Jak zrobić narzutę na fotel: 6 prostych kroków DIY

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie sześć kroków musisz wykonać, aby nauczyć się, jak wykonać pokrowiec na fotel w swojej klasie? Jak dopasować swoje skrzydło do stylu swojego pokoju?

Pokrowce pomagają chronić krzesła lub kanapy przed brudem i innymi uszkodzeniami, a także pomagają w wyglądzie i ekspozycji mebli.

Jak zrobić narzutę na fotel: 6 prostych kroków DIY

Kroki tworzenia narzuty na fotel

Wykonanie pokrowca na fotel może nie być tak łatwe i może być trudne, szczególnie dla niedoświadczonych rąk. Nie martw się, ponieważ oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci stworzyć narzutę idealną na każdą okazję.

Krok 1. Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz

Przede wszystkim musisz przygotować potrzebne materiały; ścierka lub wybór tkaniny, agrafki, nożyczki, materiały do ​​szycia i sprzęt, a co najważniejsze, miejsce pracy.

Możesz najpierw wyprać tkaninę przed wykonaniem tej czynności, ponieważ niektóre tkaniny kurczą się po praniu, co może powodować później problemy z dopasowaniem.

Krok 2. Zakładanie tkaniny narzuty

Po przygotowaniu materiałów, przechodzimy do procesu zakładania tkaniny. Podczas ustawiania ułóż tkaninę na powierzchni krzesła i pokrój kawałki zgodnie z budową krzesła. Pamiętaj, aby cały proces tworzenia wykonać z materiałem skierowanym na lewą stronę.

Spróbuj najpierw wykonać wewnętrzną część oparcia krzesła, dopasuj tkaninę wzdłuż powierzchni i szwów, jak to możliwe. Następnie wykonaj ten proces na podłokietniku, skrzydłach wzdłuż boku i siedzisku fotela obejmującego całe krzesło.

W przypadku tylnej części krzesła postaraj się stworzyć zachodzącą na siebie serwetę tkaniny. Umożliwi to założenie zamka błyskawicznego i późniejsze dopasowanie pokrowca do krzesła.

Odpowiednio pokrój kawałki. Podczas cięcia postaraj się zostawić sobie dużo miejsca do pracy. Pozostaw co najmniej cal naddatku na szew podczas cięcia, aby uniknąć nieodpowiedniego obszaru do późniejszego szycia.

Krok 3. Umieść szpilki

Teraz, gdy już wyciąłeś i umieściłeś kawałki materiału, aby przykryć krzesło, nadszedł czas, aby założyć agrafki. Szpilki będą twoim przewodnikiem do późniejszego szycia.

Umieszczając szpilki, upewnij się, że tkanina jest dobrze dopasowana i napięta. Upewnij się, że podążasz za liniami i krzywiznami swojego krzesła.

Zastosuj orurowanie do ważnych obszarów. Spróbuj zrobić małe ścieżki szpilek przed szyciem. Pomogłoby to w dostosowaniu się i lepszym zobaczeniu wyniku po drodze.

Krok 4. Szycie

Podczas procesu szycia śledź linie swoich szpilek. Rozpocznij szycie bardziej znaczących kawałków, aby wcześniej móc sprawdzić okucia.

Zszyj niezbędne wypustki wzdłuż szwów zgodnie z wypustkami i rozmieszczeniem szwów na krześle. Staraj się szyć i często sprawdzaj, czy dopasowanie dobrze pasuje i nie przesuwa się.

Krok 5. Zobacz dopasowanie pokrowca

Po uszyciu i zszyciu linii i krzywizn fotela, odwróć szytą tkaninę, aby sprawdzić, czy dobrze pasuje do fotela. Sprawdź, czy należy dokonać korekt i inne rzeczy do naprawienia. Jeśli dopasowanie jest odpowiednie, możesz teraz dodać zamek błyskawiczny z tyłu pokrowca na krzesło.

Krok 6. Przytnij nadmiar tkaniny

Po zamontowaniu narzuty na krześle i dokonaniu niezbędnych regulacji nadszedł czas, aby usunąć nadmiar materiału z narzuty. Ponownie upewnij się, że pozostawiłeś wystarczająco dużo miejsca, aby szwy pozostały nienaruszone.

Co to jest fotel skrzydłowy i jakich materiałów należy do niego użyć?

Fotele skrzydłowe to krzesła przeznaczone przede wszystkim do przedpokojów, aby zapewnić osobie komfort i mniej podatną na zimno. „Skrzydła” fotela skrzydłowego to występy zaprojektowane tak, aby nie dopuścić do wiatru od osoby. W dzisiejszych czasach fotele skrzydłowe są nadal częścią gospodarstw domowych ze względu na ich wygodny design i ładny wygląd.

Jeśli kiedykolwiek będziesz martwić się posiadaniem fotela, musisz poszukać solidnych materiałów na podstawę i podstawę krzesła. Typowe krzesła ze skrzydłami wykorzystują drewno jako konstrukcję szkieletową, dlatego musisz wybrać solidne elementy, aby podeprzeć swoje krzesło.

Oprócz solidnej drewnianej podstawy, musisz mieć również miękkie i wygodne wyściełanie, które można wkomponować w fotel z oparciem. Dzięki wytrzymałej podstawie i wygodnym wyściółkom Twoje krzesło będzie stanowić element, który przetrwa całe życie.

Jak znaleźć najlepszą dla siebie narzutę?

Aby mieć pewność, że Twój fotel jest zgodny z obecną modą, spróbuj poszukać tkanin, które pasują do ogólnego akcentu Twojego pokoju. Możesz zamówić gotową narzutę lub uzupełnić swoje umiejętności, wykonując powyższe kroki i stwórz własną narzutę.

Jeśli myślisz o zamówieniu gotowych pokrowców, najpierw zmierz wymiary swojego fotela, aby móc kupić idealne narzuty do fotela.

Wniosek

Nauka tworzenia narzuty na fotel jest korzystna dla Twoich potrzeb finansowych, a także jest zabawna i satysfakcjonująca. Nauka tworzenia pokrowców na krzesło to zupełnie nowe doświadczenie do odkrycia.