pomożemy Ci chronić Twoje krzesła, dzieląc się tym, jak zrobić narzutę na krzesło przez szycie! Podzielimy się również rodzajami tkanin, które pasują do różnych rodzajów krzeseł i jak określić potrzebne metry tkaniny. Trzymaj się do końca, a dowiesz się, jak wykonać bezszwową metodę robienia narzuty na krzesło.

Kroki tworzenia narzuty na krzesło

Krok 1. Przygotuj materiały

Najpierw przygotuj taśmę mierniczą, ponieważ zamierzasz dokładnie zmierzyć krzesła. Następnie przygotuj szkic, szpilki, tkaninę, nożyczki i materiały do ​​szycia (nić i maszyna do szycia).

Jak zrobić narzutę na krzesło w 7 prostych krokach!

Krok 2. Zmierz krzesło

Przed zakupem tkaniny należy najpierw zmierzyć krzesło. Ma to na celu określenie, ile materiału będziesz potrzebować, i zapobiegniesz dodatkowym wycieczkom do sklepu lub skończeniu z toną resztek materiału.

Zwróć uwagę, że jeśli wybrana przez Ciebie tkanina ma wzór, chcesz dopasować linie. Oznacza to, że będziesz musiał kupić dodatkowy materiał na swoją narzutę.

Zmierz krzesło od dołu z tyłu do przodu, wraz ze stroną „L”. Możesz naszkicować swoje krzesło i umieścić obok niego pomiary w celach informacyjnych.

Krok 3. Wybierz materiał

Po wykonaniu pomiarów na krześle, możesz teraz wybrać tkaninę. Rodzaj tkaniny, której potrzebujesz, zależy od rodzaju krzesła, z którego chcesz zrobić narzutę. Po wybraniu materiału wybierz pasującą szpulkę nici.

Musisz zastanowić się, czy znajdują się one w miejscu o dużym lub małym natężeniu ruchu dla krzeseł w salonie. Jeśli dekorujesz na imprezę, zadaj sobie pytanie, czy temat jest swobodny, czy formalny.

Porozmawiajmy teraz o zrobieniu pokrowców na krzesła na mebel.

W miejscach o małym natężeniu ruchu dobrym wyborem może być bawełna pikowana ze względu na jej układanie. Ma również wystarczającą rozciągliwość, co czyni ją świetną poszewką. Nie jest jednak wytrzymała, dlatego polecana jest tylko do miejsc o małym natężeniu ruchu, takich jak Twoja sypialnia.

Jeśli chcesz, aby pokrowce były łatwe w praniu i zachowały swoją trwałość, możesz zdecydować się na płótno. Są przyjazne dla budżetu i mogą być używane w obszarach o dużym natężeniu ruchu.

Krok 4. Wzór

Twój szkic jest przydatny podczas tworzenia wzoru. Przenieś pomiary, które wykonałeś dla swojego krzesła na materiał i zaznacz je. Po ich zaznaczeniu:

 • Sprawdź, czy tkanina może w pełni pokryć wymiary krzesła i dokonaj niezbędnych korekt.
 • Zastanów się również nad wzorem tkaniny, sprawdzając jej dopasowanie na krześle.
 • Zostaw cale materiału do obszycia.
 • Krok 5. Wytnij i przypnij

  Następnie wytnij materiał według swojego wzoru. Zostaw cal na naddatek na szew.

  Następnie umieść materiał na krześle, a następnie połącz krawędzie ze sobą, niewłaściwą stroną do góry. Dążyć do ciasnego dopasowania, trzymając szpilki blisko krzesła. Kiedy napotkasz kontury swojego krzesła, złóż lekko tkaninę.

  Krok 6. Szyj, dopasuj i ponownie zszyj

  Powoli zdejmij przypiętą tkaninę z krzesła, a następnie zanieś ją do maszyny do szycia. Wyjmij każdą szpilkę, gdy przeszyjesz materiał.

  Pozostaw dolną krawędź niezszytą. Następnie załóż narzutę prawą stroną do góry na krześle. Zszyj ponownie obszary, które wydają się zbyt luźne lub zbyt ciasne.

  Krok 7. Wykonaj obszycia i wykończenia

  Po założeniu pokrowca obszyj dolną krawędź. Złóż materiał dwukrotnie i zszyj spód.

  Ile metrów materiału potrzebujesz na narzutę na krzesło?

  W przypadku tkanin nie powtarzających się, oto przybliżony podział na metraż tkaniny potrzebnej do pokrowca na krzesło:

  • Krzesło do jadalni (trzy metry tkaniny o szerokości 45 cali lub szerokości 60 cali)
  • Standardowy fotel (od ośmiu do dziesięciu jardów tkaniny o szerokości 45 cali lub od czterech do sześciu jardów tkaniny o szerokości 60 cali)
  • Otomana (dwa metry materiału o szerokości 45” lub 60”)

  Czy można zrobić narzutę bez szycia?

  W przypadku pokrowca bez szycia będziesz potrzebować klejów i szpilek zamiast materiałów do szycia. Kroki są takie same jak metoda szycia, z wyjątkiem części do szycia.

  Zamiast tego nałożysz klej bez szycia na brzegach tkaniny po ich wyprasowaniu na płasko. Następnie połącz materiał razem, dociskając brzegi.

  Następnie dopasuj materiał do krzesła i dopasuj w razie potrzeby. Użyj agrafek na szczelinach i ukryj je za pomocą akcesoriów, takich jak guziki. Na koniec zabezpiecz całą narzutę agrafkami.

  Wniosek

  Wiedza o tym, jak wykonać pokrowiec na krzesło, może być pomocna, gdy chcesz zmienić wygląd krzesła lub ukryć zużyte części. Może to być również pomocne dla imprez, aby udekorować swoje proste krzesła w coś bardziej eleganckiego.

  Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi poznałeś dwie metody wykonania pokrowca na krzesło, tkaninę, której potrzebujesz i wiele więcej!