Jak zrobić narzutę na fotel rozkładany w 5 prostych krokach?

Robiąc narzuty, potrzebujesz materiału, materiałów do szycia i pięciu kroków, jak zrobić narzutę na fotel rozkładany. Materiały możesz kupić w pobliskim sklepie i na szczęście omówimy naszą procedurę w tym artykule.

Pokrowce na fotele z rozkładanymi fotelami to dość brudna robota, szczególnie dla początkujących, ale tutaj zapewnimy Ci najprostsze sposoby na zrób to sam swój własny pokrowiec na fotel.

Jak zrobić narzutę na fotel rozkładany w 5 prostych krokach?

Dla nieco oswojenia, fotele rozkładane to krzesła wyposażone w ruchome części, oparcie, które można odchylić do tyłu i wysuwany podnóżek. Fotele rozkładane zostały zaprojektowane z myślą o czystym komforcie i ukojeniu. Każdy może ustawić idealny kąt siedzenia dzięki ruchomym mechanizmom.

Zrób to sam kroki narzuty na krzesło rozkładane

Mogą istnieć kroki DIY dla początkujących i dla ekspertów. Te, które ci tutaj podamy, mogą być używane bez względu na to, jakim jesteś rzemieślnikiem.

Krok 1. Przygotuj swoje materiały

Tak jest zawsze w przypadku każdej pracy. Przygotowania zmniejszają kłopoty z ciągłym poszukiwaniem potrzebnych materiałów, dlatego najlepiej jest przygotować wszystko, czego potrzebujesz wcześniej.

W tej procedurze najważniejsze rzeczy, których potrzebujesz, to: materiał lub tkanina do wyboru, materiały do ​​szycia, takie jak szpilki i igły, materiały pomiarowe i oczywiście własne rozkładane krzesło. Upewnij się, że robisz to w czystym miejscu, ponieważ po drodze możesz upuścić kilka szpilek i spowodować szkody. Praca w czystym miejscu zmniejsza również stres związany z pracą.

Krok 2. Zmierz

Teraz, gdy przygotowałeś już wszystko, czego możesz potrzebować, nadszedł czas, aby zmierzyć wymagane obszary dla swoich elementów. Aby to zrobić w sposób, który zmniejszy kłopoty z rozkładaniem narzuty podczas dnia prania, spróbuj zrobić oddzielne części oparcia krzesła, podłokietnika, siedziska i podnóżka.

Możesz mieć dużo do uszycia później, ale jest to o wiele łatwiejsze niż szycie jednego dużego kawałka na narzutę. Podążaj za konturem swojego krzesła tak blisko, jak to możliwe, aby później zapewnić ciasne dopasowanie i dodaj odrobinę swobody, aby później pracować.

Krok 3. Wytnij

Teraz masz odpowiednie wymiary dla swoich kawałków, odetnij szmatkę, której będziesz używać do zabiegu. Zachowaj ostrożność, używając nożyczek podczas cięcia kawałków.

Po wycięciu połóż szmatkę na całym krześle. Sprawdź, czy kawałki odpowiednio pasują do konturów krzeseł.

Krok 4. Przypnij

Nadchodzi część umieszczania szpilek. Umieść swoje elementy na lewą stronę, ponieważ odwrócisz je po zakończeniu szycia.

Połącz elementy razem zgodnie z obrysem krzesła tak mocno, jak to możliwe, aby zapewnić doskonałe dopasowanie. Te szpilki będą Twoim przewodnikiem podczas późniejszego szycia wszystkich elementów.

Krok 5. Szyj i przycinaj

Nadchodzi ostatnia część, a twoje wysiłki zostaną w końcu opłacone. Szyj kawałki zgodnie z umieszczonymi szpilkami, spróbuj uszyć małe ścieżki szpilek i sprawdź, czy pasuje do krzesła. Pozwoliłoby to na skorygowanie błędów i niewspółosiowości w procesie.

Zszyj odpowiednio każdą część i zastosuj niezbędną lamówkę i odpowiednio obszycia. Po zakończeniu szycia przytnij nadmiar materiału, odwróć narzutę i połóż ją na fotelu rozkładanym. Gratulacje, udało Ci się stworzyć własną narzutę na rozkładane krzesło!

Ile materiału zajmuje pokrowiec na fotele rozkładane?

Materiały do ​​produkcji pokrowców zależą głównie od samego krzesła. Dostępne są różne rozmiary, więc najlepiej zmierzyć wymiary krzesła, aby poznać obszar materiałów, których potrzebujesz.

Jak utrzymać osłonę fotela na miejscu

Utrzymanie osłony fotela na miejscu jest dość proste. Możesz dodać suwaki lub guziki do pokrowca, aby pozostały na swoim miejscu. Pomocne jest również zapewnienie ciasnego dopasowania pokrowca, a także ostrożne użytkowanie krzesła.

Czy możesz kupić pokrowiec na fotele rozkładane?

Tak, możesz. Na rynku jest wiele pokrowców, które czekają na odkrycie, to znaczy, jeśli czujesz się trochę leniwy i trzymasz się z dala od żmudnego procesu pracy.

Wiele firm zajmuje się tworzeniem pokrowców na siedzenia i czerpie z tego zyski. Ale dlaczego nie spróbować go stworzyć?

Nie tylko coś osiągniesz, ale możesz także zaoszczędzić trochę pieniędzy dla siebie. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem zmierzyć wymiar swojego fotela rozkładanego, aby uniknąć marnowania pieniędzy.

Wniosek 

Teraz wiesz, jak zrobić narzutę na fotel rozkładany, możesz teraz swobodnie tworzyć różne projekty na swoje narzuty. Niech będzie tak bajeczny, jak chcesz, lub bardziej prosty, klasyczny wygląd — to zależy od Ciebie. Przy odrobinie czasu i praktyki stworzysz fantastyczne narzuty, które mogą zawstydzić te komercyjne.