Jak zrobić narzutę na krzesło Parsons: 9 łatwych kroków

W tym artykule proponujemy najbardziej przystępne techniki, jeśli chcesz wiedzieć, jak zrobić narzutę na krzesło dla pastora. Porozmawiamy o najbezpieczniejszym sposobie stworzenia narzuty, zwłaszcza jeśli jesteś nowicjuszem w hackowaniu tapicerki. Zachowaj również ten artykuł, ponieważ oferujemy wskazówki, jak sprawić, by twoja narzuta wyglądała pięknie!

Potrzebne materiały

Zanim przejdziesz do procedury krok po kroku, zbierz te materiały.

Jak zrobić narzutę na krzesło Parsons: 9 łatwych kroków
  • Tapicerka/ciężka tkanina
  • Nożyczki
  • Zestaw do szycia
  • Ołówek
  • Linijka
  • Szpilki
  • Żelazo

Tworzenie narzuty na krzesło Parsons

Krok 1. Wybierz tkaninę

Musisz wybrać tkaninę, która będzie odpowiednia dla Twojego krzesła. Używaj przez około 1,5 metra, ale pamiętaj, aby zmierzyć krzesło przed rozpoczęciem, ponieważ mogą wystąpić przypadki, w których krzesła mają różne wymiary.

Uwaga: sugerujemy użycie tkaniny obiciowej lub cięższej tkaniny, ponieważ lekka tkanina może powodować rozdarcia.

Krok 2. Zdecyduj, jak długo chcesz, aby materiał był u dołu krzesła

Nałóż materiał na oparcie krzesła pastora. Byłoby najlepiej, gdybyś pozwolił sobie na dodatkowe centymetry lub dwa z tyłu krzesła poniżej miejsca, w którym chcesz, aby materiał się kończył, aby uzyskać rąbek narzuty.

Pamiętaj też, że musisz zostawić około 2-3 cale miejsca, w którym twoje siedzenie styka się z oparciem krzesła pastora, aby dobrze je połączyć. Upewnij się, że jest prawidłowo wyrównany, a następnie odetnij.

Krok 3. Przypnij każdą stronę krzesła

Mając tkaninę po prawej stronie, musisz przypiąć każdą stronę krzesła. To będzie twoja pierwsza linia, którą uszyjesz.

Krok 4. Zaznacz linię połączenia od pinu do pinu 

Po obu stronach krzesła użyj linijki i ołówka, aby zaznaczyć linię łączącą od szpilki do szpilki, tak jak łączenie kropek. Wzdłuż linii musisz szyć, aby upewnić się, że dobrze pasuje do twojego krzesła dla pastora.

Uwaga: najlepiej byłoby użyć ołówka do tkanin, ale użycie zwykłego ołówka jest w porządku, jeśli go nie masz.

Krok 5. Prawa strona, jedna strona jest zszyta

Tkaninę należy ponownie umieścić na krześle. Następnie wyreguluj kołki tam, gdzie jest to potrzebne do pokrowca na krzesło.

Uwaga: Powtórz ten proces po drugiej stronie krzesła.

Krok 6. Przypnij róg do trójkąta i zaznacz linię ołówkiem na końcu krzesła

Na krześle przypnij róg do trójkąta. Za pomocą ołówka zaznacz linię, w której znajduje się koniec krzesła.

Jeśli chcesz, aby był idealnie dopasowany, powinien być bardziej w kształcie banana niż prosto do krzesła. Następnie zszyj wzdłuż linii zaraz po odcięciu nadmiaru, jeśli krzesło ma grubą tkaninę.

Krok 7. Oparcie styka się z siedziskiem, narysuj ołówkiem

Jeśli pociągniesz zbyt mocno, szew będzie zbyt wysoki. Jeśli pociągniesz zbyt luźno, szew będzie zbyt niski.

Musisz przypiąć wzdłuż linii, a następnie usiąść na krześle przed szyciem materiału. Jeśli nie jesteś przekonany, możesz dokonać pewnych korekt w swoim siedzeniu.

Kiedy uważasz, że poprawki są w porządku, przystąp do szycia. Po szyciu załóż poszewkę na prawą stronę i przetestuj ją przed przejściem do kroku 6.

Uwaga: dostosuj w razie potrzeby.

Krok 8. Umieść pokrowiec na lewą stronę i na krześle

Wyłóż spódnicę na lewą stronę, przypnij spódnicę z przodu na środku najpierw na rogu krzesła, a następnie po bokach. Załóżmy, że szew nie znajduje się na samym siedzeniu, ale na zagięciu, a następnie zszyj.

Krok 9. Wyłóż narzutę na krzesło pastora prawą stroną i przypnij rąbek

Połóż narzutę na prawą stronę krzesła, a następnie przypnij rąbek do dołu. Zmierz go najpierw przed szyciem rąbka.

Wskazówki, jak sprawić, by Twoja narzuta wyglądała przyjemnie dla oczu

Prasuj wszelkie zagniecenia

Za pomocą żelazka odzieżowego, aby Twoja narzuta wyglądała schludnie, musisz ją wyprasować, aby wyprostować zagniecenia materiału.

Wsuń materiał, jeśli uważasz, że z krzesła jest mały nadmiar

Każdy pomiar nie zawsze jest „idealny”. Jeśli masz nadmiar z tkaniny na narzuty, wsuń nadmiar do niektórych kieszeni krzesła, aby ukryć niedoskonałości wymiarów pokrowca.

Wybierz czysty rodzaj tkaniny

Wybierając tkaninę, kieruj się na najładniejszy i najczystszy! Niezbędne jest również czyszczenie tkaniny, aby wyglądała przyjemnie w oczach. Jeśli wybierzesz ładną tkaninę, ale nie czystą, zrujnuje to cel, aby krzesło wyglądało ładnie.

Wniosek

Dodanie odrobiny akcentu do mebli to świetny wybór! Cieszymy się, że zaszedłeś tak daleko w tym artykule o tym, jak zrobić narzutę na krzesło dla pastora. Musisz wykonać te kroki, a będziesz mógł usiąść i zrelaksować się!